Články

Vánoční příběh trochu jiný

Vánoční příběh trochu jiný

Část dnešního odpoledne se děti naší družiny opět sešly, aby si přečetly trochu jiný, ale též velmi zajímavý Vánoční příběh. Bylo to poté, co část dětí z družiny odešla na bruslení s Bruslařskou školou na zimní stadion v Berouně.


detail

Děti dětem…

Děti dětem…

V této vánoční době by si lidé měli být blíž, měli by naslouchat jeden druhému a vzájemně si pomáhat. V mnoha zemích jsou Vánoce chápány jako svátky pokoje, rodiny, lásky a lidé je slaví ve svých rodinách se svými blízkými. Ne všichni mají stejnou šanci na krásné, slavnostně prožité Vánoce. Ne všechny děti mohou dostat tolik dárků, kolik by si přály. Děti naší školní družiny se každoročně zamýšlí nad tím, jak by i ony mohly pomoci.


detail

Adventní tvoření přechází ve vánoční dílnu

Adventní tvoření přechází ve vánoční dílnu

Doba radostného očekávání, příprav na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti. Dříve tato doba byla i dobou postní, kdy byly zakázány zábavy, svatby atd. Letos doba adventu je od 28. 11. – 24. 12. A tak se všichni snaží tuto dobu co nejvíce užít, a hlavně co nejvíce zkrátit dobu očekávání Vánoc. Stejně na tom jsou i děti naší školní družiny. Ty mají jistě o zábavu postaráno a jejich čekání jim opravdu utíká.


detail

Vánoce na talíři

Vánoce na talíři

Výstava s názvem Jídlo deseti staletí aneb Vánoce na talíři se nachází v berounském Muzeu Českého krasu. Přilákala i děti školní družiny, které ji dnes 10. 12. navštívily. Výstava nám ukazuje vývoj v posledním tisíciletí. Přibližuje i stravování našich předků, jejich proměny a zajímavosti od raného středověku až po současnost.


detail

První sníh v Berouně

První sníh v Berouně

Sice je již několik týdnů po sv. Martinovi, kterého jsme očekávali na bílém koni. Nestalo se tak, sníh padá až nyní a zůstává ležet. Hurá! Družina vyráží ven!


detail

první     3 4 5 6 7     195     383     poslední