Soutěže

Téma týdne – podzim

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (25. 9. 2021)vaše příspěvky a výherci

Máš rád(a) podzim? Co na něm máš nejraději? Rád(a) se procházíš například v přírodě? Slavíš například dušičky? Nebo rád(a) jíš svatomartinskou husu? Také nám můžeš nakreslit (vyrobit) podzimní obrázek, nebo zvířátko z podzimních plodů. Fantazii se meze nekladou.


detail

Téma týdne – fantazy

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (18. 9. 2021)vaše příspěvky a výherci

Fantazy svět se možná nachází hned vedle tvého domu, ale je také možné, že v podzemí, nebo na úplně jiné planetě nebo v úplně jiném čase a světě. Ať je to tak či tak, je to svět plný magie, bájných zvířat, rodových klanů a věčného boje dobra se zlem. Mezi nejznámější autory fantazy příběhů patří třeba Tolkien a jeho Pán prstenů. Samozřejmě nemusíme fantazy příběhy jen číst nebo se na ně dívat, můžeme je i prožít a to třeba prostřednictvím her, ať už počítačových nebo deskových, mezi které se řadí například i legendární Dračí doupě.


detail

Téma týdne – staré pověsti České

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (11. 9. 2021)vaše příspěvky a výherci

Staré pověsti České popisují události z české historie. Jsou určeny zejména pro děti a mládež a jsou založené na lidové slovesnosti a prolínají se s historickými fakty. Čtenář se může dočíst příběhy nejen o Libuši a Přemyslovi, ale třeba i o slavném praotci Čechovi, nebo třeba o Krokovi a jeho dcerách. Jedna část je věnována i dívčí válce, kterou možná někteří spíše znáte z divadelního představení.


detail

Téma týdne – škola

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (4. 9. 2021)vaše příspěvky a výherci

Máš rád(a) školu? Proč? Co se Ti na škole nejvíce líbí a co naopak nelíbí? Do jaké školy chodíš? Na jakou školu bys chtěl(a) jít? Jak by podle Tebe mělo vypadat ideální vyučování? Myslíš si, že je škola důležitá? Můžeš také nakreslit svou školu, třídu, nebo oblíbenou část třídy.


detail

Téma týdne – láska

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (28. 8. 2021)vaše příspěvky a výherci

Co pro Tebe znamená slovo láska? Byl(a) jsi už někdy zamilován(a)? Co Ty a letní lásky? A vyšlo Ti to? Zažil(a) jsi platonickou lásku? Kolik opravdových lásek může člověk v životě potkat? Znáš někoho kdo byl zamilovaný celý život? Chtěl(a) byste zažít jen jednu lásku, nebo víc?


detail

1 2 3 4 5     51     98     poslední