Články

Péče o studánku

Péče o studánku

Již několik let se děti, druhého oddělení školní družiny, starají o studánku, která se nachází v lese za nemocnicí v oblasti CHKO Český kras.


detail

Úspěšná mexická sobota

Úspěšná mexická sobota

V sobotu 25. dubna se v ústecké zoo konal Mezinárodní den Země, hlavní odpolední program byl věnován Mexiku. Důvodem bylo otevření nové expozice plazů Kalifornského poloostrova a nedaleké prodejny suvenýrů ve stylu mexických staveb, která dostala název Pueblo.


detail

Děti a předškolní kroužky – ANO nebo NE?

Děti a předškolní kroužky – ANO nebo NE?

O jeho správný rozvoj v předškolním věku se starají jak rodiče, tak také mateřská školka. Je zde ale další možnost, jak děti rozvíjet a nabízet jim různorodé podněty, a tou jsou předškolní kroužky. Nad nimi ale často visí otazník a i rodiče si mnohdy nejsou jisti, zda budou kroužky pro děti v tomto věku přínosem, nebo je naopak zbytečně zatíží. Jak se na to ale dívají odborníci, pomáhají kroužky v předškolním věku dětem opravdu k rozvoji?


detail

Na tom našem dvorku - Tradice a pověry – květen

Na tom našem dvorku - Tradice a pověry – květen

Děda Zdvořáček těsně před koncem dubna něco ve sklepě, ve své dílničce kutil a celým domem bylo slyšet broušení, pilování a bušení. Babce Babánkové to stále vrtalo hlavou a ráda by se ho přeptala : „Co to bude, až to bude ?“ Měla k tomu příležitost 30 Apríla nebo snad lépe česky dubna.


detail

první     98     196     293 294 295 296 297     351     405     poslední