Články

Děti školní družiny byly odměněny

Děti školní družiny byly odměněny

Tak to praví staré české přísloví. To ovšem neplatí o dětech naší školní družiny. To neplatí o dětech školní družiny, které se snaží dle svých schopností plnit vše. Pravda je, že ne vždy se to povede a ne vždycky se na nás štěstí usměje. Ale my se opravdu snažíme.


detail

Lidická hrušeň

Lidická hrušeň

25. duben zůstane nezapomenutelným dnem pro naši školu, pro naší školní družinu. Přesně v tento den roku 2017 byla vysazena „Lidická hrušeň“ do blízkého parku před naší školou. Lidická hrušeň je živoucím pomníkem válečných událostí. Jako jediný ovocný strom uprostřed obce přežila vypálení Lidic 10. června 1942.


detail

Den ptactva pokračuje

Den ptactva pokračuje

Mezinárodní den ptáků sice slavíme 1. dubna, ale vzhledem k rotační výuce a termínu nástupu do škol, si děti školní družiny z 2. a 3. oddělení uspořádaly akci až nyní. 3. oddělení 20. 4. a 2. oddělení 22. 4.


detail

Odpoledne s knihou

Odpoledne s knihou

Andersenovo odpoledne mělo své pokračování ve 2. a 3. oddělení naší školní družiny. Z důvodů rotační výuky jsme se museli takto prostřídat. I zde si děti připomněly 110. výročí narození Václava Čtvrtka.


detail

Knihy, které potěší

Knihy, které potěší

Před několika lety obdržely děti školní družiny krásný dárek, kterým byla kniha spisovatelky Jany Brnušákové „ Králíček Toby a liška Pampe“. V té době děti knihu velice rychle přečetly a začali jsme se pídit po paní spisovatelce. Po krátké době jsme zjistili, odkud pochází, a měli jsme velkou radost, že je to paní spisovatelka z našeho okresu, z Hořovicka. Ve stopování paní Jany Brnušákové jsme pokračovali dál, až jsme zjistili i její emailovou adresu. Přes email jsme ji srdečně poděkovali a sdělili jí, že knihu jsme přečetli a že se nám moc líbila. Paní spisovatelka nám odpověděla, že ke knize vznikl ještě i druhý díl s názvem „Králíček Toby, pes Birk a lesní hrad“.


detail

1 2 3 4 5     181     359     poslední