Články

Den otevírání studánek

Den otevírání studánek

Jde o český lidový zvyk, jehož účelem bylo ukončení období sucha a přivolání deště. Již několik let tento den je i tradicí naší školní družiny. Dříve se při tomto svátku dívky modlily za čistou vodu, úrodu a vše bylo zakončené tancem a hudbou.


detail

Kopaná – rodiče versus děti školní družiny je u konce

Kopaná – rodiče versus děti školní družiny je u konce

Dnešek 27. 5. 2024 byl posledním dnem 1. ročníku turnaje kopané rodiče x děti ve 4. oddělení školní družiny. Sportovní projekt, který byl započat počátkem letošního školního roku, splnil naše očekávání. Školní družina se ještě více otevřela rodičům a ti mohli ještě více sledovat naši činnost. Rodiče se více přiblížili dětem a vžili se do dob jejich dětství. Všem se projekt líbil, a tak jsme si společně řekli, že kopaná rodiče x děti bude již tradiční akcí.


detail

Děti z družiny přišly navštívit dědečky a babičky

Děti z družiny přišly navštívit dědečky a babičky

Děti naší školní družiny již po několik let nezapomínají na babičky a dědečky, kteří žijí v Domově seniorů TGM v Berouně. Během školního roku to bývají alespoň dvě akce, které si pro klienty připravují. Většinou to bývá na Vánoce, někdy i na Velikonoce, ale i v průběhu roku. Děti školní družiny plní dobrý skutek. V průběhu roku doplňujeme naše vystoupení i přáníčky k daným příležitostem. Návštěva v Domově seniorů TGM proběhla i dnes.


detail

Rok motýlů

Rok motýlů

A tak si myslíme, že všichni milovníci přírody by se o motýlech mohli něco dovědět, ale i se s nimi ve volné přírodě potkat. Motýli jsou druhem hmyzu a jejich vývoj je velice zajímavý. Jsou součástí potravního řetězce i inspirací v umění. Tam, kde se s motýli můžeme setkat, tam se daří i jiným druhům živočichů. V přírodě jsou pro nás nepostradatelní.


detail

první     2 3 4 5 6     223     440     poslední