Články

Festival ptactva ve školní družině

Festival ptactva ve školní družině

Česká ornitologická společnost organizuje pro veřejnost vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků, ale i různý doprovodný program. Za pozorováním ptáků se vydávají lidé nejen v České republice, ale i v ostatních zemích po celé Evropě. Tato událost se stala již tradicí i v naší školní družině.


detail

Pohádka O paní Nudě

Pohádka O paní Nudě

To přeci nemůže být ani pravda. O nudě nemohou však přemýšlet ani děti ze školní družiny. I jejich mimoškolní program je velmi pestrý. V dubnu loňského roku nás navštívilo Pohádkové divadlo, Řimbaba s Vodnickou pohádkou. Krásné představení a výkony samotných herců nás oslnily na tolik, že jsme si Divadlo Řimbaba z Plzně pozvali na začátek října. Velice se nám hodilo do projektu Týden knihoven. Vždyť děti v knihovně si také mohou zapůjčit knihy s pohádkami.


detail

Stěhování aligátora

Stěhování aligátora

Ve středu 2. října proběhlo stěhování aligátora amerického Libora do zimoviště. I v letošním roce se uskutečnil transport podle předem stanoveného scénáře a díky tomu, že se pravidelně opakuje, je to pro chovatele a ostatní pracovníky zoo již rutinní záležitost. „Vzhledem k teplému počasí mohl být aligátor ve svém „letním bytě“ až do začátku měsíce října.


detail

Týden knihoven 2019 zahájila i školní družina

Týden knihoven je příležitostí, jak upozornit na úlohu a přínos knihoven pro rozvoj kultury, osvěty a podporu celoživotního vzdělávání. Letos probíhá již 23. ročník Týdne knihoven 2019, celostátní akce na podporu čtenářství a propagace služeb knihoven. Ta proběhne ve dne 30. 9. – 6. 10. 2019. Nejde pouze o zapůjčování knih, ale i o společná setkání v knihovnách, různé besedy, ale i o přilákání nových čtenářů. Na mnohých místech jsou zpřístupněna i místa, kam se běžný návštěvník nedostane.


detail

Cestou necestou aneb boj o poklad

Cestou necestou aneb boj o poklad

Téměř měsíc nového školního roku je za námi a děti školní družiny se dnes vydaly cestou necestou za pokladem. Akce, která se stala již tradicí, a každým rokem ji připravují nejstarší děti z druhého oddělení. Ty svoji odpovědnost za přípravu soutěžního odpoledne pojaly velmi zodpovědně. Od samého začátku se snaží, aby do činnosti školní družiny vtáhly i děti z prvního oddělení. No přeci naše malé prvňáčky.


detail

1 2 3 4 5     161     317     poslední