Články

Žirafa Taziyah zamíří do Mnichova

Žirafa Taziyah zamíří do Mnichova

Žirafí skupina brněnské zoologické zahrady se příští týden rozloučí s dvouletou samicí Taziyah, která bude v Zoo Mnichov v ryze dámské společnosti žiraf z různých koutů Evropy.


detail

Fáben si musel dárek rozbalit sám

Fáben si musel dárek rozbalit sám

Nejstarší obyvatel brněnské zoo, šimpanz Fáben, oslavil ve čtvrtek 27. srpna své 36. narozeniny. Popřát mu přišla nejen jeho chovatelka, ale také novináři a ke gratulaci se připojily i kamarádky Gina a Mary. Za odměnu jim dal Fáben ochutnat z pečlivě zabaleného narozeninového překvapení.


detail

Bramborové dobroty

Protože je čas, kdy se sklízí brambory nebo jsou již sklizené a nyní si je můžete koupit na pultech prodejen či je máte doma ve sklepě, nastává otázka, na jaký způsob se mohou brambory přichystat.


detail

Tany mají mláďata

Vypadá jako myš či veverka, ale nemá s nimi nic společného. Patří do čeledi tanovití, která je úzce příbuzná primátům. Ústecká zoo chová tyto drobné živočichy od dubna letošního roku. „Samec pochází ze Zoo Praha, samice ze Zoo Jihlava,“ sdělila vedoucí zoologického oddělení Petra Padalíková.


detail

Na Andělské Hoře opět slavnosti princezny Alvíny

Na Andělské Hoře opět slavnosti princezny Alvíny

Menší obec u Karlových Varů, Andělská Hora (293 stálých obyvatel) již poněkolikáté v letošním roce uspořádala oslavy „princezny Alvíny“, které se v průběhu let staly už tradicí. Obec leží v 600 m n.m. a hrad, který ční nad obcí a v současné době je udržovanou stavebně zajištěnou zříceninou, má dokonce nadmořskou výšku 717 m. Celé okolí je rekreační oblastí nedalekého lázeňského města Karlovy Vary.


detail

první     108     216     323 324 325 326 327     390     453     poslední