Články

Halloween v Muzeu Českého krasu

Halloween v Muzeu Českého krasu

Děti naší školní družiny přijaly pozvání Domu dětí a mládeže v Berouně společně s Muzeem Českého krasu na Halloweenské odpoledne. To se uskutečnilo právě dne 1. 11. 2022. Čekala na nás strašidelná trasa Muzeem Halloweenu, plná úkolů. A na závěr pro úplné odvážlivce i odměna.


detail

Halloweenské čtení v družině

Halloweenské čtení v družině

Tento čas pojaly i děti naší školní družiny trochu jinak. Dýně je opravdu vydlabána, a nyní nastal čas i na něco jiného, než jsou soutěže a hry.


detail

Netopýří stezka v Berouně

Netopýří stezka v Berouně

Druhý den podzimních prázdnin byl pro děti naší školní družiny ve znamení „Netopýří stezky“. I když netopýr se objevuje i v symbolech Halloweenu, my jej pojali trochu jinak. Všichni dobře víme, že ROK 2022 je rokem netopýra. Takže poslední tečkou za tímto tématem jsme udělali právě dnes.


detail

Podzim v plném proudu

Podzim v plném proudu

Zrána mlha, v poledne trochu sluníčka, do toho nějaké dešťové kapky, po ránu chladno a odpoledne, jako by bylo jaro. Naši školáci si v tomto období užívají dva dny „podzimních prázdnin“.


detail

Halloweenské radovánky ve školní družině

Halloweenské radovánky ve školní družině

V naší školní družině snad nenajdeme dítě, které by se netěšilo na „Halloweenské odpoledne“, které se stalo tradicí v této době. Přestože se nejedná o český zvyk, neboť to je původem keltský svátek, který se slaví v USA, Kanadě, Velké Británii, Austrálii, ale i v další anglosaských zemích. Datum Halloweenu je každým rokem stejný. Je to 31. říjen, den před křesťanskou slavností všech svatých. Přesto v posledních letech si jej připomínáme i my. K jeho symbolům patří dýně, kostýmy, masky a strašidelná výzdoba.


detail

první     2 3 4 5 6     206     406     poslední