Turisticke tipy

Kalendář akcíPodívej se na náš kalendář akci, kde jsou akce uspořádány dle jejich data konání.

Naučte se plést pomlázku v táborské zoo

Tradiční jarní svátky Velikonoce se velmi rychle blíží, což lze pozorovat na každém rohu. Není obchod, který by nenabízel nějaké zboží s velikonoční tématikou. Děti mohou vybírat například mezi čokoládovými vejci či zajíčky, starší zase zaujme hlavně sváteční výzdoba. Spousta kluků a chlapů pak ocení nepřebernou nabídku pomlázek. Pokud však chtějí dodržet tradice, měli by si koledníci vyrobit tento nástroj vlastnoručně. Že nejde o nic těžkého, se mohou přesvědčit v táborské zoologické zahradě, která pro návštěvníky opět připravila kurz pletení pomlázek. Celý velikonoční víkend už od pátku navíc nabídne bohatý doprovodný program.


detail
ZOO TáborTábor

Mým polem je svět

Výstava uspořádaná u příležitosti 110. výročí úmrtí zakladatele knihtiskařského impéria Johanna Steinbrenera (1835 – 1909) zavede návštěvníky do šumavského Vimperka, městečka, které se po Plzni stalo druhým místem v Čechách, kde byly tištěny knihy.


detail
Jihočeské muzeumČeské Budějovice

Ústecká zoo zahajuje letní sezónu

Letní sezóna v Zoo Ústí nad Labem trvá již od 1. dubna, avšak akce, která tuto událost připomíná, proběhne v sobotu 13. dubna 2019 od 13.00 hodin. „Upozornění na novou, hlavní sezónu se stává tradicí, neboť se v naší zoo koná již po čtrnácté. Vždy se snažíme připravit originální a pestrý program, který přiláká do zoo nejrůznější škálu návštěvníků, ovšem nejčastěji to jsou rodiny s dětmi,“ vysvětluje tisková mluvčí Věra Vrabcová.


detail
ZOO Ústí nad LabemÚstí nad Labem

V zoo začala letní sezóna

Ústecká zoologická zahrada vstoupila 1. dubna do své hlavní sezóny, která bude probíhat až do září a nabízí návštěvníkům plný servis. „Otevírací doba se prodlužuje na 18.00 hodinu, tzn., že obě pokladny, pavilony a prodejna suvenýrů Sepilok jsou návštěvníkům k dispozici v této době, ale v zoo lze pobýt ještě o hodinu déle a opustit areál až v 19.00 hodin otočnými turnikety. Vzhledem k tomu, že během roku se u nás střídají celkem tři období (zimní, přechodné, letní), koresponduje s tím i vstupné, které je sice v letní sezóně nejvyšší (120 Kč pro dospělého, 60 Kč pro děti, studenty a důchodce a 310 Kč pro rodinu), ale již několik let se jeho výše drží na stejné úrovni,“ přibližuje vedoucí návštěvnického servisu Milena Hladíková.


detail
ZOO Ústí nad LabemÚstí nad Labem

Autoklenoty v OC Šestka

Přes dvě stě úžasných automobilových veteránů i unikátů s ročníkem výroby v 60. - 80. letech se blýskne v sobotu 13. dubna na střeše obchodního centra Šestka na Praze 6. Už čtvrté setkání fanoušků elegantních karoserií a vyladěných motorů s název Classic Drive proběhne od 12:00 do 19:00, letos s dalším rozšířeným programem i pro širokou veřejnost. K vidění tak bude mnohem více než vypulírované historické vozy a takzvané youngtimery. Pořadatelé slibují pro návštěvníky z řad automobilových nadšenců i laiků názorné ukázky, prohlídky či konzultace. Vstupné je dobrovolné a akce se díky krytým garážím Šestky koná za každého počasí.


detail
OC ŠestkaPraha

1 2 3 4 5     94     184     poslední