Články

Předběžná příprava 1. část

Všichni vaří, doslova celá republika - dalo by se to vlastně shrnout třemi slovy - národ se zbláznil. Není tomu totiž zase tak dlouho, kdy se kupovaly výlučně jen polotovary, které si člověk ohřál v mikrovlnce. Já toho nejsem tedy zastáncem, ale když to někdo má rád, tak mu v tom nikdo nebrání. Když už tedy všichni vaří, tak se hojně řeší recepty, ale moc ne tzv. předpříprava.


detail

Všehochuť 3

Tentokráte se dozvíte něco o černé díře, kalendáři a šestém smyslu.


detail

Čočková polévka

Najde se spousta lidí, kteří nemají v oblibě jak čočku, tak i celkově luštěniny. Doslova je přímo řečeno nesnáší a nikdy by je nepozřeli. Na druhé straně tu jsou pro změnu zase v uvozovkách labužníci, kteří si s chutí dopřejí například čočkovou polévku. Recept na ni není nijak zvláště těžký. Je však třeba si vyhradit dva dny. Den předem by se měla čočka přebrat, propláchnout a zalít vodou.


detail

Všehochuť 2

Tentokráte se dozvíte zajímavosti o žralocích a o nejmenších a největších zvířetech na Zemi.


detail

Měsíc čtenářů

Měsíc čtenářů

Ještě v daleko větší míře než jindy se věnujeme tomu, abychom se seznámili s naší tvorbou. Vyvrcholením tohoto měsíce bude u nás Andersenovo odpoledne. V letošním roce se zaměřujeme na tvorbu H. CH. Andersena a Jana Drdy, kteří mají v tomto období svá jubilea. Od narození Andersena uplyne 210 let, od narození Jana Drdy 100 let.


detail

první     98     196     293 294 295 296 297     346     395     poslední