Články

Zima může začít

Zima může začít

Po zdařené besedě se Strážcem přírody panem Ondřejem Vítkem, jsme i dnes 23. 11. 2018 pokračovali s přírodovědnou činností u Veverušáků. Vzhledem k blížící se zimě jsme rozmístili krmítka na přikrmování ptáčků v období zimy.


detail

Beseda se Strážcem přírody

Beseda se Strážcem přírody

Tak jako člověk by měl pečovat o své zdraví, tak i o přírodu bychom měli všichni společně pečovat, chránit jí a odhalovat lidi, které naší přírodě škodí. Ale oni to jistě nejsou jenom lidé, ale i nežádoucí, přemnožení živočichové a rostliny. O tuto záležitost se právě starají Strážci přírody. Asociace Strážců přírody u nás byla založena v roce 1998 a sdružuje nejen profesionální pracovníky, ale i dobrovolníky. Ti se snaží pro naši přírodu udělat maximum.


detail

Za pěknou vánoční ozdobu dětská vstupenka zdarma!

Vánoční atmosféra nás všechny začíná pomalu pohlcovat a ne jinak je tomu i v ZOO Tábor. Ani tady nesmí chybět tradiční vánoční stromeček, který letos pomohou ozdobit návštěvníci. Každý, kdo přinese pěknou vánoční ozdobu z přírodního materiálu na náš stromeček, získá jako poděkování dětskou vstupenku zdarma. Akce platí až do konce roku.


detail

Větrníkový den pro slané děti

Větrníkový den pro slané děti

Jde o vzácné, geneticky podmíněné a nevyléčitelné onemocnění, které postihuje především dýchací a trávicí ústrojí a zkracuje nemocným život. U nás žije asi 600 nemocných, které se dožívají 38 let. Nemocným cystickou fibrózou se mnohdy říká slané děti, neboť mají až pětkrát slanější pot. Soucit máme s dětmi s tímto onemocněním a již tradičně několik let se zapojujeme do celorepublikové akce pod názvem Větrníkový den.


detail

Mladí supi vypuštění v Bulharsku neznají hranic

Mladí supi vypuštění v Bulharsku neznají hranic

Tři mladí supi hnědí, kteří byli v rámci nového záchranného projektu letos v létě vysazeni v bulharském pohoří Stará planina, už opustili vypouštěcí lokalitu a rozlétli se na různá místa, a to i poměrně vzdálená. Jeden mladý sup ze Zoo Riga zamířil na jih do Řecka, druhý pak přes Turecko do severního Iráku. Ostravská samice odlétla z lokality jako poslední a přede dvěma dny signál z její vysílačky přišel z řeckého poloostrova Chalkidiki.


detail

1 2 3 4 5     146     287     poslední