Články

Delší krok do dalších devíti let života našich dětí

Delší krok do dalších devíti let života našich dětí

Ano, je to tak. Od jakživa se tradovalo rčení: „Škola – základ života“. To bylo, je a bude neustále. A tak dnes 1. září 2021 to nebylo jinak na Základní škole Beroun – Závodí, Komenského 249. Ještě poslední minuty na doladění slavnostního uvítání ve škole, především našich prvňáčků. Tak, a jdeme na věc!


detail

Mláďata nestorů, vazů i loriů - úspěšný papouščí rok v Zoo Brno

Mláďata nestorů, vazů i loriů - úspěšný papouščí rok v Zoo Brno

Brněnská zoologická zahrada chová v současné době celkem 15 druhů papoušků a od začátku letošního roku se sedmi z nich podařilo odchovat mláďata. Je to v tomto ohledu nejúspěšnější sezóna za posledních deset let. Kromě v únorových nestorů kea je to například vaza velký nebo latam vlaštovčí. Všechna ptáčata již mohou návštěvníci vidět v expozicích.


detail

1000 mil československých 2021

1000 mil československých 2021

121 nablýskaných veteránů 12. srpna 2021 opět vyjede na trasu prestižní soutěže 1000 mil československých. Letošní ročník doplní pestrý doprovodný program pro veřejnost v místě startu v Opletalově ulici před Autoklubem ČR, v Bratislavě i před Národním technickým muzeem v Praze, kde soutěž v sobotu 14. srpna končí.


detail

Nové přírůstky v ústecké zoo

Nové přírůstky v ústecké zoo

Návštěvníci, kteří navštíví ústeckou zoologickou zahradu se mohou těšit na několik novinek z posledních týdnů. V první řadě se jedná o nově narozená mláďata. „Poslední přírůstky jsme zaznamenali například u skupiny lemurů kata, kde došlo 8. července k porodu dvou mláďat. Lemuři patří mezi druhy, které se v naší zoo rozmnožují pravidelně a návštěvníci mohou tyto madagaskarské poloopice obdivovat v jejich venkovním výběhu, který byl po dlouhé pauze otevřen v sobotu 31. července. Další úspěšný odchov jsme zaznamenali u lamy alpaky, kde 13. července přišel na svět malý samec.


detail

Unikátní odchov vzácné želvy chrámové

Unikátní odchov vzácné želvy chrámové

V Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava se od začátku roku 2021 narodily či vylíhly už přes dvě stovky mláďat. Mezi ty nejvzácnější bezesporu patří mláďata želvy chrámové, druhu který je v přírodě reálně ohrožen úplným vyhubením. Odchov této sladkovodní želvy se v Ostravě podařil úplně poprvé a je vzácný a unikátní i v tom, že v rámci světových zoo je znám pouze z několika málo institucí. Za poslední rok nebyl dokonce zaznamenán v žádné zoo, jen v ostravské.


detail

první     2 3 4 5 6     189     372     poslední