Články

Všehochuť

Tentokráte se dozvíte zajímavosti například o Saturnu nebo jepicích.


detail

Světový den zdraví – 7. 4.

Světový den zdraví – 7. 4.

V tento den bychom si všichni měli připomenout, že je nutné si neustále budovat a zlepšovat svou kvalitu života. Neměli bychom zapomenout na zdravý způsob života – zdravá strava, pobyt v přírodě, harmonický způsob života. Činnost této organizace je zaměřen především na prevenci. Světový den zdraví je již několik let součástí tradičních celodružinových akcí. Nejinak tomu bylo i dnes ve školní družině a klubu.


detail

Talent 2017

Talent 2017

Soutěž mladých výtvarníků z našeho města, byla zahájena 22. 3. 2017 v Městské galerii Beroun v Duslově vile. Práce mladých výtvarníků pocházejí nejen z berounských základních škol, ale též i ze základní umělecké školy. Své malé umění zde mají vystavené i děti ze školní družiny Beroun – Závodí. Uvědomujeme si, že se naše práce nemůže rovnat dětem, které jsou starší, ale třeba i stejně staré s odborným vedením a s více časem na danou práci. Přesto si naše družina váží toho, že se se svými obrázky můžeme zařadit i mezi ostatní školy.


detail

Odchov trnuch skvrnitých v ústecké zoo

Odchov trnuch skvrnitých v ústecké zoo

Další „jarní“ mláďata, kterými se může pochlubit ústecká zoologická zahrada, najdou návštěvníci pod vodou, v přízemí pavilonu exotária v nádrži se zvířecími obyvateli Jižní Ameriky. „Jedná se o mláďata trnuchy skvrnité, což je druh sladkovodního rejnoka, který žije v povodí jihoamerických řek jako je Amazonka, Orinoka či Paraná. Naše zoo začala tato zvířata chovat v roce 2012, kdy došlo k rekonstrukci tří nádrží, které jsme zaměřili právě na tento světadíl,“ popisuje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.


detail

první     49     98     146 147 148 149 150     255     360     poslední