První mláďata axisů v Zoo Ostrava

První samička se narodila 14. července a druhá 1. srpna. O obě se jejich mámy pečlivě starají, takže samičky se mají čile k světu. V těchto dnech už bývají často vidět společně s ostatními členy stáda. První dny po porodu mohli mláďata ve výběhu najít jen opravdu pozorní návštěvníci.

První mláďata axisů v Zoo Ostrava

Tak jako u většiny zástupců jelenovitých zůstávají rovněž mláďata axisů několik dní po narození oddělená od stáda a choulí se v trávě, pravděpodobně aby se ukryla před predátory. Jejich matky se zdržují opodál a pravidelně je přicházejí nakrmit.

Pokud se na mláďata nejpestřeji zbarvených jelenů přijdete podívat nejpozději do konce září, můžete se zapojit do soutěže Putování s nejkačkou a získat hodnotné ceny. Do soutěže je zahrnuto celkem 20 míst v Moravskoslezském kraji, která byla podpořena penězi z EU a která můžete v rámci soutěže navštívit. V Zoo Ostrava byl z evropských peněz financován právě projekt výstavby Návštěvnického centra s restaurací, jehož součástí byla i úprava rozlehlého přírodního výběhu Indie zblízka pro vzácné indické kopytníky. U vstupu do zoo získáte herní kartu se speciálním kódem. Po vložení kódu na www.nejkacka.eu/putovani můžete vyhrát kvalitní fotoaparát, tablet nebo další ceny. Soutěž pořádá Regionální rada Moravskoslezsko, která financuje projekty v našem kraji evropskými penězi.

Autor:
Vydáno: