Články

Mary stepní

Mary stepní

Vypadá tak trochu jako zajíc, má dokonce i podobné oči a zbarvení srsti, ale rozhodně nemá tak dlouhé slechy jako zajíc.


detail

Adopce zvířat

Adopce zvířat

Mimořádně uzavřená ZOO Tábor přichází každý měsíc o statisíce korun. Ztráty prohlubuje skutečnost, že kromě příjmů ze vstupného a prodeje suvenýrů přišla také o příjmy ze speciálních programů pro návštěvníky, jakými jsou například den ošetřovatelem nebo nocování v ZOO Tábor. Nyní je navíc ještě uzavřená restaurace v areálu zoologické zahrady.


detail

Vzpomínka na seniory v Domově TGM Beroun

Vzpomínka na seniory v Domově TGM Beroun

Velikonoce – svátky jara mají rady nejen děti, ale i dospělí. Věřte, že jimi nepohrdnou ani senioři. Již několikrát navštívily děti školní družiny Domov seniorů TGM v Berouně, kde zpestřily život zdejším klientům. Stejně jsme se na tuto akci připravovali i letos, ale nevyšlo to. Příroda byla rychlejší a přinesla nám nadílku chřipkové epidemie.


detail

Ocenění v soutěži Bílý slon

Ocenění v soutěži Bílý slon

Ústecká zoologická zahrada se zapojila do 26. ročníku soutěže Bílý slon, kterou vyhlašuje sdružení Česká zoo pro zoologické zahrady sdružené v Unii českých a slovenských zoologických zahrad. Soutěž má dva okruhy, prvním jsou stavby s kategorií nová a rekonstruovaná a druhou jsou odchovy s kategorií savci, ptáci a ostatní. Cílem je ocenit náročnou práci chovatelů, zoologů a dalších pracovníků zoo, kteří se svými úspěchy řadí mezi světovou špičku.


detail

Obrázky pro seniory

Obrázky pro seniory

Všechny dobré duše, kterým není lhostejná situace v době nákazy chřipkové epidemie, se snaží, seč jim síly stačí. Od profesionálů počínaje, kteří pracují téměř 24 hodin denně, až po dobrovolníky. Ti se snaží, kde mohou i při šití textilních roušek. Ty pak putují tam, kde jich je zejména nejvíce potřeba, ale i do domovů seniorů.


detail

první     3 4 5 6 7     170     333     poslední