Články

Záchrana želv a 17 000 000. návštěvník

Projekt na záchranu želv je ve stádiu příprav na zahájení provozu záchranné stanice v Indonésii a lidé z ČR se o něm mohou více dozvědět v nejbližších dnech v nákupním centru Olympia.


detail

Hlídka bude sloužit školákům i maminkám s dětmi

Hlídka bude sloužit školákům i maminkám s dětmi

Ve středu 1. července zahajuje činnost Středisko ekologické výchovy Hlídka, které pod hlavičkou brněnské zoologické zahrady nabídne maminkám s malými dětmi zázemí mateřského centra, výukové programy a příměstské tábory pro školáky. To vše v bezprostřední blízkosti centra Brna v nově zrekonstruované budově v parku pod hradem Špilberk.


detail

Vajíčka brněnských jeřábů putují na Dálný východ

Vajíčka brněnských jeřábů putují na Dálný východ

Jeřábi mandžuští, které se podařilo v brněnské zoo poprvé rozmnožit v loňském roce, mají za sebou další úspěch – budou se podílet na vzniku mezinárodního záchovného programu. První dvě oplozená vajíčka byla transportováno v květnu do Amurské oblasti, kde se z jednoho z nich vylíhlo mládě v biologické stanici.


detail

Pod modrou oblohou

Sedím na kusu polystyrenu co tu zbyl po zednících, z batohu doluji nakousnutý rohlík se salámem. V klidu si vychutnávám gastronomický zážitek a snažím se, aby mi ani kousek z části rozdrobeného a části rozplácnutého pečiva z igelitu nevypadl.


detail

Prázdninové tvoření

Konečně bude čas na odpočívání, lenošení a nicnedělání. Nebo by se vám víc líbila varianta- cestování, sportování, poznávání? Ať už je to tak nebo tak, letní dny vítáme s otevřenou náručí. Vždyť si je po desetiměsíčním maratónu zkoušení a písemek zasloužíme :).


detail

první     108     216     323 324 325 326 327     388     449     poslední