Články

Cesta za pohádkou aneb pohádky naruby

Cesta za pohádkou aneb pohádky naruby

Den dětí je zažitým dnem plným her, soutěží a sladkostí. V České republice se tento den slaví každý rok. Ovšem není to jen u nás, ale den se slaví po celém světě, ale ne vždy ve všech zemích ve stejný den, tedy 1. června. První Den dětí se slavil druhou červnovou neděli v roce 1857. U nás však zůstává tradice na 1. června.


detail

Medvědí výstava na Městské hoře

Medvědí výstava na Městské hoře

Díky Městskému kulturnímu centru se podařil dětem naší školní družiny splnit sen. Když se 18. dubna dověděly, že odešel ve svých 23 letech večerníčkový hrdina Matěj, bylo nám všem velmi smutno. A tak jsme nelenili, a jako vzpomínkou na Matěje, ale i na Vojtu jsme namalovali několik medvědích obrázků. Starší děti složily i vzpomínkovou báseň. Když bylo hotovo, zapřemýšleli jsme, kde by bylo dobré obrázky mimo budovu školy na nástěnku vystavit. Nakonec se vše vyřešilo. Ozvalo se nám MKC, kterému se nápad líbil a slovo dalo slovo a společně jsme vytvořili „Medvědí výstavu na Městské hoře“.


detail

Výstava Talent 2023 pomalu končí

Výstava Talent 2023 pomalu končí

V Městské galerii Beroun se v termínu 26. 4. – 26. 5. 2023 probíhala výstava výtvarných prací žáků berounských škol. Na tuto výstavu se vždy těší nejen samotné děti, ale i rodiče, kamarádi dětí, které mají v galerii svá krásná díla z výtvarného umění. Vždyť výtvarné umění je pro mnohé i jejich koníčkem.


detail

Putování po Africe

Putování po Africe

Vždyť právě dnešek patří černému kontinentu a od roku 1963 se slaví Den Afriky. Je tomu již 60 let. Tento den by nám mělo zůstat na paměti, že i přes to jsou stále oblasti, kde jsou složité mezilidské vztahy, ale hlavním problémem je chudoba. Velkým problémem je zde přelidněnost. Tímto problémem pak úzce souvisí hladomor a nedostatek pitné vody. Zemědělská půda pak nestačí ani plnit požadavky početného obyvatelstva. Velmi rychle se rozšiřují pouště, voda, která ještě stále je, je znečištěná a dochází k šíření velmi vážných nemocí. Zdejší obyvatelé zde nemají lehký život, a my bychom si měli uvědomit, ale i především si vážit toho, jak si žijeme my.


detail

Včelí stezka ve školní družině

Včelí stezka ve školní družině

Dnes si děti od Veverušáků připomenuly Světový den včel, který navazoval na besedu a na získávání nových informací minulý týden. Tu pro nás připravila zkušená včelařka, naše paní vychovatelka Lucie Heroutová. Světový den včel souvisí s výrokem Alberta Einsteina: „Pokud by včely zmizely z povrchu země, člověku by zůstaly pouhé čtyři roky života.“ Od roku 2017 byl 20. květen vyhlášen Světovým dnem včel. S krátkým zpožděním jsme si tento den připomenuli i my. K oslavě tohoto svátku se připojili včelaři celého světa s výstižným mottem: „Žádné včely – žádné opylování, žádné včely – žádné jídlo, žádné včely – žádný život.“ Včely medonosné opylují rostliny, díky tomu máme většinu plodů, ale také díky nim vzniká nejčistší přírodní sladkost – med.


detail

1 2 3 4 5     211     419     poslední