Články

Městská galerie Beroun patří dětským talentům

Městská galerie Beroun patří dětským talentům

V Městské galerii Beroun, která se nachází v Duslově vile byla ve středu 11. května zahájena tradiční výstava Talent 2022. Nachází se zde nejlepší práce žáků a studentů berounských základních škol, uměleckých škol, ale i výtvarných kroužků.


detail

Beseda s ilustrátorkou knihy

Beseda s ilustrátorkou knihy

Není to tak dlouho, kdy se dětem do školní družiny dostala kniha od spisovatelky Daniely Melicharové, kterou ilustrovala Veronika Veleva „Příběhy čerta z uhláku“. Děti se s knihou seznámily i určitou část přečetly, ale hlavně si prohlédly krásné obrázky, které celou knihu zpestřují. Od té doby uplynuly dva týdny a děti ze všech odděleních naší školné družiny se mohly s ilustrátorkou Veronikou Velevou setkat osobně. Přišla mezi nás na besedu.


detail

Týden lesů

Týden lesů

Týden lesů jsme zahájili přírodovědnou vycházkou do menšího lesa Na Veselé, abychom zjistili, co i v tak malém lese můžeme vidět. Cestou jsme pozorovali rozkvetlé rostliny i stromy a keře - smetanku lékařskou, sedmikrásku chudobku, kokošku pastuší tobolku, šeříky, břízu, rozrazil...


detail

Týden lesů i ve školní družině

Týden lesů i ve školní družině

V rámci tohoto týdne se snažíme obecně zvyšovat nejen zájem o les, ale i o lesní hospodaření a o dřevo jako obnovitelnou surovinu. To se stalo též tradicí v tomto období i v naší školní družině.


detail

Berounský koláč

Berounský koláč

Sluneční den zpříjemnila folklorní slavnost se soubory z různých koutů naší republiky. Zdejší program však doplnil i program dvou mateřských škol a našeho tanečního kroužku. Folklorní festival Berounský koláč je součástí tradičních jarních „Hrnčířských trhů“. V letošním roce se trhy konaly již po dvacáté.


detail

1 2 3 4 5     198     393     poslední