Turisticke tipy

Kalendář akcíPodívej se na náš kalendář akci, kde jsou akce uspořádány dle jejich data konání.

Den pro antilopu Derbyho v Zoo Ostrava

Už pojedenácté se v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava uskuteční akce věnovaná antilopě Derbyho – největší a zároveň nejohroženější antilopě světa. Akci organizuje spolek Derbianus Conservation, který se v záchraně této antilopy angažuje už od roku 2000. Zoo Ostrava záchranný projekt podporuje od roku 2010 a od roku 2016 i každý návštěvník zoo prostřednictvím programu Dvě koruny ze vstupu.


detail
ZOO OstravaOstrava

Den plný chutí

Sobota 22. srpna bude v ústecké zoo patřit netradičním zážitkům především pro chuťové buňky. Akce Den plný chutí navazuje na Mezinárodní den orangutanů (19. srpna), který upozorňuje na nebezpečí postihující tyto lidoopy v jejich domovině.


detail
ZOO Ústí nad LabemÚstí nad Labem

Setkání s Japonskem - akce k výstavě Kouzlo sběratelství

Srdečně Vás zveme na doprovodnou akci k probíhající výstavě Kouzlo sběratelství - Setkání s Japonskem, která se koná 8. srpna 2020. Těšit se můžete od 14:00 hodin na komentovanou prohlídku výstavy a od 15:00 hodin bude následovat další program - ukázky bojových umění či kaligrafie, japonské tance nebo rituální čajový obřad.


detail
Hlavní historická budova Jihočeského muzea České Budějovice

Poznávání za úplňků 2020

Jihočeské muzeum a Česká pohádková akademie Vás zvou na další ročník vycházek - Poznávání za úplňků.


detail
Hl. historická budova muzea a Tvrz Žumberk u Nových HradůŽumberk u Nových Hradů

Lovectví a sokolnictví ve středověku

Lovectví bylo v minulosti výsadou šlechty a patřilo k jejím oblíbeným kratochvílím. Přeneste se s námi do středověkého dvorského prostředí a zjistěte, jak takový lov probíhal. Bude úspěšnější šlechta na koních či jejich nadháněči se psy?


detail
Památník Jana Žižky z TrocnovaTrocnov

první     3 4 5 6 7     108     209     poslední