Turisticke tipy

Kalendář akcíPodívej se na náš kalendář akci, kde jsou akce uspořádány dle jejich data konání.

Akce Přijďte znovu do zoo

Od nadcházející soboty bude znovu otevřen horní vstup, kde je již možné zakoupení vstupenek, přesto i nadále funguje nákup on-line. Téměř stometrové převýšení areálu pomůže překonat zoovláček, který zájemce s rouškou vyveze do horní části areálu. Otevřeny jsou všechny pavilony a vnitřní expozice, vstup je však podmíněn zakrytím dýchacích cest a dodržováním dvoumetrových rozestupů.


detail
ZOO Ústí nad LabemÚstí nad Labem

Ještě jednu stránku, prosím....

Výstava představuje na pozadí původní české i světové autorské literární tvorby pro děti a mládež dětskou literaturu jako kouzelný svět fantazie. Ambicí není věrný literárněhistorický obraz, ale spíše představit svět knih pro děti od minulých staletí a desetiletí do současnosti a dále knihy, které byly důležité třeba pro jednu čtenářskou generaci a nové zajímavé tituly.


detail
Středočeské muzeumRoztoky

Děkujeme českým technikům

Národní technické muzeum se v úterý 19. května 2020 otevírá pro veřejnost. Provoz muzea v Praze na Letné je přizpůsoben současným podmínkám a NTM zve do muzea na prohlídku 9 expozic a 6 výstav za mimořádné zlevněné vstupné. Ve vstupním sále návštěvníky uvítá výstava, která je poděkováním českým technikům za jejich reakci na koronavirovou krizi. Představeny jsou zde ventilátor, masky, respirátory a další ochranné pomůcky, které vyvinuly týmy vědců a techniků na ČVUT v Praze a Technické univerzitě v Liberci a které zachraňují životy u nás i ve světě.


detail
Národní technické muzeumPraha

Lanna – Monumenty století

Souborná muzejní výstava v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích přesahující region jižních Čech i hranice České republiky se soustředí na premiérové představení ucelených kolekcí sbírkových předmětů a velkoformátových exponátů k odkazu rodiny Adalberta (Vojtěcha) Lanny v širokých společenských, hospodářských a krajinných souvislostech. "Trvalý význam akce umocní prezentace originálů ze sbírek předních českých i rakouských muzeí, galerií a archivů, například Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Muzea hlavního města Prahy či Národního technického muzea.


detail
Jihočeské muzeumČeské Budějovice

1 2 3 4 5     103     203     poslední