Soutěže

Téma týdne – rozhledna

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (12. 11. 2022)vaše příspěvky a výherci

Není to pro ty, co se bojí výšek, ale vystoupit na rozhlednu je báječný zážitek. Pohledy do dálek jsou zajímavým zážitkem, kterému se jen tak něco nevyrovná. Nakresli nám nějakou rozhlednu, pohled z výšky na krajinu, nebo rozhlednu zapracuj do veršů.


detail

Téma týdne – duchové a Dušičky

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (5. 11. 2022)vaše příspěvky a výherci

Věříš na duchy? Viděl(a) jste již nějakého na vlastní oči? Vyprávíte si doma strašidelné příběhy? Zažil(a) jste něco zvláštního, nevysvětlitelného? Myslíš si, že existují na hradech a zámcích strašidla, nebo jsou to jen pověry? A co Dušičky? Zvláštní magický svátek nebo jen normální den? Můžeš nám nakreslit ducha tak, jak si ho představuješ.


detail

Téma týdne – houby, houby s octem?

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (29. 10. 2022)vaše příspěvky a výherci

Houby, houbičky, jedni je k jídlu milují, jiní je nemohou vystát. Snad každý je ale na podzim rád sbírá. Některé jsou krásné na pohled, ale jíst se nesmí a jiné zase naopak vypadají nenápadně, ale chutnají moc dobře. Naši předci je uchovávali na zimu, buď je sušili, nebo nakládali, protože v zimě si jistě každý rád dá třeba takovou poctivou domácí bramboračku.


detail

Téma týdne – den stromů

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (22. 10. 2022)vaše příspěvky a výherci

Víš o tom, že existuje den stromů? Pokud je to pro Tebe novinka, jsem rád, že ses dozvěděl(a) něco nového. Pokud o dni stromů víš, nevadí. Najdi ve svém okolí strom, který se Ti líbí a namaluj ho. Může to být i strom, který jsi někdy potkal(a) třeba na výletě. Klidně můžeš o svém oblíbeném zelenáči sepsat pár veršů.


detail

Téma týdne – pouštění draků

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (15. 10. 2022)vaše příspěvky a výherci

Pouštění draků odjakživa patří k podzimním radovánkám. Na spoustě obrázků, ve spoustě knížek a také v mnoha filmech a seriálech můžeme vidět, jak kluci a holky posílají své draky co nejblíže k mrakům. První draci létaly ve vzduchu v Číně a postupně se rozšířily po celém světe. Někde dokonce probíhají závody v pouštění draků. Největší radost jistě přinese ten drak, kterého si doma společně vyrobíte.


detail

první     2 3 4 5 6     57     108     poslední