Články

Zvířata si pochutnávají na vánočních jedličkách

Zvířata si pochutnávají na vánočních jedličkách

Chovatelé v ostravské zoologické zahradě zpestřili v těchto dnech jídelníček některým zvířatům stromky, které prodejcům zůstaly po Vánocích. Na jedličkách si pochutnávají například štětkouni kamerunští, jeleni, onageři, ale také domácí zvířata na statku. Zde je momentálně k vidění i mládě nejmenšího plemene domácího skotu – dahomey. To se narodilo 6. prosince a má se čile k světu.


detail

Houby v zimě? V ostravské zoo rostou!

Houby v zimě? V ostravské zoo rostou!

Stromy v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava možná spí, ale s klesající teplotou se probudily některé druhy hub, které jindy během roku spatříme jen těžko a vidět můžeme i takové, které se v létě skrývají za listy stromů.


detail

ZOO Tábor loni přivítala 83 tisíc návštěvníků

Táborská zoologická zahrada potvrzuje svou pozici jednoho z nejnavštěvovanějších turistických cílů celého regionu. Počet návštěvníků, kteří loni prošli branami ZOO Tábor, vzrostl o deset procent na 83 tisíc. Podobného nárůstu by chtěla zoo dosáhnout i letos, chystá proto řadu novinek.


detail

První a poslední

První a poslední

S příchodem nového roku se vždy urputně sledují první lidská miminka, která po odbití 24.00 hodiny přijdou na svět . „V zoo se samozřejmě také čeká, který zvířecí druh se rozmnoží jako první, ale je úplně jedno, o jaké zvíře jde, hlavně, že porod i odchov probíhají v pořádku a bez problémů,“ vysvětluje tisková mluvčí ústecké zoo Věra Vrabcová. „V loňském roce byl prvním mládětem korovec mexický, o rok dříve lenochod dvouprstý, v roce 2016 leguánek ostnitý a ještě předtím gueréza pláštíková. Nyní se opakuje stejná situace jako před pěti lety, kdy prvními mláďaty byly ovce kamerunské, které chováme v kontaktním Venkovském dvorku,“ dodává Věra Vrabcová.


detail

Tříkrálové odpoledne

Tříkrálové odpoledne

Svátek Zjevení Páně, lidově zvaný „Tří králů“, je skoro stejný jako svátek Narození Páně. Tento svátek si tradičně připomínají i děti naší školní družiny. Svátek „Tří králů“ sice připomínáme 6. ledna, ale v letošním roce si jej děti naší školní družiny připomínají o něco déle. Ve svátku se Kristus zjevuje i nevěřícím a v postavách svatých králů K + M + B je zosobněno i přijetí Krista za krále všech. Tento svátek doprovázely vždy různé zvyky a tradice. U nás je to zejména žehnání domů, při němž se na dveře svěcenou křídou píší písmena C + M + B + 2019. U nás v Čechách píšeme K + M + B + 2019. Musíme si ale podotknout, že to nejsou počáteční písmena „Třech králů“.


detail

1 2 3 4 5     147     291     poslední