Články

Tygr Rocky v ZOO Tábor

Tygr Rocky v ZOO Tábor

Jako zubní lékař si mohl připadat fotograf, kterému se povedl neobvyklý snímek tygra ussurijského v ZOO Tábor. Samec Rocky byl zřejmě v dobré náladě, protože přišel až k oplocení svého výběhu a – aniž k tomu byl vyzván – doširoka otevřel na příchozího svoji tlamu.


detail

Mládě pandy červené

Od roku 2013 chováme v brněnské zoo pandy červené, ale až nyní jsme se dočkali historicky prvního odchovu. Mládě přišlo na svět už na konci května, ale matka ho teprve v posledních dnech ukázala návštěvníkům a chovatelům.


detail

Pýcha ZOO Tábor

Pýcha ZOO Tábor

Vlajková loď ZOO Tábor – stádo zubrů evropských – si užívá slunné dny mimo jiné i ve znamení „generačních sporů“. Po většinu dne se mohutní kopytníci spokojeně popásají v rozsáhlém výběhu v dolní části zoologické zahrady, případně polehávají ve stínu vzrostlých stromů.


detail

Dvouhlavá saň v ZOO Tábor skrývá své tajemství

Dvouhlavá saň v ZOO Tábor skrývá své tajemství

Ne, dvouhlavá saň opravdu nepřiletěla do ZOO Tábor a už vůbec se nenechá od dětí krmit různými pamlsky v podobě čerstvé mrkve. To jen dva velbloudi dvouhrbí (vlevo Jepp a vpravo Frída) vykukují ze své ubikace tak, že to může chvílemi vypadat tak, jako by šlo o jedno zvíře se dvěma hlavami.


detail

Lev Simba

Lev Simba

Kdyby v ZOO Tábor uspořádali volbu krále zvířat, vyhrál by to u návštěvníků zřejmě lev pustinný, který se jmenuje Simba. Nehledě na to, že lev je obecně považován za krále zvířat, je Simbovou pýchou až neskutečně bohatá tmavá hříva, která je výsostným znakem každého samce – svědčí o jeho kondici.


detail

první     3 4 5 6 7     173     339     poslední