Články

Miliontý návštěvník NTM

Miliontý návštěvník NTM

Dne 27. března 2015 v půl jedenácté dopoledne jsme v Národním technickém muzeu přivítali miliontého návštěvníka od chvíle znovuotevření muzea 15. února 2011, od kterého uběhly právě 4 roky a 40 dní.


detail

Singl Tráva

Singl Tráva

Turné, na kterém Aneta Langerová představuje svou novou desku Na Radosti, je v plném proudu. Do jeho konce zbývají poslední čtyři koncerty - dva v Praze (28. a 29. 3. Studio DVA divadlo) a dva na Moravě (31. 3. v Pelhřimově, 1. 4. v Uničově). Na Moravě Aneta jarní koncertní šňůru zakončí.


detail

Evropští supi v ohrožení

Evropští supi v ohrožení

Coby mrchožrouti se zásadně podílejí na udržování „čisté“ přírody bez těl uhynulých zvířat, která mohou být zdrojem nákazy a choroboplodných zárodků. V Evropě žije několik druhů těchto majestátních dravců. Kolik jich je a mají zde vůbec šanci přežít?


detail

Jak správně psát? Pomozte prvňáčkům v začátcích…

Jak správně psát? Pomozte prvňáčkům v začátcích…

Školní rok a jeho druhá polovina představuje velkou změnu především pro prvňáčky. Právě ti po prvním pololetí začínají naplno využívat psací potřeby, na které přecházejí plynule z obyčejné tužky. Zvládají už tahy i jednotlivá písmenka, která postupně spojují ve slova, teď je ale na řadě opravdové psaní. Přechod z obyčejné tužky k psací potřebě, jako je pero, je často velmi specifický, a proto je potřeba dětem v začátcích opravdového psaní pomoci.


detail

Karlův most a Královská cesta II.

Karlův most a Královská cesta II.

Koncem února byla vyhlášena soutěž na dětském internetu Veverušák, kde výhrou pro vítěze byla vlastivědná procházka pod názvem Královská cesta II.


detail

první     97     194     289 290 291 292 293     343     393     poslední