Turisticke tipy

Kalendář akcíPodívej se na náš kalendář akci, kde jsou akce uspořádány dle jejich data konání.

Děti oslaví svůj svátek poznáváním zvířat

Začátek června už tradičně patří hlavně dětem, které slaví svůj mezinárodní svátek. Strávit ho mohou například v táborské zoologické zahradě, která si pro nejmenší návštěvníky na sobotní den připravila spoustu her.


detail
ZOO TáborTábor

ZUŠ OPEN klepe na dveře

V pátek a sobotu vypukne v celé republice radostná oslava umění všeho druhu v režii dětí ze základních uměleckých škol. Malí umělci opět vnesou hudbu, tanec, divadlo či výtvarné umění do veřejného prostoru. Uměním ožijí náměstí, parky i ulice, zámky či kostely, ale třeba i vlaková nebo autobusová nádraží či kavárny a nákupní centra. Na letošním celostátním happeningu ZUŠ Open, který se uskuteční 31. května – 1. června, spojí své síly neuvěřitelných 420 základních uměleckých škol. Akce, kterou pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené a spolupracuje na ní řada kulturních institucí i umělců, je co do počtu účinkujících největší kulturní událostí v České republice. Do jednotlivých vystoupení ZUŠ Open se zapojí i celá řada profesionálních umělců včetně symfonických orchestrů.


detail
PrahaPraha

Den želv

Vzácné suchozemské želvy se už o víkendu představí návštěvníkům táborské zoologické zahrady. Návštěvníky čeká tuto sobotu v rámci Dne želv speciální program zaměřený na tyto plazy. Během něj se dozví spoustu zajímavostí o životě těchto zvířat. Do svého letního výběhu, který vznikl vloni v horní části táborské zoologické zahrady, se želvy definitivně přestěhují, až se výrazněji oteplí.


detail
ZOO TáborTábor

1 2 3 4 5     98     191     poslední