Tapíří slečna Nadira dorazila do ZOO Zlín

První obyvatel dokončované expozice Hala-Bala už dorazil. Stala se jím ani ne dvouletá samička tapíra čabrakového, která k nám přicestovala až ze skotského Edinburghu.

Tapíří slečna Nadira dorazila do ZOO Zlín

Právě zde se 3.10.2011 narodila. Vlastní transport nebyl pochopitelně úplně jednoduchý, ale Nadira to zvládla velice dobře. Do ZOO Zlín dorazila v ranních hodinách v pátek 2.8.2013 a její vykládku z bedny do nové ubikace jsme naplánovali na ranní hodiny, kdy byla ještě zahrada uzavřena návštěvníkům. Bylo totiž nutné rozměrnou bednu dopravit přes půl zahrady do zázemí Hala-Bala, kde už na Nadiru čekala zařízená vnitřní ubikace, včetně jejího obvyklého krmení (speciální granule, zelenina, seno, větve stromů). Vlastní vykládka proběhla hladce, Nadira z bedny do ubikace vyšla sama po několika málo minutách.

V chovu v lidské péči stále dost vzácný tapír čabrakový a siamangové již brzy obsadí společnou expozici Hala-Bala, která se dokončuje v místech původního giboního rybníku. Slavnostní otevření této expozice se plánuje na neděli 18.8.2013, kdy již bude možné oficiálně zhlédnout náš poslední přírůstek do rodiny zlínské zoologické zahrady.

Zdroj: ZOO Zlín
Autor:
Vydáno: