Knižní tipy

1001 her s knížkou

1001 her s knížkou

Láska ke knihám se v dětech dá probudit mnoha různými způsoby. Zdaleka to neobnáší jen předčítat nebo číst text. Jak to udělat? Hrou, kreslením, vymýšlením, mluvením, pantomimou, a to není zdaleka všechno.


detail

Každý (se) počítá

Každý (se) počítá

Nula. Na konci je skoro osm miliard lidí. Potkáváme se doma, v lese, na závodech, svatbách, v parku, v dopravní zácpě, na demonstraci, na pláži u vody. A pokud ne, tak se, doufejme, zase brzy potkávat budeme.


detail

Bestsellerová série o malé cestovatelce slaví deset let

Bestsellerová série o malé cestovatelce slaví deset let

Už celou dekádu mohou děti putovat časem s dvanáctiletou hrdinkou Bárou a její kočkou a zábavnou formou poznávat nejrůznější milníky světových i českých dějin. Tzv. „bárovky“, knížky historičky Veroniky Válkové, jsou na českém trhu s literaturou pro děti naprosto unikátní – existuje jen hrstka domácích autorů, jejichž série sklízí od čtenářů rostoucí pozitivní ohlas i po takových letech. Desetiletí „bárovek“ symbolicky vrcholí nejnovějším příběhem Korea z nakladatelství BAMBOOK.


detail

Koumákův blog

Koumákův blog

Dostane od učitele úkol na prázdniny: má si psát deník. Protože ale „deník“ je trochu zastaralý pojem, začne Pate psát blog, který sdílí se svými spolužáky (dobře známou Ellou, Hannou, Tukkou, Sampou, Provokatérem a ostatními). Zatímco všichni někam jedou, Pate zůstane doma a dostane na starosti Ema.


detail

Pan Baf

Pan Baf

Proč mu tak říkali? Protože měl smysl pro legraci a na každého rád bafal. Všichni se před ním museli mít na pozoru, i když nikomu nic neprovedl. Bafal ale pořád a moc rád. Najednou ho ale bafání přestalo bavit.


detail

1 2 3 4 5     158     311     poslední