Články

Zbojnický muzikál daleké budoucnosti

Některá díla jsou tak známá, že se považuje za všeobecný rozhled, pokud je člověk viděl, nebo aspoň ví, o co v nich jde. Mezi ně patří i Nikola Šuhaj Loupežník od Ivana Olbrachta a divadelní zpracování nesoucí název Balada pro banditu. A právě tím, že nám ho učitelé neustále vnucují, mi docela znechutili návštěvu divadla, kam jsme se vydali - jak jinak - se školou. Ještě pár hodin před odjezdem do Mladé Boleslavi jsem si pohrávala s myšlenkou, že zůstanu doma. Ale jsou herci, pro jejichž výkony jsem ochotna přetrpět i představení, které mě jinak vůbec nezajímá.


detail

Kouzlo Harryho Pottera

Obecně vzato se vyhýbám dílům, která rozvířila mediální hladiny. Prvním příběhem, který to odnesl, se stala čarodějnická série o kouzelníkovi Harry Potterovi. První díl jsem si přečetla, když mediální humbuk kolem knih trochu utichl (a vzal si na paškál filmové zpracování.


detail

Na tom našem dvorku – duben

Na tom našem dvorku – duben

Děda Zdvořáček již z dálky spatřil sousedku babku Babánkovou, jak se od místního obchodního centra blíží k jejich společnému bydlišti. Měla před sebou natažené ruce, jako by byla náměsíčná a něco v nich posvátně nesla, aby okolí nevidělo o co jde, měla přes předmět přehozen šátek, který běžně nosila na svých prošedivělých vlasech.


detail

Andersenovo odpoledne

Andersenovo odpoledne

Tradičně na přelomu měsíce března a dubna se uskutečňuje v naší družině, tentokrát i v klubu Andersenovo odpoledne. Tato akce u nás navazuje na Noc s Andersenem. Letošní ročník je jubilejní a to 15. ročník, který má svého patrona. Je jím rodina Bradových z hradu Brada. Předpokládá se, že Noc s Andersenem proběhne kromě Česka v dalších 14 evropských zemích, ale i v Novém Zélandu, v USA, Austrálii, Izraeli, ale i v Keni.


detail

první     97     194     291 292 293 294 295     346     397     poslední