Články

Dopravní výchova i ve školní družině

Dopravní výchova i ve školní družině

Vždyť je nutné každodenně připomínat problematiku silničního provozu, ale i pohybu dětí a lidí v silničním provozu. Je nutné připomenout, kolik nehod zapříčiní děti, jež se pohybují v tomto rušném a silném provozu. Ať je to pouze chůze, respektování dopravního značení, ale i jízda na kole či koloběžce v silničním provozu. Proto každým rokem kolem poloviny října probíhá u nás „Odpoledne s dopravní výchovou“.


detail

Pták roku 2023: polák velký

Pták roku 2023: polák velký

Od roku 1992 udělují ornitologové čestný titul vždy zajímavým ptačím druhům a tím upozorňují veřejnost k jejich sledování a praktické ochraně. Česká společnost ornitologická vyhlásila pro rok 2023 ptáka roku poláka velkého. Jde o vrubozobého ptáka, který ke svému životu potřebuje rozmanité mokřady a ostrůvky a rákosinami. Těchto prostor je opravdu málo, a proto začal polák hnízdit na rybnících a některých řekách. Tomuto druhu vodního opeřence se dnes věnovala i školní družina.


detail

Připravujeme se na Halloween ve školní družině

Připravujeme se na Halloween ve školní družině

Do Halloweena chybí ještě několik dnů, ale děti ve školní družině již touto událostí žijí. Vždyť tento svátek se stal tradicí i v naší školní družině. A tak jsme začali již dnes 23. 10. 2023.


detail

Rok konikleců 2023 je již za námi

Rok konikleců 2023 je již za námi

Do konce roku 2023 chybí ještě několik měsíců, ale děti ze školní družiny právě dnes ukončily rok 2023, který byl Rokem konikleců. Je to v době, kdy probíhá poslední hlasování pro výtvory výtvarné i literární, které se dostaly do finálové skupiny. V této skupině mají své práce i děti naší školní družiny. Uvidíme jak po ukončení hlasování a spočítání hlasů na tom budou jednotlivé výtvory.


detail

Putování po Československé stezce v školní družině

Putování po Československé stezce v školní družině

Za několik dnů si budeme všichni připomínat 28. říjen 1918, kdy vzniklo Československo. Tento proces vedl k ustanovení samostatného československého státu. Jeho hranice byly vymezeny mírovými smlouvami. Dne 28. října zahájila v Ženevě delegace Národního výboru vedená Karlem Kramářem jednání s představitelem protirakouského zahraničního odboje Edvardem Benešem o vytvoření a podobě samostatného Československého státu. Při tomto jednání se došlo k závěru, že nový stát bude republikou. Tento den si každoročně připomínáme Státním svátkem.


detail

první     3 4 5 6 7     217     427     poslední