Soutěže

Téma týdne – strašák „do zelí“

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (21. 8. 2021)vaše příspěvky a výherci

Původně měl strašit ptáky a hlídat úrodu, ale časem se stal spíše takovým milým pomocníkem a talismanem v zahradě. V zimě dostane kabát po dědečkovi a v létě šaty po tetě. Někdy si vyjde na procházku z pole nebo zahrádky do města a pak ho můžeme potkat třeba ve škole, na procházce či výletě nebo třeba cestou k babičce v tramvaji.


detail

Téma týdne – letní tábor

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (14. 8. 2021)vaše příspěvky a výherci

Jezdíš na tábory? Jak pravidelně a kam? Máš tam svou partu? Jezdíš na tématické tábory, nebo máš raději všeobecné? A co letos, chystáš se na nějaký? Máš nějaký hezký táborový příběh? A jezdíš na „chatkáč“ nebo „staňák“? Můžeš nám i nakreslit tábořiště, nebo jiný obrázek táborové tématiky.


detail

Téma týdne – prázdniny

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (7. 8. 2021)vaše příspěvky a výherci

Máš rád(a) prázdniny? Kde je nejraději trávíš? U moře, na táboře nebo raději u babičky na vesnici? Jaké byly Tvé nejhezčí a naopak nejhorší prázdniny? Co Ty a prázdninové lásky? A co prázdninová přátelství? Vydržela? Co třeba nakreslit své nejoblíbenější prázdninové místo?


detail

Téma týdne – moře

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (31. 7. 2021)vaše příspěvky a výherci

Když je něčeho málo, říká se o tom, že je to jen kapka v moři. Ano, moře bývá většinou obrovské a širé a plné vody, zejména slané. Je plné života, najdeme tam zajímavé živočichy, rostliny, ale také například útesy. Některé je teplé, jiné zase ledové. Dokonce i spousta pohádek a filmů se odehrává buď přímo v moři, nebo na moři. Není snad nikdo, kdo by neznal Nema s Dory.


detail

Téma týdne – měsíc a jeho fáze

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (24. 7. 2021)vaše příspěvky a výherci

Jasné měsíční světlo slouží v noci k orientaci nejen lidí, ale i zvířat. Jednotlivé fáze mají také vliv například na příliv a odliv a třeba i na některé živočichy. Někteří lidé při úplňku hůře spí a co teprve bájní vlkodlaci, které úplněk údajně přitahoval a probouzel.


detail

1 2 3 4 5     51     97     poslední