Články

Odvoz mláďat puštíků a orlosupů k vypuštění do přírody

Odvoz mláďat puštíků a orlosupů k vypuštění do přírody

Celkem pět mladých puštíků bělavých a jeden orlosup bradatý byli odvezeni z ostravské zoologické zahrady – puštíci do Rakouska v rámci repatriačního projektu realizovaném ve Vídeňském lese, orlosup do Francie, kde byl vypuštěn do přírody v oblasti Baronnies.


detail

První odchov tučňáků brýlových v České republice

První odchov tučňáků brýlových v České republice

Velký chovatelský úspěch zaznamenali v druhé polovině května v ústecké zoologické zahradě – tučňákům brýlovým se vyklubala dvě mláďata. Vzhledem k tomu, že tento druh v České republice žádná jiná zoo nechová, je to poprvé nejen v historii zoo, ale i v rámci celé Unie českých a slovenských zoologických zahrad (UCSZOO).


detail

Zástupci školní družiny míří do MGB

Zástupci školní družiny míří do MGB

První oddělení naší školní družiny se svou paní vychovatelkou míří v krátké době opět do MGB v Duslově vile. Zástupci chtějí předat prostřednictvím paní Jany Forejtové malíři, ilustrátorovi, grafikovi Tomáši Bímovi malý dáreček za jeho krásnou výstavu, kterou jsme všichni shlédli při Mezinárodním dni muzeí a galerií.


detail

Pozorování sýkorek 2019

Pozorování sýkorek 2019

Konec měsíce března a počátkem dubna se v blízkosti domku na přilehlých záhoncích před domek začaly shromažďovat a více slétávat sýkorky. Bylo to malé znamení toho, že se opět po roce usídlí ve sloupku branky, hluboké asi 40 cm. Vzhledem k tomu, že jsme ještě netušili, zda se zde sýkorky uhnízdí, i když jsme je pozorovali, nefotili jsme je. Sýkorky sice slétaly do trubky, stavěly si hnízdo, vystýlaly nejprve nějakou suchou trávu, později se objevila i peříčka. Poslední impuls, který započal focení, se stal 20. 4. 2019. Objevila se malá vajíčka, sýkorka si sedla. Postupně jsme zjistili, že v hnízdečku je 11 vajíček. Sýkorka seděla, ostatní ji chodily krmit, nosily malé housenky a hmyz. Během dne se sýkorka prolétla, ale brzy se vrátila a seděla na vajíčkách.


detail

první     3 4 5 6 7     157     307     poslední