Články

Děti školní družiny vyráběly Moranu

Děti školní družiny vyráběly Moranu

Ano, je to tak. I když v současné době to vypadá tak, jako by bylo jaro v plném proudu, ale asi ve skutečnosti tomu tak není. Jsou sice některé podmínky, které jaro splňuje, ale ne všechny. A úplně to nejpodstatnější je to, že děti školní družiny se ještě nestačily rozloučit s paní Zimou a vhodit Moranu či Smrtku do Berounky, jako se stává každým rokem tradicí. Ale nebude to jistě dlouho trvat a slavnostní chvíle nastane. Ovšem dnes tomu všemu předcházela výroba Morany.


detail

Mezinárodní den ptactva si připomíná i školní družina

Mezinárodní den ptactva si připomíná i školní družina

První duben není pouze jen o aprílových žertících, ale je věnován všem opeřencům. Již více než 100 let si tento svátek připomínáme. Prvního dubna 1906 byla podepsána mezinárodní Konvence o ochraně užitečného ptactva. Na památku tohoto podpisu se již od roku 1906 slaví „Mezinárodní den ptactva“. Málo kdo však ví, že i „u nás“ je tradice „Dne ptáků“ o něco starší a sahá až do doby Rakousko – Uherské monarchie. Tradici založil Oto Herrmann, který působil v Brezně. Prvně byl „Den ptáků“ vyhlášen jako akce pro školy. 1. dubna 1900 se slavil Den ptáků, oslavovali se opeřenci, ale s nimi i stromy.


detail

Andersenovo odpoledne

Andersenovo odpoledne

Toto období uzavírá každoročně Noc s Andersenem. Jde o akci knihoven na podporu dětského čtenářství, při níž děti nocují v knihovně u příležitosti výročí narození dánského pohádkáře, Hanse Christiana Andersena. To připadá na 2. dubna. Od roku 1967 je vyhlášen Mezinárodní den dětské knihy. Naše školní družina sice nedělá Noc s Andersenem, ale naše akce probíhá od skončení školního vyučování po celou dobu provozu školní družiny a je nazývána Andersenovo odpoledne.


detail

Příchody nových samiček

Příchody nových samiček

Do Zoologické zahrady Ústí nad Labem byla dovezena nová panda červená. „Jedná se o mladou samici, která se narodila 16. června 2014 v anglickém Drusillas Zoo Parku, odkud také v pátek 15. března ve večerních hodinách přicestovala,“ upřesňuje Nikola Roštejnská. Po příjezdu na ni v expozici čekal samec Eugenio, který je v ústecké zoo od roku 2010. „Během spojování byl překvapivě zdrženlivý samec a před novou samicí spíše utíkal. Po pár dnech se však osmělil a nyní již oba jedinci po většinu dne společně odpočívají v koruně velkého akátu,“ dodává chovatelka Jana Klementová.


detail

Světový den divadla

Světový den divadla

Toto výročí si s jednodenním zpožděním připomenuly i děti ve školní družině. Světový den divadla je příležitost oslavit divadlo v jeho různých podobách. Divadlo je zdroj zábavy, inspirace a má možnost propojovat nejrůznější kultury a lidi naší planety. Divadlo má za úkol i vychovávat a informovat.


detail

1 2 3 4 5     152     299     poslední