Články

Odpoledne ve školní družině a kamarád cvrček

Odpoledne ve školní družině a kamarád cvrček

Česká společnost entomologická vyhlásila rok 2022 hmyz roku, kterým se stal cvrček polní. Tento hmyz jistě všichni dobře znají. Přesto málokdo asi ví, že cvrček polní se v posledních letech velmi rychle šíří v české krajině. Stále častěji se s nimi můžeme setkat v místech, kde se dříve nevyskytovali. Zřejmě jim vyhovuje nejen oteplení klimatu, ale i částečný návrat mezí, pastvin a luk. Můžeme je najít v místech, kde je dostatek slunce a kyprá půda. Dříve se cvrčci vyskytovali pouze v oblastech jižní Moravy a středních Čech.


detail

Když cvrčci hrají na housličky

Když cvrčci hrají na housličky

Nastal opět normální život ve škole i ve školní družině. Po týdenním putování školy v přírodě se i tentokrát vydali Veverušáci z 2. oddělení do přírody. A čím asi začali?


detail

Týden míčových her pokračoval

Týden míčových her pokračoval

Tento týden ve školní družině pokračovala další část sportovních soutěží, která byla již započata. Pokračování však bylo bez dětí z 2. oddělení, které byly ve škole v přírodě.


detail

Z CHKO Český kras až do KRNAP

Z CHKO Český kras až do KRNAP

Děti 4. a 5. ročníku se v závěru školního roku 2021 – 2022 vydaly do školy v přírodě do Příchovic v Jizerských horách. Na pomezí Jizerských hor a Krkonoš se nachází překrásné zákoutí Jičínské chaty, odkud lze vyrážet na hezké výlety v blízkém okolí Krkonošského národního parku. Děti si ve školním roce připomenuly 50. výročí vzniku Chráněné krajinné oblast Český kras a nyní mohly poznat vyšší lokalitu chráněných oblastí, kterou je právě KRNAP.


detail

1 2 3 4 5     202     399     poslední