Turisticke tipy

Kalendář akcíPodívej se na náš kalendář akci, kde jsou akce uspořádány dle jejich data konání.

Trocnovské slavnosti

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích a město Borovany pořádají pod záštitou hejtmanky Jihočeského kraje Mgr. Ivany Stráské sedmý ročník TROCNOVSKÝCH SLAVNOSTÍ. Akce se uskuteční v sobotu 19. září 2020 od 13:00 hod. do 18:00 hodin v areálu Památníku Jana Žižky z Trocnova (Trocnov, 373 12 Borovany). Vstup je ZDARMA. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program pro děti i dospělé na louce pod mohylou Jana Žižky i u muzejní budovy.


detail
Památník Jana Žižky z TrocnovaBorovany

Skřítci a trpaslíci

Letohrádek Mitrovských na Starém Brně připravil na podzimní měsíce originální rodinnou výstavu Skřítci a trpaslíci.


detail
Letohrádek Mitrovských v BrněBrno

Národní technické muzeum v sobotu 12. září 2020 na Pražský železniční den zpřístupní areál budoucího Muzea železnice a elektrotechniky NTM na Masarykově nádraží. Pro návštěvníky je připraven zajímavý program přímo v areálu a jízdy parního vozu Komarek ze sbírky NTM ve dvou trasách z Masarykova nádraží. Ve stejný den mohou zájemci před Národním technickým muzeem na Letné sledovat start automobilové soutěže Rallye Vltava.


detail
Národní technické muzeumPraha

Den hmyzu

Právě třída hmyzu je nejpočetnější živočišnou skupinou planety. Předpokládá se, že 90 % všech živočichů spadá právě mezi ně. Tito šestinozí členovci v nás často probouzejí negativní emoce a nepatří mezi vyhledávané domácí mazlíčky. Nicméně právě zástupci třídy hmyzu jsou základním stavebním kamenem každého zdravého a prosperujícího biotopu. Jsou to právě naši malí bezobratlí přátelé, kteří tvoří základ potravních řetězců a zodpovídají za nejdůležitější biochemické procesy, jako je rozklad organických látek nebo tvorba půdy.


detail
ZOO Ústí nad LabemÚstí nad Labem

Komentované výšlapy na haldu Emu

Kvůli na jaře zavedeným hygienickým opatřením byly v první polovině roku zrušeny všechny plánované komentované procházky s průvodci OSTRAVAINFO!!! Nyní se zdá, že by organizování podobných akcí nemělo být problémem. Proto ostravské infocentrum organizuje pro veřejnost v neděli 6. září dva komentované výšlapy na jedno z nejoblíbenějších ostravských míst - haldu Emu ve Slezské Ostravě.


detail
OstravaOstrava

první     2 3 4 5 6     107     208     poslední