Články

Malpa hnědá

Malpa hnědá

Chápavý ocas rozhodně nemá nic společného s pochopením. Zvířatům pomáhá udržovat rovnováhu při lezení po stromech, což v ZOO Tábor denně dokazuje například malpa hnědá.


detail

Bohouš z Luční boudy se nám ozval

Bohouš z Luční boudy se nám ozval

Když před pěti dny se objevil Bohouš z Luční boudy u nás v družině, nikdo netušil, že budeme s jeho návštěvou pokračovat dál. Tehdy nám Péťa přinesl do družiny knihu Bohouš z Luční boudy, která obsahuje jen několik pohádek a my u Veverušáků se dali hned do čtení. Přečetli jsme několik pohádek a řekli si, že bychom mohli Bohoušovi poslat pozdrav, který by obsahoval nejen přání, ale i několik obrázků. I ty jsme zvládli namalovat. A druhý den jsme je poslali Bohoušovi. A co bylo dál? To by nikdo nečekal! A stalo se.


detail

Šaty dělají člověka

Šaty dělají člověka

A zase je úterý, 10. 3. a my se u Veverušáků těšíme na další odpoledne s praxí nastávajících vychovatelek. Ani dnes, při odpočinkové činnosti, nechyběla kniha. Tentokrát vychovatelka Míša přinesla knihu, Hurvínkův rok. Ten nám přináší 12 příběhů – stejně, jako je měsíců v roce. Nejprve malá prohlídka knihy a jdeme na další část dnešní činnosti.


detail

Půltuctu mláďat u vzácných vodušek abok

Půltuctu mláďat u vzácných vodušek abok

Stádo vzácných vodušek abok v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava se od začátku roku rozrostlo o půltucet mláďat a čítá celkem 15 členů. Vzhledem k teplému počasí už pobývají zvířata i ve venkovním výběhu.


detail

1 2 3 4 5     166     329     poslední