Články

Sopky na dosah

Sopky na dosah

Další den podzimních prázdnin strávily děti v Muzeu Českého krasu v Berouně, kde pro ně byl připraven program s geologem o sopkách, kamenech, pramořích i zkamenělinách. Můžeme říci, že všechny dny o letošních podzimních prázdninách byly směrovány k přírodovědné činnosti. Ani ten poslední nezklamal.


detail

Cesta za pokladem v zámeckém parku

Cesta za pokladem v zámeckém parku

Podzimní teplé dny se nám pomalu mění v chladné, mnohdy i sychravé a mlhavé počasí. Sluníčko se schovává, asi si říká, že již nás ohřálo hodně a že by to jistě mohlo stačit. Ale ani podzimní chladnější počasí nikdy neodradí děti školní družiny. Přestože jsou prázdniny, my putujeme do světa.


detail

Pohádkové příběhy o přírodě v naší družině

Pohádkové příběhy o přírodě v naší družině

Dnešní den jsme v družině opět věnovali společné četbě z nové knihy, kterou je Čtvrtá knížka pohádek od dětí pro děti. Na jejím vzniku má velkou zásluhu společnost Skanska a Vydavatelství a nakladatelství Albatros Média. Křest této knihy proběhl 19. října v Praze. Kniha se dostala i k nám do školní družiny.


detail

Čtvrtá knížka pohádek od dětí pro děti je na světě

Čtvrtá knížka pohádek od dětí pro děti je na světě

Byl vyhlášen již čtvrtý ročník soutěže mladých a malých spisovatelů „Bambini litera“. Výzva v té době dorazila i do naší školní družiny, neboť v předešlých ročnících se děti od nás zúčastnily. A tak jsme dali všichni hlavy dohromady a psali a psali a psali. Do 18. 4. 2019 jsme své práce odeslali a pak jsme již jen čekali, co se bude dít. Víme, že je to velmi těžké, rozhodnout o nejlepších a nikomu neublížit. Ale verdikt zněl jasně! Letošní téma bylo velmi pěkné, všichni víme, jak důležité je prostředí ve kterém žijeme. Proto se do něj promítla příroda, kterou děti tak milují. Děti měly možnost vyjádřit svoji fantazii.


detail

Dlabu, dlabeš, dlabeme…

Dlabu, dlabeš, dlabeme…

To snad není možné! Vždyť za několik dnů máme před sebou anglosaský lidový svátek, který se slaví 31. 10. Před svátkem Všech svatých. Právě z těchto oslav se v Irsku vyvinul „Halloween“. Děti se oblékají do strašidelných kostýmů a chodí s tradičním pořekadlem od domu k domu. Co to vlastně dělají? Přeci koledují. Za tuto koledu pak dostávají sladkosti. Tento svátek se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii a Novém Zélandu. Dalším zvykem je velice oblíbené vydlabávání dýní. A tento zvyk se zakořenil i u nás.


detail

první     3 4 5 6 7     164     321     poslední