Články

Exkurze do Sklárny Nižbor

Exkurze do Sklárny Nižbor

Ovšem nic neměnilo na věci, že společně se školní družinou a klubem vyrazily na exkurzi do Sklárny Nižbor. Rodinná sklárna Rückl má dlouhou tradici tavení skla, která se dědila z generace na generaci již po tři sta let. Mistrovské umění se v nižborské sklárně specializuje na ruční produkci a používá prověřené sklářské postupy.


detail

Zdobení břízky na Husově náměstí

Zdobení břízky na Husově náměstí

Stejně jako my všichni ve svých domovech zkrášlujeme naše obydlí k přivítání Velikonoc, tak i většina měst se snaží přiblížit lidem atmosféru jara. V Berouně již tradičně zdobí děti ze základních škol své břízky. K jejich zdobení požívají vlastnoručně vyrobené ozdoby. Ne jinak je tomu i letos.


detail

Grilovaný krůtí špíz

Krůtí maso si omyjeme pod tekoucí vodou, osušíme a nakrájíme na menší kousky. Nachystáme si marinádu - slunečnicový olej, sůl, mletý pepř a utřený česnek. V této směsi necháme maso dva dny - 48 hodin. Po uplynutí této lhůty si maso vyndáme z marinády a nachystáme si rajčata.


detail

Netradiční dekorovaní vajec a tradičními barvami? Víme, jak na to!

Netradiční dekorovaní vajec a tradičními barvami? Víme, jak na to!

Velikonoce právě startují a jednou z jejich hlavních součástí, zejména pro děti, je pochopitelně i barvení, zdobení a dekorování vajec. Pokud už vás ale klasické techniky barvení vajec omrzely, ale na druhou stranu si na složitější dekorování voskem nebo gravírování netroufnete, máme pro vás i tak několik variant. Postačí několik základních barev na vejce a pár nápadů a uvidíte, že vzniklé dekorace budou moderní, působivé a hlavně zábavné, stejně jako celé tvoření.


detail

Zelený čtvrtek a dětem začaly „Velikonoční prázdniny“

Zelený čtvrtek a dětem začaly „Velikonoční prázdniny“

Právě dnes utichly zvonky ve školách a dětem začaly „Velikonoční prázdniny“. Ano, prázdniny začaly, ale děti školní družiny na naší škole vyrazily do přírody. Sice trochu aprílové počasí, docela i chladno, ale naše tradiční akce, kterou je výprava do lomu Alkazar se konala.


detail

první     64     128     190 191 192 193 194     320     446     poslední