Články

Máte doma muzejní kousek?

Máte doma muzejní kousek?

V rámci úspěšné oboustranně přínosné mnohaleté spolupráce s kolektivním systémem ELEKTROWIN jsme se rozhodli i v tomto roce spustit soutěž „Máte doma muzejní kousek“. Soutěž s celorepublikovou působností pomůže rozšířit informaci o možnosti nabídnout svůj vysloužilý spotřebič do sbírek Národního technického muzea. I v letošním roce bude trvání soutěže rozloženo do zbytku stávajícího roku.


detail

Světový den zdraví

Světový den zdraví

Světový den zdraví byl vyhlášen v roce 1950, kdy vznikla Světová organizace zdraví, a my si ji každoročně připomínáme 7. dubna. Letošním tématem je všeobecné zdravotní pokrytí. Jde o jednu z prvořadých oblastí Světové zdravotnické organizace, v rámci níž se snaží dosáhnout toho, aby všichni lidé mohli využívat kvalitní zdravotní služby, aniž by se dostávali do finančních potíží. Tento den si připomínáme neustále budování, a zlepšování kvality života. Snažíme se o vymýcení různých nemocí a o snižování nemocnosti a úmrtí po celém světě. Hlavně především u sociálně slabších částí naší populace. Činnost této organizace je zaměřena na prevenci. V České republice je dostupnost zdravotní péče srovnatelná s nejvyspělejšími zeměmi světa. Jde o dostupnost nejmodernějších technologií, léků a doporučených postupů.


detail

Automobilová zápůjčka

Automobilová zápůjčka

Národní technické muzeum zapůjčilo nejstarší ve světě dochovaný automobil značky Au-di na prestižní výstavu „150 let Augusta Horcha“, která je návštěvníkům přístupná v ingolstadtském Audi Museum Mobile od 28. března do 23. června 2019.


detail

Pohádkovník aneb Herci čtou své oblíbené pohádky

Pohádkovník aneb Herci čtou své oblíbené pohádky

V nové audioknize Pohádkovník aneb Herci čtou své oblíbené pohádky se potkávají příběhy veselé i smutné, ironické i přívětivé, pohádky klasické s moderními. V pozoruhodném výběru a interpretaci šestice herců – Ani Geislerové, Barbory Polákové, Jiřího Suchého z Tábora, Václava Jílka, Patrika Děrgela a Jakuba Prachaře – vznikla nahrávka trvající pět hodin; herci ji naplnili příběhy, které je v dětství ovlivnily do té míry, že je nyní radostně předávají dalším generacím dětských posluchačů. Supraphon audioknihu vydal na CD, ale i v digitálních formátech.


detail

Jaro je tady. Táhnou žáby!

Jaro je tady. Táhnou žáby!

Dnes, 5. 4. 2019, se turistický kroužek naší školní družiny pod vedením vychovatelky Jany Novákové vydal na známá místa, aby se přesvědčil o tom, že žáby již táhnou a že již začíná jaro. Dny se prodlužují, ptáci zpívají a zvyšuje se teplota. Vše toto svědčí o tom, že jaro je tady. Pro některé živočichy však jarní počasí přináší i velké nebezpečí. Těmi jsou především obojživelníci. Za teplejších a vlhčích nocí se přesouvají hromadně k rybníkům za svým rozmnožováním. Pokud jejich cesta vede přes frekventovanou silnici, končí jejich tah masakrem. Obojživelníci uhynou pod koly aut.


detail

1 2 3 4 5     151     298     poslední