Články

Škola začala

Škola začala

S novým školním rokem začala i pravidelná činnost naší školní družiny. Nejprve rozdělení do oddělení, seznámení se s organizací letošního školního roku a hurá do práce. Jednotlivá oddělení se seznámila se svoji etapovou hrou, kterou budou plnit v průběhu roku, s jejím hodnocením a s tím, co nás čeká a co nemine. Rozdělili jsme se do skupin, které ve svých odděleních budou soutěžit o nejlepší skupinu, jež jako první doputuje do cíle.


detail

Ovce ouessantské

Ovce ouessantské

Velmi vzácné kusy ovce ouessantské obohatily stádo kopytníků v ZOO Tábor. Po nezbytné karanténě za nimi přijel i „kadeřník“, který ostříhal srst, aby jim v horkých letních dnech nebylo trýznivé vedro. Ovšem mýlil by se ten, kdo by si snad myslel, že ovčí „kadeřník“ zvládl zvířata také obarvit nebo jim udělal aspoň tzv. přeliv.


detail

Děti se dostaly do medvědího výběhu v ZOO Tábor!

Děti se dostaly do medvědího výběhu v ZOO Tábor!

Zážitky, na které asi nezapomenou, si z táborské zoo odnesla skupina návštěvníků, kteří se dostali do výběhu medvědů baribalů, a to i se svými dětmi. Nešlo však o žádné nezodpovědné dobrodruhy, doprovázeli je ošetřovatelé zvířat, kteří jim i předvedli, jak se každý den o své svěřence starají.


detail

Puma v ZOO Tábor

Puma v ZOO Tábor

Kdyby někdo vyhlásil soutěž o nejzvědavější zvíře v ZOO Tábor, měla by velkou šanci na dobré umístění i puma americká, která se jmenuje Líla. Tato kočkovitá šelma ladných pohybů se po většinu dne tváří jako ušlechtilé zvíře a pomalými, rozvážnými pohyby dává najevo, že patří k „honoraci“.


detail

Ovce cápová

Ovce cápová

Stádo ovcí v ZOO Tábor se v letních měsících rozšířilo hned o tři přírůstky. Novými jedinci se stali tři skopci plemene ovce cápová. Do samotné zoologické zahrady sice přišli již před několika týdny, ale do stáda byli vpuštěni až později, protože v karanténě museli podstoupit nezbytná vyšetření.


detail

1 2 3 4 5     172     339     poslední