Články

Čarodějnické odpoledne ve školní družině a klubu

Čarodějnické odpoledne ve školní družině a klubu

Znají ji i děti školní družiny a klubu. Přesto tuto noc si každý užívá se svými rodiči. U nás, na Závodí, jako předvoj Filipojakubské noci, již tradičně bývá „čarodějnické odpoledne“. Stejně tak i dnes 30. dubna 2015.


detail

Po vypuštění ježků nastala sezóna mláďat

Po zimě jsme do přírody po kolonii netopýrů vypustili také ježky a o několik dní později jsme už začali pečovat o první jarní mláďata. Do stanice jsme přijali mládě zajíce polního a samečka veverky obecné. V obou případech byla pomoc potřebná, ale ne vždy je vhodné mláďata z přírody odebírat. Více se dozvíte, pokud se podíváte na naše nové stránky na Facebooku.


detail

Skalní klokani doslova zaskočili chovatele

Velmi zdlouhavý a náročný proces získání klokanů žlutonohých byl završen povolením australské vlády k chovu tohoto druhu v brněnské zoo a první dvě samice tohoto druhu skalních klokanů dorazily do Brna z francouzského Mulhouse. Klokaní dámy dostály své pověsti obratných skokanů a hned druhý den dokázaly zdolat dva metry vysokou překážku a dostat se mimo expozici.


detail

Dušená rýže

Rýže znamená v Asii jednu z těch hlavních, či lépe řečeno tu nejhlavnější surovinu. U nás je rýže tak trochu opomíjená. Většina lidí si dá spíše brambory nebo knedlík. Nicméně dobře připravená, kupříkladu dušená rýže, může chutnat hodně lidem. Rýže se propláchne. V kastrolu se rozehřeje olej a na něm se rýže osmahne. Ovšem jen chvilku. Následně se zalije vodou. Platí jedno pravidlo - na kilo rýže litr a půl vody.


detail

Orlí babyboom

Orlí babyboom

Orli bělohlaví, kteří jsou necelý rok obyvateli unikátní průchozí voliéry, odchovali mládě. Pár, který měl v posledních letech problémy s reprodukcí, se v komfortnějším domově rozhodl zahnízdit a samice snesla dvě vejce. Dokud mládě nevylétne z hnízda, budou oba rodiče velmi obezřetní, a proto bude orlí voliéra až do konce května návštěvníkům uzavřena.


detail

první     108     216     324 325 326 327 328     384     440     poslední