Články

Zima se mílovými kroky blíží

Zima se mílovými kroky blíží

Oslava svatého Martina je za námi a nastává období, kdy se mílovými kroky přibližuje pomalu a jistě zima. Každým rokem děti školní družiny v tomto období myslí i na naše opeřence. Stejně tomu bylo i dnes.


detail

Svatý Martin přijel …

Svatý Martin přijel …

Ano, přijel, ale ne na bílém koni, jak nám říká pranostika. Do Berouna svatý Martin přijel na šedém koni, neboť dopoledne v Berouně byla mlha a pranostika praví: „Svatý Martin přijíždí na bílém koni. Přijede-li na šedém koni (mlhy), bude zima střídavá. Přijede-li na žlutém (sucho), přijde zima tuhá a suchá.“ Tak se nakonec necháme přesvědčit, jaká ta letošní zima opravdu bude.


detail

Festival Dne poezie

Festival Dne poezie

Den poezie je festival, který se každoročně koná v listopadu na památku narození Karla Hynka Máchy. Festival vznikl v roce 1999. původně se jednalo o jednodenní festival a dnes se rozrostl již na dvoutýdenní program. Jedno veřejné čtení se vždy koná i sochy K. H. Máchy na Petříně. Den poezie zakotvil již několik let i v naší školní družině. V letošním roce je to již 24. ročník festivalu Dne poezie. Stalo se zvyklostí, že festival nosívá podtitul. Letos uplynulo již sto let od narození básníka Jana Skácela.


detail

Divadelní sezona školního roku s KMD začala

Divadelní sezona školního roku s KMD začala

Již několik desítek let na naší škole pracuje Klub mladého diváka, který ve školním roce má možnost shlédnout 4 divadelní představení. Děti mají možnost navštívit nabídnutá divadelní představení v různých divadlech našeho hlavního města Prahy. Právě dnes byl ten první okamžik letošního školního roku. Měli jsme možnost vidět představení Sněhurka is nor dead, režiséra Jakuba Vašíčka a dramaturga Tomáše Jarkovského.


detail

Družina se připravuje přivítat svatého Martina

Družina se připravuje přivítat svatého Martina

Přesto děti ze školní družiny, které se dnes nezúčastnily „Bruslařské školy“, se pomalu a jistě připravují na příjezd svatého Martina, který přijede k dětem v rámci Svatomartinského odpoledne ve školní družině.


detail

1 2 3 4 5     205     405     poslední