Soutěže

Téma týdne – pouštní oáza

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (23. 7. 2022)vaše příspěvky a výherci

Oáza je velmi důležitým místem v poušti, je to vlastně takový ostrůvek vegetace mezi nekonečnými písečnými pláněmi. Je to místo, kde buď přímo vyvěrá spodní voda, nebo jsou zde zřízeny artéské studny. Jsou to velmi důležitá místa, v nichž se v poušti odehrával život. Byly rovněž jakousi mapou pro karavany, které si podle nich plánovaly cesty a jednotlivé zastávky. Někdy se také staly takzvanou Fata Morganou unavených a vyčerpaných poutníků.


detail

Téma týdne – stolní hry

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (16. 7. 2022)vaše příspěvky a výherci

Hraješ stolní hry? Jaké máš nejraději, jaké Ti nejvíce jdou a jaké nikoliv? S kým hraješ stolní hry, s rodinou, s kamarády? Jak často hraješ stolní hry? Nebo máš nějakou vlastnoručně vyrobenou stolní hru? Můžeš i namalovat svou nejoblíbenější stolní hru.


detail

Téma týdne – léto

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (9. 7. 2022)vaše příspěvky a výherci

Máš rád(a) léto? Co je na něm nejlepší? Procházíš se například v přírodě? Kde trávíš prázdniny a s kým? Rád(a) se koupeš a opaluješ se? Můžeš i nakreslit nějakou letní scenérii.


detail

Téma týdne – měsíc a jeho fáze

Medaile - ikonaSoutěž již skončila (2. 7. 2022)vaše příspěvky a výherci

Jasné měsíční světlo slouží v noci k orientaci nejen lidí, ale i zvířat. Jednotlivé fáze mají také vliv například na příliv a odliv a třeba i na některé živočichy. Někteří lidé při úplňku hůře spí a co teprve bájní vlkodlaci, které úplněk údajně přitahoval a probouzel.


detail

1 2 3 4 5     55     105     poslední