Články

Nové přírůstky v ústecké zoo

Nové přírůstky v ústecké zoo

Prvním březnovým přírůstkem v Zoo Ústí nad Labem se stal malý makak kápový, který se narodil přímo na MDŽ, tedy 8. března. Vzhledem k tomu, že je to pravděpodobně samička, bude si toto datum dobře pamatovat . „Porod i odchov probíhají bez problémů, protože naše samice Lucka je již zkušenou matkou. Je jí 13 let a narodila se u nás v Ústí nad Labem,“ popisuje chovatelka Petra Paulů.


detail

Masopust – veselice – jitrnice

Masopust – veselice – jitrnice

Tak se nazývá výstava v Městské galerii Beroun, jejíž vernisáž proběhla 9. března 2019. Jedná se o společnou výstavu studentů UMPRUM, FAMU a FDUS s názvem Masopust. Parta kamarádů v Berouně podpořila i masopust na Černém vršku.


detail

Pohádkovník aneb Herci čtou své oblíbené pohádky

Pohádkovník aneb Herci čtou své oblíbené pohádky

V nové audioknize Pohádkovník aneb Herci čtou své oblíbené pohádky se potkávají příběhy veselé i smutné, ironické i přívětivé, pohádky klasické s moderními. V pozoruhodném výběru a interpretaci šestice herců – Ani Geislerové, Barbory Polákové, Jiřího Suchého z Tábora, Václava Jílka, Patrika Děrgela a Jakuba Prachaře – vznikla nahrávka trvající pět hodin; herci ji naplnili příběhy, které je v dětství ovlivnily do té míry, že je nyní radostně předávají dalším generacím dětských posluchačů. Supraphon audioknihu vydá na CD-MP3, ale i v digitálních formátech, symbolicky v pátek 29. března 2019, kdy se koná po celé České republice dětmi oblíbená akce Noc s Andersenem.


detail

Hurvínkův kouzelný gramofon

Hurvínkův kouzelný gramofon

Divadlo Spejbla a Hurvínka slaví 90 let od vydání své první gramofonové desky a u Supraphonu vychází oslavná kompilace: Hurvínkův kouzelný gramofon!


detail

Březen – měsíc čtenářů

Březen – měsíc čtenářů

Vznikla v roce 2009 a jejím organizátorem je Svaz knihovníků. Březen – měsíc čtenářů navazuje na Březen – měsíc knihy. Šlo akci druhé poloviny 20. století. Vždy to bylo s účastí knihovny. Naše školní družina si měsíc Březen – měsíc čtenářů organizuje sama v jednotlivých odděleních. Děti se seznamují s různými žánry knih, zaměřujeme se zejména na dětskou literaturu. Cílem je též propojit čtenáře, organizace a instituce se psaným slovem, četbou a čtenářstvím. S knihou se nemusíme seznámit nejen v knihovně, ale i v knihkupectví. Proto naše oddělení školní družiny tento měsíc pojala sice jako Březen – měsíc čtenářů, ale trochu v jiné podobě.


detail

první     3 4 5 6 7     153     299     poslední