Články

Audiovizuální ceny TRILOBIT 2020

Audiovizuální ceny TRILOBIT 2020

Filmový, hudební i taneční – takový bude slavnostní večer audiovizuálních cen TRILOBIT 2020. Jejich 33. ročník opět přiblíží filmovou tvorbu loňského roku a také vyladí diváky na vlnu swingu. Dobovou atmosféru a tanečně-hudební show vykouzlí eso mezi swingovými big bandy, Original Vintage Orchestra populárního swingaře a jazzmana Petra Kroutila. Ten si na scénu přizve posily na slovo vzaté – losangeleskou černošskou hvězdu, zpěváka Chucka Wansleyho, vokální trio Hot Sisters nebo uhrančivou tanečnici Nicol Mikeskovou, kteří spolu s tanečníky z řad publika dodají večeru teprve tu správnou jiskru. Tancem oslaví oceňovaná audiovizuální díla a jejich tvůrce. O erudované i zábavné vedení večerem se počtvrté v řadě zaslouží oblíbený herec a moderátor Martin Myšička.


detail

Jak vypadá Beroun z ptačí perspektivy?

Jak vypadá Beroun z ptačí perspektivy?

Toto je název výstavy, která se koná v Galerii Pěší zóna v Palackého ulici pod širým nebem. Město, tuto výstavu připravilo s fotografem Vladimírem Dvořákem. Jedná se již o pátou výstavu, která nám tentokrát přibližuje naše město Beroun z ptačí perspektivy.


detail

Ptačí hodinka

Ptačí hodinka

Ptačí hodinka probíhá od ledna 2019 a letos je to již druhý ročník tohoto projektu. Ptačí hodinka je určena všem zájemcům o přírodu a ptačí dění v blízkém okolí. Tak jako u nás tato akce probíhá, stejně tak sčítají ptáky lidé v USA, Velké Británii, Irsku, Nizozemsku, Rakousku, Německu a v dalších zemích. Cílem tohoto projektu je zjistit informace o chování přezimujících ptáků v naší republice. Cílem je i zapojení široké veřejnosti do zimního sčítání ptáků na krmítkách i mimo.


detail

Brum, brum, brum. O čem se zdá medvědům?

Brum, brum, brum. O čem se zdá medvědům?

Na Městské hoře v Medvědáriu se konala narozeninová oslava našich miláčků. Jak ten čas letí. Není to tak dlouho, kdy přišli kluci do Berouna. V roce 2015 jsme slavili nejen 750. Výročí vzniku našeho města, ale též i 15. narozeniny Vojty, Kuby a Matěje. Celý rok byl nazýván Rokem berounského medvěda. V tuto dobu tehdy kluci obdrželi občanský průkaz. A dnes je jim již 20 let. Jak ten čas letí. Dnešní oslava se ovšem konala již bez Vojty. Na něho nám zbyli jen vzpomínky.


detail

Co to leze ze křoví?

Co to leze ze křoví?

Narozeniny Vojty jsou však již jen jako vzpomínka na třetího z medvědů, kteří od roku 2000 žijí na Městské hoře v Berouně. Od té doby pravidelně v tomto čase přichází děti z naší školní družiny, aby našim chlupáčům popřáli k narozeninám a přinesly jim vlastnoručně vyrobené dorty a další pamlsky.


detail

1 2 3 4 5     164     324     poslední