Články

Koláče

Koláče

Recept na koláče, které jsou, jako z pohádky vám dnes přináším i já. Snadno se připravují, i přes to, že vypadají složitě. A hlavně jsou chuťově výborné. Zakousněte se do nich také…


detail

Staročeské máje odstartovaly

Staročeské máje odstartovaly

Novodobá tradice Staročeských májů se již potřetí vrací i do našeho města. Již potřetí se svým programem do akce zapojuje i taneční kroužek, který pracuje při školní družině Beroun – Závodí pod vedením vychovatelky Jany Novákové. Ve stejném termínu se zde konají i Hrnčířské trhy a podruhé se v rámci Staročeských májů uskutečnil Koláče fest.


detail

Den Země

Den Země

Každým rokem si ve školní družině připomínáme den věnovaný Zemi. Tento den se každoročně slaví 22. dubna. Ne jinak tomu bylo i v letošním roce, kdy děti školní družiny a školního klubu si tento den připomněly. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března a oslavovaly příchod jara. V dnešní době jde o svátek, který má upozornit širokou veřejnost na dopady ničení životního prostředí.


detail

Veselé kelímky na drobnosti

Veselé kelímky na drobnosti

Taky se vám stává, že se vám po pokoji povalují různé drobnosti? Pastelky, štětce, tužky a nůžky, kancelářské sponky, gumičky, papírové kapesníky, lepidlo v tubě, nejrůznější poznámky. Všechny tyto drobnosti a ještě spousta dalších najde úkryt ve vlastnoručně vyrobených kelímcích.


detail

Poslední z mosadských

Desátá legie se pod skalní pevnost stahovala jako černá mračna mrchožroutů. Nemá nejmenší šanci nad nimi zvítězit, Mosada má skvělé zásobování, vlastní zdroje vody a vzbouřenci se zdají schopní čehokoli. Římané věděli, jak dopadla jejich pevnostní posádka. Ti výborně vycvičení muži podlehli zkázonosnému útoku bez náznaku obrany.


detail

první     108     216     323 324 325 326 327     382     437     poslední