Knižní tipy

Žifulíci

Žifulíci

Máte doma zlobidlo? Hurá! Dětská knížka Kateřiny Krobové dokazuje, že i z obyčejného zlobení může vzniknout neobyčejný příběh. Žifulíci – Neposední trpaslíci z Hrádečku zpracovávají témata každodenního života s dětmi s realistickou pointou, a zpestří tak (pra)rodičům výchovu, která dá občas pořádně zabrat. Těm nejmenším pro změnu zábavnou formou vysvětlují někdy ne úplně legrační záležitosti.


detail

Hrajeme si, nezlobíme, o světě pak leccos víme

Hrajeme si, nezlobíme, o světě pak leccos víme

Kniha se věnuje výukovým projektům v mateřské škole, ve kterých se vypravíme například k moři nebo do sněhového království, vydáme se po stopách medvědů a do šumavského lesa, kde se s dětmi dozvíme něco hlubšího o významu dřeva, budeme zkoumat a objevovat různé materiály, seznamovat se s některými povoláními a nahlédneme i do světničky našich předků.


detail

Kulihrášek a Budulínek

Kulihrášek a Budulínek

Vedle klasické lidové pohádky o neposlušném Budulínkovi se děti setkávají i s malým, ale chytrým Kulihráškem, který nejen dokáže tatínkovi donést na pole těžký oběd, ale přelstí i bohatého knížepána.


detail

Máma pro Papíka

Máma pro Papíka

Na své cestě potkává paní Žirafovou, paní Tučňákovou a paní Mrožovou. Žádná z nich se mu ale nepodobá dost na to, aby mohla být jeho maminkou. Jenže potom Papík natrefí na paní Medvědovou a ta se na problém podívá úplně jinak.


detail

první     2 3 4 5 6     153     300     poslední