Poslední den Týdne čtení dětem

V rámci Celé Česko čte dětem, probíhá Týden čtení dětem. Letošní ročník je jubilejní již desátý. Každým rokem se jej zúčastňuje i naše školní družina. Projekt však probíhá vždy v červnu, v závěru školního roku. V letošním roce byl vzhledem k pandemii přesunut na tento termín.

Poslední den Týdne čtení dětem

Stejně jako včera i dnes Veverušáci se věnovali představování knih a četbě z nich. Dalších několik dětí nám přineslo a představilo knihu, kterou čtou anebo ji již přečetlo. Jako první se přihlásila Eliška s knihou Eoin Colfer – Artemis Fowl. Blížící se Armagedon a nad lidským světem se stmívá. Všechny díly jsou namíchány prvky pohádky a irského folklóru. Autor pracuje s motivy lásky i nenávisti, chamtivosti, ješitnosti, přátelství, důvěry, dobra i zla. Celou knihu provází smysl pro legraci, ale i zlomyslnost.

Jára nás seznámil s knihou, kterou začal číst a moc se mu líbí – Kapitán Adorabl a bambitka černokněžníka Vorána, kterou napsal Dominik Landsman. Jde o příběh ze Sedmimoří, který má určitá pravidla. Všeho je zde víc – víc přestřelek, víc výbuchů, víc dostaveníček holek s klukama. Moře šermířských soubojů, oceán démonů, záplava potvor a potvůrek, víc ztracených příbuzných. Čeněk se vrací do Sedmimoří, kde opět hrozí probuzení vládce všech démonů, a vezme s sebou i tatínka. Ten mu však nebude kazit zábavu, protože ho brzy i s lodí unesou rytíři. A jak to pokračovalo dál, s chutí se dejte do čtení. Je to príma.

Poslední knihu nám opět přinesla Eliška. Kniha Rok v lese je od Petry Bartíkové a Anety Žabkové. Jde o naučnou knihu na způsob encyklopedie, která nás seznámí s mnoha záludnostmi. Ze stromů padají žaludy, nebo že by to byly šišky? No jak jinak, Shodila je veverka, skočila ze stromu na strom a schovala se ve větvích. Ta nás se svými kamarády provází po lese a seznamuje nás se životem v lese. Naučí nás poznat stopy zvěře, seznámí nás s tím, jak si udělat herbář a mnoho dalších zajímavostí. Tak už tedy hurá do lesa. Eliška knihu všem vřele doporučuje.

Z tohoto týdne jsme zjistili, že knihy jsou naši kamarádi a přátelé, a že si je jistě bude užívat víckrát. I když knihám v družině věnuje mnoho času, asi budeme ještě potřebovat něco navíc.

Autor:
Vydáno: