Články

Masopust – karneval ve školní družině

Masopust – karneval ve školní družině

Masopust je období před začátkem postní doby, v němž se lidé radují, veselí, pořádají zábavy, hostiny a maškarní průvody. Slavení masopustu může mít různé podoby. Jinak ho prožívají lidé na venkově a jinak ve městě. Vyvrcholením masopustního veselí bylo úterý. Toto veselí končilo přesně o půlnoci. Ponocný zatroubil na roh a lidé byli vyzváni, aby se rozešli do svých domovů. Začala totiž popeleční středa a s ní přísný předvelikonoční půst. Dnes se již asi na většině míst neslaví masopust v takovém rozsahu, jako tomu bylo dříve. I když se tradice opět přibližuje. Většina z nás se v této době zúčastní nějakého karnevalu nebo průvodu maškar. A tak si tradici masopustu přiblížily i děti naší školní družiny.


detail

Odpoledne s Tomem a Jerrym

Odpoledne s Tomem a Jerrym

V době jarních prázdnin jsme si všichni připomínali 80. výročí od vstupu na obrazovky v roce 1940. Bylo to 10. 2. Tom a Jerry jsou legendární dvojice zapřisáhlých nepřátel a nejlepších kamarádů v jednom. Jednotlivé epizody získaly v průběhu let nominaci na Oscary. Nerozlučná dvojice kocoura Toma a myšáka Jerryho spolu věčně soupeří, dělají si naschvály, spojují síly proti společnému nepříteli a následně se zase nenávidí. Doslova jde o hru na kočku a myš, která je obsažena ve 163 epizodách rozdělených do tří sérií. V šedesátých letech minulého století vznikla jedna ze sérií v Praze, v rukou českých animátorů ze studia Bratři v triku. Pro všechny zde byli kocour s myší naprosto neznámí a seriál se u nás začal vysílat až mnohem později.


detail

Jarní prázdniny na horách

Jarní prázdniny na horách

PS Beroun – Závodí, uskutečnila pro děti o jarních prázdninách v termínu 8. 2. – 15. 2. 2020 zimní tábor. Již několik let se vracíme na stejné místo, kde jsme všichni nadmíru spokojeni. Tím je Penzion Eva v Bedřichově v Jizerských horách. Velké pochybnosti se sněhovými podmínkami se nenaplnily. Po celý týden pobytu se lyžovalo.


detail

Svátek Valentýna si oslavily i děti

Svátek Valentýna si oslavily i děti

V předvečer svátku Valentýna slavili i účastníci zimního tábora PS Beroun – Závodí, kteří jarní prázdniny tráví v Jizerských horách v Bedřichově. Nejprve jsme vyhodnotili povídku, která měla být oslavou Valentýna i s výtvarnou ilustrací.


detail

první     3 4 5 6 7     169     331     poslední