Články

Vizovické postavy do betléma jsou na světě

Vizovické postavy do betléma jsou na světě

Přesně po týdnu výroby vizovických postav do betléma, je hotovo. Figurky jsou upečené a vychladlé. Jejich krásu obdivují nejen vychovatelky a paní Šímová, ale hlavně děti, které je vyráběly. Když se chce, dá se zvládnout ledacos. A my jsme se opravdu moc snažili.


detail

Svatomartinské odpoledne ve školní družině

Svatomartinské odpoledne ve školní družině

Svatý Martin by měl podle pranostiky přijet právě dnes na bílém koni a přivést první sníh. Omyl, v Berouně se tak nestalo, na horách pravděpodobně asi ano. Zde již leží nějaký ten poprašek anebo alespoň několik sněhových vloček. Zima se nám opravdu velmi přibližuje. Od tohoto svátku vznikla i řada dalších přísloví a pořekadel. Například i „Na svatého Martina, bude dobrá peřina“.


detail

SuperStar ve školní družině

SuperStar ve školní družině

Ano, rok s rokem se sešel a v naší družině opět tradičně proběhne oblíbená soutěž mezi dětmi, kterou je SuperStar. Výkony našich nejmenších zpěváků jsou rok od roku lepší a lepší. Tak uvidíme, jak to dopadne.


detail

Vánoční čas se přibližuje

Vánoční čas se přibližuje

Do Vánoc ještě zbývá mnoho dnů, ale ty tak rychle ubíhají, že opravdu za nedlouho na některé věci bude již možná pozdě. A tak děti ze školní družiny si opět po roce zopakovaly jejich tradiční dárky z vizovického těsta. Vizovické pečivo se začalo péct ve Vizovicích nedaleko Zlína na přelomu 19. a 20. století v pekařské rodině Lutonských. Figurky a ozdoby z tohoto těsta se prodávaly na jarmarcích a trzích. Chudí lidé je kupovali dětem i na hraní či zkrášlení vánočního stromečku. Ovšem vizovické pečivo není pouze střípek minulosti, dodnes se v mnoha rodinách peče. Drobné ozdůbky přivázané k zabalenému vánočnímu dárku jistě přinesou štěstí. Tímto pečivem můžeme zdobit i štědrovečerní stůl.


detail

1 2 3 4 5     161     319     poslední