Turisticke tipy

Kalendář akcíPodívej se na náš kalendář akci, kde jsou akce uspořádány dle jejich data konání.

Muzejní noc v Jihočeském muzeu

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích Vás srdečně zve na tradiční a oblíbenou akci pro celou rodinu s bohatým doprovodným programem - Muzejní noc 2019. Další ročník se uskuteční v pátek 24. května 2019 od 17:00 do 22:00 hodin v hlavní historické budově Jihočeského muzea (Dukelská 1, 370 51 České Budějovice, vchod ze Senovážného náměstí). Vstup na akci je ZDARMA!


detail
Jihočeské muzeumČeské Budějovice

Den indické kultury – Festival Dváraka

Nabitý program na pódiu, kde se střídá několik skupin hrajících tradiční indickou hudbu a zpívajících mantry. Každou hodinu je patnáctiminutové vystoupení profesionální tanečnice (nebo tanečnic) chrámového tance Bharata natyam, jež je druhem umění. Též se dozvíte něco ze studnice védské (staroindické) moudrosti a kultury.


detail
Roztoky u PrahyRoztoky u Prahy

Užijte si táborskou zoo netradičně

Slunce nízko nad obzorem, ospalá atmosféra nadcházející noci a přeci jen plno života. Ať už jde o poslední projevy zvířat před usnutím či naopak hlasité upozornění, že následujících několik temných hodin patří nám. Podvečer a brzká noc patří v zoologických zahradách k těm nejmagičtějším. ZOO Tábor proto i letos umožní návštěvníkům tento nezapomenutelný zážitek prožít na vlastní kůži. Už v sobotu 18. května odstartuje první letošní večerní prohlídka.


detail
ZOO TáborTábor

Světový den želv

Mezinárodní svátek, který připadá na 23. května, by měl připomenout význam těchto starobylých plazů v ekosystému, upozornit na nebezpečí, kterým v současné době čelí a co lze udělat pro jejich ochranu. V ústecké zoo se proto v neděli 19. května koná pro malé i velké návštěvníky tematická akce, kde se o této problematice dozvědí více. „Využili jsme skvělou příležitost, kdy v České republice pobývá nadšená ochranářka Hanka Svobodová, zakladatelka projektu s příznačným názvem Chráníme mořské želvy, a domluvili se na vzájemné spolupráci.


detail
ZOO Ústí nad LabemÚstí nad Labem

první     2 3 4 5 6     98     190     poslední