Články

Lemuři jsou stále populární

Lemuři jsou stále populární

Skupinka lemurů kata s dlouhými pruhovanými ocasy se v ústecké zoologické zahradě těší velké oblibě. Jedním z důvodů je průchozí expozice, do které mohou vstupovat i návštěvníci a užívat si tak pohled na tyto atraktivní poloopice s denní aktivitou bez jakýchkoli překážek. Druhým důvodem jsou dvě mláďata, která se narodila v letošním roce. „První mládě se narodilo v polovině dubna samici Jůlince, takže je již částečně samostatné a lze jej spatřit mezi ostatními členy skupiny.


detail

Dudek letos nezahnízdil

Dudek letos nezahnízdil

Projekt brněnské zoo na ochranu dudka chocholatého letos vstoupil do třetího roku existence. Zatímco v předchozích letech dudek vždy v připravených speciálních budkách (tzv. dudnících) zahnízdil, letos se tak bohužel nestalo. Při kontrole jsme ale v jednom z dudníků objevili mláďata silně ohroženého krutihlava obecného.


detail

A je tu konec

A je tu konec

Nedávno jsme dorazili na tábor do Nebřezin u Plas, na řece Střele a dnes máme poslední program. Při vzpomínce na to, co všechno jsme zažili, viděli a dělali, se nám vybavuje další otázka. Máme za sebou jednu čtvrtinu prázdnin. To to ale letí.


detail

V Zoo Brno funguje veřejný gril

V Zoo Brno funguje veřejný gril

Další novou službu mohou od léta využít návštěvníci brněnské zoo. V horní části areálu je k dispozici ve zkušebním provozu veřejný gril.


detail

Prázdninová fotosoutěž

Prázdninová fotosoutěž

Ústecká zoologická zahrada vyhlásila na začátku prázdnin fotografickou soutěž pro všechny návštěvníky, a nemusí to být vždy ti, kteří se fotografování věnují na vyšší úrovni. „Myslím, že zde bude platit pravidlo být ve správný čas na správném místě,“ míní tisková mluvčí Věra Vrabcová. „Téma soutěže je jednoznačné a přizpůsobili jsme mu i název – Vyfoť si svého tučňáka. Jedná se o pořízení snímku našeho letošního V. I. P. odchovu u tučňáků brýlových. Letos v květnu se rodičovskému páru vyklubala dvě mláďata, jednalo se jednak o jejich první odchov, ale zároveň i o premiéru v historii zoo.


detail

1 2 3 4 5     157     311     poslední