Soutěže

Soutěž o krásnou knihu Tajemství řádu arboriánů

Soutěž o krásnou knihu Tajemství řádu arboriánů

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (7. 1. 2023)vaše příspěvky a výherci

Chceš získat krásnou knihu Tajemství řádu arboriánů? Kniha nabízí příběh plný dobrodružství, zvratů, akce a napětí, ale zároveň opravdový natolik, že by ho mohl prožít jakýkoliv současný teenager. Najdou kamarádi to, co lesní mniši uschovali? Soutěžní úkol je tedy jasný – namalovat, jak si představuješ lesního mnicha. Samozřejmě můžeš psát i pohádky, básničky nebo povídky. Pak už jen stačí mít štěstí při výběru redakce.


detail

Téma týdne – Vánoce

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (31. 12. 2022)vaše příspěvky a výherci

Máš rád(a) Vánoce? Kde a s kým je trávíš nejčastěji? Máš nějakou veselou příhodu? Který dárek Tě nejvíce překvapil? Vytváříš vlastní dárky nebo je kupuješ? Dodržujete nějaké tradice, které? Máte živý vánoční stromek? Zpíváte koledy nebo chodíte třeba do kostelů a na vánoční trhy? Jak vypadá Tvůj Štědrovečerní den?


detail

Téma týdne – moře

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (24. 12. 2022)vaše příspěvky a výherci

Když je něčeho málo, říká se o tom, že je to jen kapka v moři. Ano, moře bývá většinou obrovské a širé a plné vody, zejména slané. Je plné života, najdeme tam zajímavé živočichy, rostliny, ale také například útesy. Některé je teplé, jiné zase ledové. Dokonce i spousta pohádek a filmů se odehrává buď přímo v moři, nebo na moři. Není snad nikdo, kdo by neznal Nema s Dory.


detail

Téma týdne – strašidla a bubáci

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (17. 12. 2022)vaše příspěvky a výherci

Strašidla mohou být hodná a pohádková, ale také zákeřná a zlá. Vždyť téměř v každé pohádce je nějaké záporné strašidlo. Už za našich prababiček a pradědů, mohl neposlušné děti odnést čert, nebo co hůř, třeba Klekánice nebo Polednice. U nás můžete potkat třeba čerty, nejčastěji v prosinci, ale klidně i během nějakého výletu, však se říká, že na spoustě míst je brána do pekla, kdo nevěří, ať se zajde podívat třeba na hrad Houska.


detail

1 2 3 4 5     56     108     poslední