Články

Kde číst v létě knihu?

Kde číst v létě knihu?

Jedinečnou akci připravila ZOO Tábor na středu 12. srpna. Vůbec poprvé ve své historii nabídne zájemcům kromě zvířat také zážitek spojený s knížkami. Renomovaný knižní dům bude mít v areálu zoo od 11 do 16 hodin pravou, nefalšovanou čítárnu i s knihovničkami. Z nich si zájemci mohou vybrat libovolnou knihu, ve stínu usednout do plážového lehátka a v klidu se začíst do vypůjčené publikace. Na výběr bude literatura především pro děti a teenagery, ale i pro dospělé čtenáře. Ty z dětí, které rády tvoří, budou mít k dispozici dílnu se spoustou zábavných omalovánek a doplňovaček. A kdo si rád hraje, jistě využije některou ze společenských her, které si může na místě zahrát třeba se svými kamarády nebo s dospělým doprovodem.


detail

Makak jávský

Makak jávský

Vynalézavost a šikovnost zvířat nezná mezí. Ovšem makak jávský ze ZOO Tábor své schopnosti zjevně přecenil. Miska plná ořechů a dalších laskomin ho zaujala natolik, že se rozhodl přivlastnit si její obsah, aby se o pamlsky nemusel dělit se zbývajícími členy opičí skupiny.


detail

Transport orangutanů

Transport orangutanů

Jedněmi z nejznámějších zvířat ústecké zoo jsou bezesporu orangutani bornejští, jejichž chov započal za nepříliš šťastných událostí. V roce 1989 se zde natáčel film Marie Poledňákové Dva lidi zoo, kvůli kterému přicestoval z jihovýchodní Asie pár velmi mladých orangutanů. „Po příjezdu byli oba vyhublí a v dosti zuboženém stavu, což napovídalo, že s jejich původem není něco v pořádku. Po kontrole přiložených materiálů se ukázalo, že zoologická zahrada, odkud měli pocházet, neexistuje. Dalším šetřením se zjistilo, že byli pravděpodobně odloveni ve volné přírodě a stali se cílem nelegálního obchodu se zvířaty. Jejich zdravotní stav se díky veterinární péči zlepšil a za čas vypadali jako dvě roztomilá mláďata. Dostali také jména Ňuňák a Ňuninka. Ve filmu si díky jejich rozdílnému zevnějšku zahrál nakonec pouze Ňuňák. Po skončení natáčení již zůstali deponováni v naší zoo,“ uvádí tiskový mluvčí Matěj Kynšt.


detail

Nosálové červení

Nosálové červení

Alespoň to tvrdí každý, kdo se alespoň na chvíli zastaví v ZOO Tábor u jejich výběhu. Většinu času tráví na stromech a umělých překážkách, na kterých předvádí své umění akrobacie.


detail

1 2 3 4 5     169     335     poslední