Výstava Veroniky Válkové - Putování s Kouzelným atlasem

Nakladatelství BAMBOOK, součást Nakladatelského domu GRADA, vás zve na jedinečnou výstavu Veroniky Válkové, autorky oblíbené dětské série Kouzelný atlas.

Výstava Veroniky Válkové - Putování s Kouzelným atlasem

K příležitosti vydání 30. „bárovky“ jsme ve spolupráci se společností Kultura města Mladá Boleslav a. s. připravili interaktivní výstavu, která zve všechny na dobrodružnou cestu časem.

1.–16. června 2024, Galerie Pod Věží, Staroměstské nám. 69, Mladá Boleslav

Výstava nabídne nejen celkový přehled o vydaných knihách, ale i doprovodné materiály v podobě dobových kostýmů, fotografií z cest, ručně psaných poznámek a interaktivní hry pro děti o krásné ceny.

Společenství kouzelného atlasu:

Dvanáctiletá Bára najde díky kočce Barče na půdě starý atlas. Brzy zjistí, že je kouzelný – když se dotkne mapy, přenese ji atlas do minulosti. Zažívá tu mnohá dobrodružství a ocitá se víru dějin českých i světových.

Pro nejvěrnější fanoušky série Kouzelný atlas jsme vytvořili čtenářský klub, který má již téměř 1 000 členů. Přidejte se ke Společenství kouzelného atlasu, cestujte s Bárou do minulosti, poznávejte, ale hlavně se bavte!

O autorech:

PhDr. Veronika Válková vystudovala latinu a historii na FFUK a oba tyto předměty vyučuje na šestiletém Gymnáziu Na Pražačce v Praze 3. Pro SPN napsala řadu učebnic dějepisu pro ZŠ a gymnázia a metodických příruček k těmto učebnicím. Má pravidelný sloupek v časopise Rodina a škola. Kromě psaní ráda cestuje po Evropě i mimo ni (nejraději na Island), hraje na klavír, fotografuje (zvlášť broučky), vyšívá, studuje cizí jazyky, učí se kreslit ve Photoshopu, zabývá se etymologií, antroponomastikou, vulkanologií a vůbec vším, co se kde šustne.

Petr Kopl je přední český komiksový kreslíř. Je autorem téměř dvou desítek komiksových knih, píše scénáře, ilustruje knihy a věnuje se grafice v prestižní reklamní agentuře. Petr je držitelem cen Fabula Rasa v kategorii nejlepší český scenárista a nejlepší český kreslíř za rok 2012–2013, 2014 a 2016. Jeho už proslulé Štěky Broka Špindíry se staly bezmála kultovním komiksem současných čtenářů. Je spoluautorem prvního českého superhrdiny jménem Dechberoucí Zázrak. Vytvořil slavné postavy Morgavsy a Morgany, jejichž dobrodružství získalo i cenu Muriel za nejlepší dětský komiks. Jeho komiksy si našly cestu i na Slovensko a do Anglie a Španělska.

Autor:
Vydáno: