Naše redakce

Jiří Míka

Jiří se zajímá se o houby, historii, ale i o techniku, zvláště elektrotechniku, vaření na určité téma, přírodu…, trošku všehochuť všeho druhu. Právě k těmto zájmům, využil řadu zkušeností z jiných oborů.

Lucie Kopečná

Lucce je 30 let. Bydlí kousek od Brna. Učí v MŠ, ale momentálně má malého chlapečka, takže je na rodičovské dovolené. Věnuje se psaní knih pro ženy a dívky a především se zaměřuje na psaní knih pro děti. Rada vaří a peče a zkouší nové recepty. Lucčiným dalším koníčkem je cestování po naší republice a především návštěva hradů a zámků. Nejzamilovanějším místem v České republice jsou Blatiny na Vysočině. Nejoblíbenější zemí, kam se vždy velice těší je Rakousko a jeho hory v létě.

Lenka Martinková

Lenka je knihomol – což pro ní rozhodně není urážka, ale diagnóza, proto taky většina Lenčiných textů, které tady najdete bude o knihách, nebo literatuře. A protože nejen čte, ale také píše, objevují se tu také Lenčiny povídky. Většina z nich prošla nějakou literární soutěží, s různými úspěchy. K její literární činnosti patří také vedení kurzu Tvůrčího psaní v MDDM Stará Boleslav.

Donedávna střílela z plynové pušky, na což teď není tolik času, ale když má možnost střelby, neodolá. Tomu trochu odporuje její další zájem – ruční práce. Zvládá několik technik na různých úrovních a také vede od října kurz na toto téma, pod Městským domem dětí a mládeže v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi.

Veronika Janurová

Veronika má s Petrem celý web na starosti. Veronika je takzvaná šéfredaktorka, stará se o to, aby bylo na webu dost soutěží a článků a aby byli čtenáři na Veverušákovi spokojení. Jinak jí zajímá zahrada a příroda, ráda si zajede na pěkný výlet nebo si přečte nějakou hezkou knihu.

Petr Černý

Petr má s Veronikou na starosti Veverušáka. Petr se stará o to, aby na webu všechno správně fungovalo a vymýšlí různá zlepšení pro naše čtenáře. Petra baví výlety, ježdění na kole, práce s dětmi a na počítači.

Květa Hrbáčková

Květa pracuje jako vychovatelka. Má zájem o přírodu, baví jí práce s dětmi, kterým věnuje volný čas a v podstatě celý dosavadní můj život. Z dalších zájmů jsou to ruční práce, vede kroužek dovedných ručiček, keramiku a výtvarnou výchovu. Květa je jak Ferda Mravenec – práce všeho druhu.

Jinak je Květa úplně normální švihnutá vychovatelka, která se snaží o to, aby děti na družinu měly jen ty nejlepší vzpomínky ☺. Nenávidí lež a zlodějnu.

Adam Bártek

Adamovi bude šestnáct let a studuje na pedagogickém lyceu. Má dva bratry. Jednou by se chtěl věnovat malým nebo postiženým dětem. Baví ho ploutvové plavání a vodní sporty, výtvarka, pletení košíků a fotografování zvířat. Pokud zbude čas, rád si zahraje i dobré počítačové hry. Mezi nejoblíbenější patří StarCraft 2 a Skyrim.