Články

Zajímavá výstava

Zajímavá výstava

V rámci akcí ke Dnům evropského dědictví pořádají různé instituce a organizace své akce, na kterou zvou širokou veřejnost. Jednou z takových super akcí, kterou připravil Státní okresní archiv Beroun, je výstavka dobových dokumentů a fotografií na téma „Hoří! Požáry a hasičství na Berounsku v proměnách času“.


detail

Celé Česko čte dětem

Celé Česko čte dětem

Již počátkem druhého týdne nového školního roku, se děti školní družiny vrhly na zahájení nového roku, projektu Celé Česko čte dětem. Cílem tohoto čtení je rozvoj představivosti, myšlení, ale především rozvoj čtenářské gramotnosti. Číst můžeme opravdu všude – ve škole, v družině, ale i v rodině. Právě v rodině se tím upevňují rodinné vazby a utváří se pouto mezi rodiči a dětmi.


detail

Naše kulturní dědictví

Naše kulturní dědictví

Jsou kulturně poznávací společenskou akcí s cílem přispět k posílení historického povědomí o našem kulturním dědictví. Proto i naše školní družina se snaží o to, aby si děti více všímaly historických staveb, objektů a prostor.


detail

Školní družina si připomíná Dny Evropského dědictví

Školní družina si připomíná Dny Evropského dědictví

Vždy o druhém zářijovém víkendu se konají tradiční Dny Evropského dědictví. K této akci se vždy připojuje i naše město, a součástí jsou i Hrnčířské trhy nejen na Husově náměstí, ale i v přilehlých uličkách. V letošním roce to bude již po třiadvacáté. Lidé se seznamují s historickými památkami, kdy se otevírají i prostory, které jindy jsou uzavřené.


detail

Zoo Brno má v září plný kalendář

Září je v brněnské zoo tradičně měsícem, kdy se prakticky každý týden koná o víkendu zajímavá akce. Letošní rok se při nich zaměříme například na netopýry nebo pandy červené.


detail

1 2 3 4 5     158     313     poslední