Články

Divadlo KAKÁ ve školní družině

Divadlo KAKÁ ve školní družině

Je tomu již osm let, kdy nás pravidelně ve školní družině navštíví jedenkrát do roka, Divadlo KAKÁ. Vždy v jinou roční dobu, vždy s jiným pořadem. I letos nás, Divadlo KAKÁ, navštívilo a předvedlo nám pohádku „Vánoční příběh“.


detail

Zima se hlásí o slovo

Zima se hlásí o slovo

Podzim se chýlí ke konci své existence a pomalu se nám hlásí zima. S tímto obdobím je spjata i příprava na další krmítkovou sezónu. Nyní je právě ten správný čas. Zavěsit krmítka, zasypat je a rozvěsit i lojové koule. Pozor, ale bez sítěk. A pak se již můžeme těšit na zimní opeřené strávníky.


detail

Putování Pohádkovou zemí

Putování Pohádkovou zemí

I dnešní den praxe byl ve druhém oddělení školní družiny motivován četbou z knihy Vítězslavy Klimtové Putování Pohádkovou zemí. První knihou pro všechny děti světa. Jde o dobrodružnou výpravu dvou dětí, kterým se ztratil jejich kouzelný skřítek Postelníček. Na své cestě zažijí mnoho dobrodružství, mnoho nebezpečí a setkají se s mnoha podivnými bytostmi. Postelníčka se jim však podaří zachránit za cenu veliké odvahy a velkého přátelství.


detail

Eurobankovka

Eurobankovka

Zoologická zahrada Ústí nad Labem vydává originální suvenýrovou eurobankovku s nulovou nominální hodnotou. Jedná se o sběratelský fenomén po celé Evropě a po mnoha turistických místech se ústecká zoo přidává do skupiny, která vydává vlastní motiv. Na eurobankovce jsou vyobrazena zvířata z naší zoo – tučňák brýlový, tapír čabrakový, tygr malajský a lemur kata.


detail

1 2 3 4 5     161     319     poslední