Články

Včely v zoo

Včely v zoo

Ostravská zoologická zahrada začala v letošním roce s chovem nového živočišného druhu – včely medonosné (Apis mellifera). Hlavním důvodem pro rozšíření druhové rozmanitosti o včely je především alarmující úbytek tohoto nepostradatelného a obdivuhodného hmyzu, nejen na území České republiky, ale na celém světě. Včely, ale také čmeláci jsou pro lidstvo nepostradatelnými především pro jejich opylovací činnost.


detail

Dětské hřiště na zahradě

Dětské hřiště na zahradě

Také rádi vzpomínáte, jak jste po příchodu domů ze školy hodili aktovku do kouta a vyběhli s kamarády ven? Jak jste venku pobíhali, až vás domů zahnala klekánice, nebo spíš hlad a tma? Jak jste řádili na hřištích a na prolézačkách, jak jste si stavěli úkryty nebo dělali města z písku? Nebylo by hezké, aby měli podobné zážitky i vaše děti nebo děti ve vašem okolí? Stačí jen pár slunečních paprsků, zabavená nabíječka na mobilní telefon nebo myš k počítači a děti možná nakonec sami zjistí, že venku to s kamarády není až taková nuda a že je fajn, občas se proběhnout nebo si s ostatními užít fajn odpoledne na dětském hřišti. Možná najdou nové kamarády a nový způsob jak trávit volný čas.


detail

Šachy – hra královská

Šachy – hra královská

Jen těžko lze někoho přesvědčit, kdo nezažil několikahodinové přemýšlení nad čtyřiašedesáti černobílými políčky o nejlepší odpovědi na soupeřův tah, že šachy jsou hrou královskou. Můžeme se i dohadovat o tom, zda jsou šachy sport či umění. V Čechách se šachy objevily již v 11. století. Pravděpodobně se k nám dostaly z Itálie. Velice brzy se tato hra těšila velké popularitě a jistě se těší popularitě i dnes. Právě dnes, se na ní těšili účastníci, již po druhé. Před dvěma lety to však byl nultý ročník turnaje, ale dnes se již konal 1. ročník. Věříme, že tato super hra bude na Závodí tradicí, a vždy v závěru školního roku proběhne turnaj.


detail

Návštěva Muzea berounské keramiky

Návštěva Muzea berounské keramiky

Do Muzea berounské keramiky po delší době opět zavítaly děti kroužku „dovedné ručičky“ ze školní družiny Beroun – Závodí. Cílem byla návštěva aktuální výstavy v tomto muzeu, která poodhaluje veselý a poetický svět hraček a loutek řezbáře Martina Matěje Hluba. Vždyť mnozí z nás jistě znají „šťastnou kozu“ z náměstí nebo překrásný originální dřevěný kolotoč na ruční pohon. Ten bývá v provozu o jarních hrnčířských trzích. Toto je přeci dílem Martina Holuba.


detail

Netradiční olympiáda ve školní družině

Netradiční olympiáda ve školní družině

Krásné sluneční počasí nám dává najevo, že pobyt v přírodě a s ním spojený pohyb při sportování, je to pravé, co nám přes zimu chybělo. Sluníčko dodává energii a my se snažíme v naší netradiční olympiádě být co nejlepší. Pohyb přeci odjakživa patří k dětem. Při tomto počasí se nám již vybavují blížící se letní prázdniny. Tam jsme přeci také pořád v pohybu.


detail

1 2 3 4 5     156     307     poslední