Turisticke tipy

Kalendář akcíPodívej se na náš kalendář akci, kde jsou akce uspořádány dle jejich data konání.

Skřítci a trpaslíci

Letohrádek Mitrovských na Starém Brně připravil na podzimní měsíce originální rodinnou výstavu Skřítci a trpaslíci.


detail
Letohrádek Mitrovských v BrněBrno

Národní technické muzeum v sobotu 12. září 2020 na Pražský železniční den zpřístupní areál budoucího Muzea železnice a elektrotechniky NTM na Masarykově nádraží. Pro návštěvníky je připraven zajímavý program přímo v areálu a jízdy parního vozu Komarek ze sbírky NTM ve dvou trasách z Masarykova nádraží. Ve stejný den mohou zájemci před Národním technickým muzeem na Letné sledovat start automobilové soutěže Rallye Vltava.


detail
Národní technické muzeumPraha

Den hmyzu

Právě třída hmyzu je nejpočetnější živočišnou skupinou planety. Předpokládá se, že 90 % všech živočichů spadá právě mezi ně. Tito šestinozí členovci v nás často probouzejí negativní emoce a nepatří mezi vyhledávané domácí mazlíčky. Nicméně právě zástupci třídy hmyzu jsou základním stavebním kamenem každého zdravého a prosperujícího biotopu. Jsou to právě naši malí bezobratlí přátelé, kteří tvoří základ potravních řetězců a zodpovídají za nejdůležitější biochemické procesy, jako je rozklad organických látek nebo tvorba půdy.


detail
ZOO Ústí nad LabemÚstí nad Labem

Komentované výšlapy na haldu Emu

Kvůli na jaře zavedeným hygienickým opatřením byly v první polovině roku zrušeny všechny plánované komentované procházky s průvodci OSTRAVAINFO!!! Nyní se zdá, že by organizování podobných akcí nemělo být problémem. Proto ostravské infocentrum organizuje pro veřejnost v neděli 6. září dva komentované výšlapy na jedno z nejoblíbenějších ostravských míst - haldu Emu ve Slezské Ostravě.


detail
OstravaOstrava

Den pro antilopu Derbyho v Zoo Ostrava

Už pojedenácté se v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava uskuteční akce věnovaná antilopě Derbyho – největší a zároveň nejohroženější antilopě světa. Akci organizuje spolek Derbianus Conservation, který se v záchraně této antilopy angažuje už od roku 2000. Zoo Ostrava záchranný projekt podporuje od roku 2010 a od roku 2016 i každý návštěvník zoo prostřednictvím programu Dvě koruny ze vstupu.


detail
ZOO OstravaOstrava

první     2 3 4 5 6     107     208     poslední