Turisticke tipy

Kalendář akcíPodívej se na náš kalendář akci, kde jsou akce uspořádány dle jejich data konání.

Netradiční chutě pralesa

Sobota 18. srpna bude v mnoha českých a slovenských zoologických zahradách sdružených v Unii českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO) patřit tropickým pralesům, jejich obyvatelům a hrozbám, které pro ně znamená neuvážená lidská činnost. Volba na tento den padla i v souvislosti s Mezinárodním dnem orangutanů (19. srpna), který v dnešní době upozorňuje hlavně na nebezpečí, které pro tyto lidoopy znamenají plantáže palmy olejné na Borneu a Sumatře. Kvůli palmoolejnému průmyslu se orangutani stali symbolem negativních dopadů na jejich přirozené prostředí, protože kácením pralesů přicházejí o svůj původní prostor k životu i o zdroje potravy.


detail
ZOO Ústí nad LabemÚstí nad Labem

Mezinárodní den slonů v Zoo Ostrava

Ostravská zoologická zahrada se opět připojuje k mezinárodní akci věnované největším suchozemským savcům. Cílem akce je představit návštěvníkům život slonů v zoo a zároveň upozornit na situaci slonů ve volné přírodě, která není nijak příznivá. Zájemci se budou moci přímo zapojit do jejich záchrany. Na pomoc africkým slonům s sebou stačí přinést nepotřebné oblečení.


detail
ZOO OstravaOstrava

Končí éra starých pantografů

Končí éra úspěšných elektrických jednotek řad 451/452, se kterými jsou spojeny přezdívky pantograf, emilka nebo žabotlam(a). V pátek 10. srpna je plánovaný poslední den pravidelného provozu poslední jednotky 451.025-26. V sobotu 11. srpna se vydá na cestu do depozitáře Národního technického muzea v Chomutově.


detail
PrahaPraha

ZOO Tábor věnuje sobotu Světovému dni lvů

Světový den lvů, připadající na 10. srpna, má za cíl připomínat složitou situaci těchto kočkovitých šelem v přírodě a apelovat na jejich ochranu. ZOO Tábor, zaměřující se na chov ohrožený druhů, připravila pro návštěvníky v rámci kampaně ke Světovému dni lvů speciální akci na sobotu 11. srpna.


detail
ZOO TáborTábor

Na tradiční letní Křivořezání na bývalém královském hradě Křivoklátu se i letos vypraví zvláštní historický vlak. Kvůli suchu a extrémním vedrům pojede vlak ve stylu 60. let 20. století v čele s historickou motorovou lokomotivou 751.010 přezdívanou „bardotka“ nebo „zamračená“. V soupravě nebude chybět ani bufetový vagón.


detail
KřivoklátKřivoklát

1 2 3 4 5     85     167     poslední