Články

Čteme i u prvňáčků

Čteme i u prvňáčků

Naše družina je již řadu let zapojena do projektu Celé Česko čte dětem. Proto od samého zahájení naší činnosti jsme v odděleních započali se čtením. Ne jinak tomu je i u našich malých prvňáčků, které se do projektu také již dostali.


detail

Evropský den bez aut

Evropský den bez aut

Tato akce se stala tradiční akcí u nás a děti baví. Mezinárodní den bez aut spadá pod týden mobility, který začíná 16. září. Tento den nám, stejně jako celý týden mobility, poukazuje na jiné alternativy dopravy, především ty ekologické. Den bez aut slouží k tomu, abychom všichni zapřemýšleli, a hlavně si uvědomili, dopad na životní prostředí z výfukových plynů automobilů.


detail

Brněnští šimpanzi se stěhují do Hodonína

Brněnští šimpanzi se stěhují do Hodonína

Transport šimpanzí skupiny, samce Fábena a samic Giny a Maryšky, ze Zoo Brno do Zoo Hodonín je naplánován na pondělí 20. září v dopoledních hodinách. Hodonínská zoologická zahrada jim po dobu výstavby vnitřního zázemí expozice poskytne nový domov. Přípravné práce na zahájení stavby začnou na konci letošního roku.


detail

Za časů svaté Ludmily

Za časů svaté Ludmily

Akci pro širokou veřejnost připravila pracovnice DDM Beroun, paní Zuzana Heranová. Vydali jsme se do časů, kdy žila kněžna Ludmila, která je patronkou naší země. Koncem tohoto týdne vyvrcholí národní oslavy pořádané u příležitosti výročí 1100 let od zavraždění kněžny Libuše. Stalo se tak na Tetíně v roce 921. Široká veřejnost uctívá svatou Ludmilu. Vzpomenuly si na ni i děti naší školní družiny.


detail

Družina začíná číst

Družina začíná číst

Po čtrnácti dnech ve škole v novém roce a četba ve školní družině se opět rozjíždí. Veverušákům z 2. oddělení školní družiny se dostala do ruky kniha s názvem Hororová čítanka od spisovatele Jana Nejedlého a ilustrátora Jaromíra Plachého. Knihu přinesl spolužák z 3. oddělení a Honzík nám ji vřele doporučil. Tvrdil, jestli máme rádi horory, tak je to ten správný kousek. Vřele nám ji doporučil a měl pravdu.


detail

1 2 3 4 5     187     371     poslední