Články

Čejky australské mají mladé

Čejky australské mají mladé

Minulý týden se poprvé vylíhla tři mláďata čejkám australským, v pátek 5. března se ze skořápky vyklubala první dvě a o den později se přidalo třetí. Tento druh je v ústecké zoo chován od roku 2018, kdy jako první přišel samec z Jihočeské zoologické zahrady Hluboká nad Vltavou a rok později se k němu připojila samice pocházející ze soukromého chovu. Týden před snůškou začal pár stavět hnízdo, kde jako materiál využil slámu a větší kamínky vybrané z písku. Poté samice snesla vejce a o měsíc později se pár radoval ze svých potomků.


detail

Krkavci si krátí dlouhé chvíle napodobováním různých zvuků

Krkavci si krátí dlouhé chvíle napodobováním různých zvuků

Tento pták, možná pro svou temnou černou barvu, neodmyslitelně patří do mnoha pohádek. Jeho zjevení často nevěští nic dobrého, vždyť jeho podobu na sebe bral i zlý čaroděj Rumburak. Tušíte správně, řeč je o krkavci velkém, jehož pár můžete za normálních okolností obdivovat v táborské zoologické zahradě.


detail

Březen – měsíc čtenářů

Březen – měsíc čtenářů

Paní Zima pomalu končí svoji vládu a začíná se pomalu a jistě hlásit o slovo jaro. Jarní měsíc březen, který odedávna je znám jako Březen – měsíc knihy. Od roku 2009 známe již Březen – měsíc čtenářů a internetu. Jde o celostátní akce, které podporují a propagují četbu. Vyvrcholením tohoto měsíce je vždy Noc s Andersenem.


detail

Lvice Luena vyhlíží sluníčko a návštěvníky

Lvice Luena vyhlíží sluníčko a návštěvníky

Pěkně z tepla svého vytápěného výběhu pozoruje lvice Luena dění v zoologického zahradě Tábor. Lví výběh je umístěn v horní části rozlehlého areálu, takže je z něj dobře vidět na podstatnou část zahrady. Lvi tak mají o dění perfektní přehled, jak se ostatně na krále zvířat sluší a patří.


detail

Sovice sněžní

Sovice sněžní

O sovách se říká, že jsou noční ptáci. Jednou z mála výjimek je sovice sněžní, která je aktivní převážně ve dne. Potravu loví hlavně brzy ráno či před setměním.


detail

první     2 3 4 5 6     183     360     poslední