Soutěže

Téma týdne – moře

Soutěž běží od 25. 7. 2021 a končí 31. 7. 2021

Když je něčeho málo, říká se o tom, že je to jen kapka v moři. Ano, moře bývá většinou obrovské a širé a plné vody, zejména slané. Je plné života, najdeme tam zajímavé živočichy, rostliny, ale také například útesy. Některé je teplé, jiné zase ledové. Dokonce i spousta pohádek a filmů se odehrává buď přímo v moři, nebo na moři. Není snad nikdo, kdo by neznal Nema s Dory.


detail

Téma týdne – měsíc a jeho fáze

Soutěž již skončila (24. 7. 2021)

Jasné měsíční světlo slouží v noci k orientaci nejen lidí, ale i zvířat. Jednotlivé fáze mají také vliv například na příliv a odliv a třeba i na některé živočichy. Někteří lidé při úplňku hůře spí a co teprve bájní vlkodlaci, které úplněk údajně přitahoval a probouzel.


detail

Téma týdne – houby, houby s octem?

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (17. 7. 2021)vaše příspěvky a výherci

Houby, houbičky, jedni je k jídlu milují, jiní je nemohou vystát. Snad každý je ale na podzim rád sbírá. Některé jsou krásné na pohled, ale jíst se nesmí a jiné zase naopak vypadají nenápadně, ale chutnají moc dobře. Naši předci je uchovávali na zimu, buď je sušili, nebo nakládali, protože v zimě si jistě každý rád dá třeba takovou poctivou domácí bramboračku.


detail

Téma týdne – vodní živočichové

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (10. 7. 2021)vaše příspěvky a výherci

Žijí buď přímo ve vodě, nebo se u vody zdržují po většinu dne. Jsou to různé žabky, čolkové, rybky, nebo třeba i vodní hlodavci. Někteří jsou užiteční, jiní méně, ale rozhodně jsou všichni velmi zajímaví a stojí za to věnovat jim svou pozornost ať už doma třeba na zahrádce, ve volné přírodě nebo třeba v ZOO.


detail

Téma týdne – oslavy a párty

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (4. 7. 2021)vaše příspěvky a výherci

Rád(a) slavíš? A s kým nejraději? Jaká byla Tvá nejlepší oslava, kde oslavy pořádáš a kdo Ti s nimi pomáhá? Slavíš jen narozeniny, nebo třeba i svátky? Děláš tématické (například pyžamové) párty?


detail

1 2 3 4 5     49     95     poslední