Články

Otevřete oči – Den poezie začíná

Otevřete oči – Den poezie začíná

Festival poezie se každoročně koná v listopadu na památku narození básníka Karla Hynka Máchy. Je od roku 1999 jakousi oslavou básní a básníků. Koná se dva týdny a my v družině se již několik let do akce zapojujeme. Ta se stává tradicí. Připomínáme si narození K. H. Máchy (16. 11.).


detail

33. ročník audiovizuálních cen TRILOBIT 2020 zahraje a zatančí v rytmu swingu

Na vlnu swingu se naladí 33. ročník audiovizuálních cen TRILOBIT 2020. Filmové ocenění, které jako historicky druhé nejstarší poukazuje na nejzdařilejší filmové počiny předešlého roku, rozdá hodnotné křišťálové trofeje, vtáhne diváky do světa swingu a pozve i na taneční parket. Stane se tak v sobotu 25. ledna 2020, po dvacáté v Berouně a po páté v záběrech kamer České televize, která přenos ze slavnostního udílení cen odvysílá od 20.20 hodin na ČT art. Součástí bude rovněž doprovodný program. O Ceně diváků – berounský Klepáček zájemci rozhodnou po zhlédnutí projekcí v Městském kině Beroun 10. a 11. ledna 2020 a nejmenší diváci se mohou těšit na oblíbené Dopoledne s Večerníčkem. Ceny TRILOBIT každoročně udílí Český filmový a televizní svaz FITES ve spolupráci s městem Beroun a Městským kulturním centrem Beroun.


detail

Vizovické postavy do betléma jsou na světě

Vizovické postavy do betléma jsou na světě

Přesně po týdnu výroby vizovických postav do betléma, je hotovo. Figurky jsou upečené a vychladlé. Jejich krásu obdivují nejen vychovatelky a paní Šímová, ale hlavně děti, které je vyráběly. Když se chce, dá se zvládnout ledacos. A my jsme se opravdu moc snažili.


detail

Svatomartinské odpoledne ve školní družině

Svatomartinské odpoledne ve školní družině

Svatý Martin by měl podle pranostiky přijet právě dnes na bílém koni a přivést první sníh. Omyl, v Berouně se tak nestalo, na horách pravděpodobně asi ano. Zde již leží nějaký ten poprašek anebo alespoň několik sněhových vloček. Zima se nám opravdu velmi přibližuje. Od tohoto svátku vznikla i řada dalších přísloví a pořekadel. Například i „Na svatého Martina, bude dobrá peřina“.


detail

1 2 3 4 5     163     321     poslední