Články

Francouzský buldoček-povaha

V minulém článku jsme řešili povahu francouzského buldočka, ale neřekli jsme všechno, tak budeme nyní pokračovat. Francouzský buldoček patří mezi plemena, která nestraní nikomu. Žádnému člověku v rodině nedává přednost. Prostě kdo se namane, ten je. Myšlenkový pochod francouzského buldočka je v tomto případě takový, že i pozornost dítěte je lepší než vůbec žádná. Neexistuje, aby člověk dával tohle plemeno do kotce. Jsou totiž nesmírně přítulní a strašně rádi se mazlí.


detail

Vánoční tvoření č.1

Venku prší, vy se nudíte a už nevíte, co byste dělali. Co takhle zkusit vyrobit si vánoční svícínek z jablka?


detail

V zoo je k vidění obří lemur

V zoo je k vidění obří lemur

Některé druhy lemurů jsou v ostravské zoologické zahradě během zimní sezóny přestěhovány do chovatelského zázemí a návštěvníci je nemají možnost vidět. Obří lemur je však k vidění po celý rok bez ohledu na počasí.


detail

Nejstarší nosorožec tuponosý žije v Ústí nad Labem

Nejstarší nosorožec tuponosý žije v Ústí nad Labem

Samice nosorožce tuponosého Zamba oslaví v sobotu 19. listopadu své 46. narozeniny, do Ústí nad Labem dorazila přesně před 36 lety. „Zamba byla odchycena v roce 1972 v rezervaci Umfolozi v Jihoafrické republice na jedné z výprav tehdejšího ředitele královédvorské zoologické zahrady Ing. Josefa Vágnera. V té době byla asi dvouletá a po krátké karanténě byla spolu s ostatními zvířaty dopravena do Zoo Dvůr Králové. Do naší zoo přišla 19. listopadu 1980 spolu se samicí Sašou, o 15 dní později, tedy 4. prosince 1980, přišel i samec Dan. Byli to první nosorožci, kteří stanuli na půdě tehdy rychle se rozvíjející zoo,“ uvádí tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.


detail

první     72     144     214 215 216 217 218     310     402     poslední