Články

Surikata Máňa již čekala

Surikata Máňa již čekala

Koncem loňského školního roku vyšla nová kniha o ZOO Tábor, jejíž název je velmi zvláštní: „Noční život v ZOO Tábor aneb surikata Máňa poznává své kamarády“. Kniha, kterou napsal samotný pan ředitel ZOO Evžen Korec se svým kolegou Filipem Sušankou. Na obsahu knihy se podílely i děti z naší školní družiny. A víte čím? Děti malovaly obrázky zvířat, které lze vidět v ZOO Tábor, a k tomu ještě skládaly verše o těchto zvířátkách. Krom naší družiny se v knize nachází i obrázky a verše z Domu dětí a mládeže Strakonice a Mátové třídy ZŠ Livingston. Jako ocenění naší práce jsme obdrželi pozvání do ZOO Tábor, kde pro nás pracovníci připravili velmi krásný dopolední komentovaný program s krmením zvířat.


detail

Ve školní družině začíná zimní období

Ve školní družině začíná zimní období

Kdo by tomu věřil. Podzim se pomalu rozjíždí, barví listy stromů a děti ve školní družině si již dnes započaly zimu. Sníh v Berouně jistě nehrozí ani v zimním období, anebo minimálně, ale zahájení kurzů bruslení na zimním stadionu je již zde.


detail

Mezinárodní den zvířátek

Mezinárodní den zvířátek

4. 10. 1228 zemřel františkánský mnich Sv. František z Assisi. Ten pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata. Proto se na tento den stanovil Mezinárodní den zvířat. Tento den bychom neměli zapomenout na všechna zvířátka, ale i na naše mazlíčky, zamyslit se nad tím, zda jim dáváme opravdu veškerou péči. K jejich svátku bychom jim měli i trochu přilepšit a koupit jim nějakou mňamku.


detail

LOVE HATE v Berouně

LOVE HATE v Berouně

Ta byla slavnostně odhalena v pátek 27. 9. 2019. Umělecké dílo se představilo v mnoha evropských městech, jako v Berlíně, Bruselu, Mnichově, v partnerském městě Goslar a odtud skulptura přicestovala do Berouna.


detail

Festival ptactva ve školní družině

Festival ptactva ve školní družině

Česká ornitologická společnost organizuje pro veřejnost vycházky do přírody spojené s pozorováním ptáků, ale i různý doprovodný program. Za pozorováním ptáků se vydávají lidé nejen v České republice, ale i v ostatních zemích po celé Evropě. Tato událost se stala již tradicí i v naší školní družině.


detail

1 2 3 4 5     160     316     poslední