Soutěže

Téma týdne – fantazy

Soutěž běží od 12. 9. 2021 a končí 18. 9. 2021

Fantazy svět se možná nachází hned vedle tvého domu, ale je také možné, že v podzemí, nebo na úplně jiné planetě nebo v úplně jiném čase a světě. Ať je to tak či tak, je to svět plný magie, bájných zvířat, rodových klanů a věčného boje dobra se zlem. Mezi nejznámější autory fantazy příběhů patří třeba Tolkien a jeho Pán prstenů. Samozřejmě nemusíme fantazy příběhy jen číst nebo se na ně dívat, můžeme je i prožít a to třeba prostřednictvím her, ať už počítačových nebo deskových, mezi které se řadí například i legendární Dračí doupě.


detail

Téma týdne – staré pověsti České

Soutěž již skončila (11. 9. 2021)

Staré pověsti České popisují události z české historie. Jsou určeny zejména pro děti a mládež a jsou založené na lidové slovesnosti a prolínají se s historickými fakty. Čtenář se může dočíst příběhy nejen o Libuši a Přemyslovi, ale třeba i o slavném praotci Čechovi, nebo třeba o Krokovi a jeho dcerách. Jedna část je věnována i dívčí válce, kterou možná někteří spíše znáte z divadelního představení.


detail

Téma týdne – škola

Soutěž již skončila (4. 9. 2021)

Máš rád(a) školu? Proč? Co se Ti na škole nejvíce líbí a co naopak nelíbí? Do jaké školy chodíš? Na jakou školu bys chtěl(a) jít? Jak by podle Tebe mělo vypadat ideální vyučování? Myslíš si, že je škola důležitá? Můžeš také nakreslit svou školu, třídu, nebo oblíbenou část třídy.


detail

Téma týdne – láska

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (28. 8. 2021)vaše příspěvky a výherci

Co pro Tebe znamená slovo láska? Byl(a) jsi už někdy zamilován(a)? Co Ty a letní lásky? A vyšlo Ti to? Zažil(a) jsi platonickou lásku? Kolik opravdových lásek může člověk v životě potkat? Znáš někoho kdo byl zamilovaný celý život? Chtěl(a) byste zažít jen jednu lásku, nebo víc?


detail

Téma týdne – strašák „do zelí“

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (21. 8. 2021)vaše příspěvky a výherci

Původně měl strašit ptáky a hlídat úrodu, ale časem se stal spíše takovým milým pomocníkem a talismanem v zahradě. V zimě dostane kabát po dědečkovi a v létě šaty po tetě. Někdy si vyjde na procházku z pole nebo zahrádky do města a pak ho můžeme potkat třeba ve škole, na procházce či výletě nebo třeba cestou k babičce v tramvaji.


detail

1 2 3 4 5     50     97     poslední