Knižní tipy

Svět plný svátků

Svět plný svátků

Mám takové zvláštní jméno a možná proto mě už od malička zajímají všechny možné oslavy a svátky. A o všech si vedu deník. No fakt! Třeba jak to vypadá, když se slaví Rok draka v Číně nebo když rozkvetou sakury v Japonsku, jak si Evropané kutálí sýr nebo pálí čarodějnice, Španělé se odívají do květin, Mexičané se radují na dušičky, jak vypadají svátky v teplé Austrálii, válečný tanec na Novém Zélandu nebo zase naopak oslava u Eskymáků nebo bláznivé veselý na obou Amerických kontinentech.


detail

Tři ovečky na arše

Tři ovečky na arše

Tři ovečky, Kudrnka, Kulíšek a Kopýtko, žijí spokojeně na louce, kde dělají to, co ovce obvykle dělají. Pasou se, vyhřívají se na sluníčku, trochu si zdřímnou, pak se zase pasou. Jednoho dne začne pršet. Prší a prší a voda stoupá, je jim už po kolena a nemohou se pást, protože tráva je pod vodou. Podaří se jim dostat na Noemovu archu s ostatními zvířaty a vyzrát na vlka, medvěda a lva?


detail

Foglar, Hašek nebo Erben. Koho má znát správný Čech?

Foglar, Hašek nebo Erben. Koho má znát správný Čech?

Kde přesně leží Stínadla? Kdo si do časopisu vymýšlel neexistující druhy zvířat, aby měl o čem psát? A komu se přezdívalo „český Edison“? Stačí otevřít knížku Koho má znát správný Čech oblíbeného spisovatele Michala Vaněčka a dozvíte se, které naše osobnosti se proslavily v zahraničí, kam díky nim naše malá země posunula vědu a techniku nebo čím přispěla ke světovým výzkumům a objevům.


detail

Dědečkovy povídačky

Dědečkovy povídačky

Všichni si ho váží. Nikdo však netuší, že má jedno malé tajemství – v dětství se nenaučil správně vyslovovat hlásky R a Ř, a tak ráčkuje. Když si s někým má povídat, schválně se těmto hláskám vyhýbá.


detail

Skopičiny kocoura Silvestra

Skopičiny kocoura Silvestra

Zrzavý kocour Silvestr žije s babičkou v malém domku blízko zoo. Ačkoli má doma misku vždy plnou, zdá se mu jeho život příliš nudný.


detail

první     3 4 5 6 7     156     305     poslední