Články

Čertí putování

Čertí putování

Adventní čas se rozjíždí a s ním i další činnost ve školní družině. Za dva dny bude chodit Mikuláš s čerty a anděly. Třeba i někoho z nás doma navštíví.


detail

Miloš Macourek ožil u dětí ve školní družině

Miloš Macourek ožil u dětí ve školní družině

Děti naší školní družiny si připomenuly 95. výročí narození básníka, autora pohádkových próz, filmového scénáristy a režiséra Miloše Macourka. Narodil se v Kroměříži 2. 12. 1926. V Místku studoval na reálném gymnáziu, ale studium nedokončil po uzavření školy gestapem v roce 1942. Krátce byl žákem hudebně dramatické školy v Ostravě. Až do konce 2. světové války byl dělníkem. Po osvobození pokračoval ve studiích, v roce 1946 odešel do Prahy. Od roku 1960 působil jako dramaturg, pak scénárista Filmového studia Barrandov. Od počátku 80. let žil v Praze jako spisovatel z povolání.


detail

Ježíškova cesta i ve školní družině

Ježíškova cesta i ve školní družině

Adventní čas zrychluje a děti ve školní družině se nemohou dočkat vytoužených a vysněných Vánoc. Hlavně se těší na dárky, které najdou pod stromečkem. Dobu čekání na Vánoce si již tradičně každým rokem zkracujeme naší Ježíškovou cestou v Berouně. Zatím se nám vždy podařilo tuto cestu uskutečnit v našem blízkém okolí. Ale dnes, 2. 12. tomu tak není. Počasí nám nepřeje. Muselo dojít k improvizaci.


detail

Čertovské odpoledne

Čertovské odpoledne

Mikuláš, čerti a andělé se pomalu a jistě připravují na své velké vystoupení. Mikulášská nadílka se rychle přibližuje a již chybí jen několik dnů. Na takovou přípravu se přišly podívat i děti z 1. oddělení školní družiny. A jistě byly velmi překvapení, co vše se dá při takovéto akci dělat.


detail

1 2 3 4 5     191     379     poslední