Knižní tipy

Pegas – Plamen Olympu

Pegas – Plamen Olympu

Městem otřásá zuřivá bouře a Emily je sama doma, když na střeše jejího domu přistane zraněný Pegas. Okřídleného koně si okamžitě zamiluje a snaží se mu pomoct.


detail

Splněný sen

Splněný sen

Klárka je poslána na venkov k příbuzným, které ani nezná, protože se o ni její rodiče nemohou starat. Zpočátku tam všechno nenávidí a chce se vrátit zpátky.


detail

1001 her s knížkou

1001 her s knížkou

Láska ke knihám se v dětech dá probudit mnoha různými způsoby. Zdaleka to neobnáší jen předčítat nebo číst text. Jak to udělat? Hrou, kreslením, vymýšlením, mluvením, pantomimou, a to není zdaleka všechno.


detail

Každý (se) počítá

Každý (se) počítá

Nula. Na konci je skoro osm miliard lidí. Potkáváme se doma, v lese, na závodech, svatbách, v parku, v dopravní zácpě, na demonstraci, na pláži u vody. A pokud ne, tak se, doufejme, zase brzy potkávat budeme.


detail

Bestsellerová série o malé cestovatelce slaví deset let

Bestsellerová série o malé cestovatelce slaví deset let

Už celou dekádu mohou děti putovat časem s dvanáctiletou hrdinkou Bárou a její kočkou a zábavnou formou poznávat nejrůznější milníky světových i českých dějin. Tzv. „bárovky“, knížky historičky Veroniky Válkové, jsou na českém trhu s literaturou pro děti naprosto unikátní – existuje jen hrstka domácích autorů, jejichž série sklízí od čtenářů rostoucí pozitivní ohlas i po takových letech. Desetiletí „bárovek“ symbolicky vrcholí nejnovějším příběhem Korea z nakladatelství BAMBOOK.


detail

1 2 3 4 5     156     309     poslední