Turisticke tipy

Kalendář akcíPodívej se na náš kalendář akci, kde jsou akce uspořádány dle jejich data konání.

Výstava krojovaných panenek v Jihlavě

Výstava krojovaných panenek v Jihlavě

Paní Marie Žilová společně s dcerou Evou Jurmanovou mají nevšedního koníčka. Šijí přesné repliky lidových krojů a oblékají je na kupované panenky převážně s porcelánovými hlavičkami. Od začátku pracují matka i dcera spolu. Eva vyšívá na rámu, bubínku, vyšívá na tyl, našívá korálky, flitry, zvládla uzlíčkovou techniku a naučila se i síťovat. Paní Marie zase stříhá, šije, pere, škrobí, žehlí a sestavuje celou panenku.


detail

Botanické zajímavosti Zoo Ostrava: horská papája

Botanické zajímavosti Zoo Ostrava: horská papája

Horská papája označovaná také jako babako je tropickým ovocem rostoucím vysoko v jihoamerických Andách. A právě v tomto období dozrává i ve sklenících ostravské zoologické zahrady, které se zájemcům opět otevřou tuto sobotu.


detail

Sladkovodní akvária opět zazáří barvami

Návštěvníci Pavilonu exotického ptactva brněnské zoologické zahrady si mohou prohlédnout 11 nových sladkovodních akvárií s 80 živočichy z atraktivních biotopů světa. Celá kompozice je zasazena do moderně pojatých interiérů a vše doplňuje jedna otevřená technologie.


detail

Vzácná mláďata želv pralesních

Vzácná mláďata želv pralesních

Příjemná zpráva z terarijního chovu – v úterý 23.7.2013 jsme zaregistrovali zdárné odlíhnutí dvou mláďat želvy pralesní (Chelonoidis denticulata).


detail

Trojčata rysa kanadského už „řádí“ ve výběhu

Trojčata rysa kanadského už „řádí“ ve výběhu

V květnu narozená mláďata rysa kanadského se chovatelům podařilo odchytit až koncem minulého týdne. Můžeme potvrdit, že jsou to trojčata – jeden sameček a dvě samičky a že jsou zdravá a velmi aktivní. Při odchytu bylo provedeno čipování, vakcinace a návštěvníci už je mohou vidět ve výběhu.


detail

první     106     212     315 316 317 318 319