Články

110. výročí naší školy

110. výročí naší školy

Bylo to roku 1908, kdy byla započata stavba naší školy. Nyní si připomínáme 110. výročí jejího vzniku. Škola původně měla pouze jednu budovu a postupem času se zvětšovala, přistavovala, neboť ji navštěvovalo stále více dětí. A v současné době se opět její prostory rozšiřují, neboť dětí neustále přibývá a je malá. Jejími útrobami prošlo mnoho generací. Vždyť i naše prababičky či babičky, ale i maminky a tatínkové naši školu navštěvovali. A proto si, v úterý 4. 12. 2018, naše škola připomněla 110. výročí jejího vzniku. Proběhla Školní akademie v Kulturním domě Plzeňka.


detail

Čertovské odpoledne v domě dětí

Čertovské odpoledne v domě dětí

5. 12. – odjakživa patří Svatému Mikuláši, hodným andělům a strašícím čertům. Nejinak to bylo i dnes u nás. Dopoledne ve škole, odpoledne v družině. A bylo to príma.


detail

Babu zamířila do Skotska

Babu zamířila do Skotska

V pondělí 3. prosince 2018 opustila svoji domovskou zoo mladá samice medvěda malajského, která se zde 20. června roku 2011 narodila. „Chov medvědů malajských se v naší zoo datuje k roku 1987, kdy k nám přišla skupina těchto zvířat přímo z Vietnamu. Některá z nich se následně dostala i do dalších zoo České republiky (Zoo Olomouc či Jihlava),“ popisuje tisková mluvčí Věra Vrabcová.


detail

Zajímavé recepty

Tentokráte tu najdete recepty na ořechovo-smetanový pohár, třešňové lívanečky a větrníky s vanilkovým krémem. Dobrou chuť :-).


detail

Kluziště pro veřejnost

Kluziště pro veřejnost

Několik stovek malých i dospělých (kraso)bruslařů už stihlo vyzkoušet ledovou plochu na novém kluzišti, které vyrostlo na prostranství před Obchodním centrem Šestka na Praze 6. V provozu zde bude až do konce února, přičemž součástí tohoto sportovního areálu je rovněž půjčovna bruslí, příjemné občerstvení, stejně jako dostatek ploch pro sezení, přezutí nebo odložení věcí. Na kluzišti se také budou pravidelně odehrávat akce pro veřejnost. Na ledu zde 5. prosince proběhne Mikuláš, na únor 2019 je v plánu výpravná bruslařská revue Ledové království.


detail

1 2 3 4 5     145     287     poslední