Články

Zelí zapečené s bramborami

Tento recept je úplně jednoduchý, pro někoho možná svým způsobem zvláštní, protože na něj není potřeba moc surovin a navíc je tak trochu na kyselý způsob. Jako první si oloupeme brambory. Pak si je umyjeme a následně nakrájíme, klidně na větší kousky. Do pekáče si dáme slunečnicový olej, na něj nasypeme pokrájené kousky brambor. Osolíme a přejdeme k zelí. Vezmeme si sterilované, které nemusíme nechat okapat, právě naopak.


detail

Uctění památky Tomáše Garrigua Masaryka

Uctění památky Tomáše Garrigua Masaryka

Právě dnes uplynulo 80 let od úmrtí prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Během dopoledne proběhla vzpomínková akce v Lánech. První československý prezident byla silná a široce zaměřená osobnost, která přitahovala i odpuzovala. Zakladatel československého státu, „tatíček“ a „prezident Osvoboditel“, je vnímán jako symbol demokracie, humanity a mravnosti.


detail

Exotická vůně Indie

Exotická vůně Indie

Horké letní dny pominuly, přesto si návštěvníci ostravské zoologické zahrady a botanického parku mohou stále užívat příjemného a teplého podnebí při návštěvě areálu subtropických skleníků v zázemí zoo. Ve sklenících, které jsou přístupné každý víkend v doprovodu průvodce, rostou rozmanité druhy rostlin z celého světa.


detail

Brněnská zoo zahájila stavbu nového výběhu pro šimpanze

Brněnská zoo zahájila stavbu nového výběhu pro šimpanze

Výstavba nového přírodního výběhu, který zabere část lesního pozemku přiléhajícího k pavilonu, začala 13. září poklepem na základní kámen. Realizace stavby přijde na 39 779 740 korun bez DPH a potrvá přibližně 18 měsíců. Snahou projektantů je poskytnout lidoopům podmínky co nejvíc podobné jejich přirozenému prostředí. Šimpanzi se v nové venkovní expozici budou pohybovat především v korunách stromů či na vysokých prolézačkách, na zem povětšinou sejdou, jen když pocítí potřebu napít se vody z napajedla.


detail

1 2 3 4 5     116     229     poslední