Články

Šaty dělají člověka

Šaty dělají člověka

A zase je úterý, 10. 3. a my se u Veverušáků těšíme na další odpoledne s praxí nastávajících vychovatelek. Ani dnes, při odpočinkové činnosti, nechyběla kniha. Tentokrát vychovatelka Míša přinesla knihu, Hurvínkův rok. Ten nám přináší 12 příběhů – stejně, jako je měsíců v roce. Nejprve malá prohlídka knihy a jdeme na další část dnešní činnosti.


detail

Půltuctu mláďat u vzácných vodušek abok

Půltuctu mláďat u vzácných vodušek abok

Stádo vzácných vodušek abok v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava se od začátku roku rozrostlo o půltucet mláďat a čítá celkem 15 členů. Vzhledem k teplému počasí už pobývají zvířata i ve venkovním výběhu.


detail

Bohouš z Luční boudy

Bohouš z Luční boudy

Ano, je to tak. Překvapení. Nešlo o živého psa rasy bernardýna, ale o knihu Bohouš z Luční boudy, kterou nám přinesl Péťa. Již před tím o ní velmi mluvil a knihu dostal od rodičů. Již ji přečetl a řekl si, že by mohla zajímat i ostatní děti v oddělení. A tak slovo dalo slovo a Bohouš byl ve školní družině.


detail

1. oddělení školní družiny v knize

1. oddělení školní družiny v knize

I nejmladší děti z 1. oddělení naší školní družiny si připomínají Březen – měsíc knihy, Březen – měsíc čtenářů. A opravdu, někteří žáci si již dokáží něco přečíst. A o tom to je, aby i oni přišli na to, že „kniha je skutečný přítel člověka“.


detail

1 2 3 4 5     167     330     poslední