Články

Minuta pro Zemi

Minuta pro Zemi

Tak se nazývá projekt pro všechny, kterým není lhostejný osud naší přírody. Než jenom pouhé povídání o tom, co se musí a co by se mělo, je lepší se obléci a vydat se opravdu ven. Minutou pro Zemi můžeme přispět libovolnou aktivitou. Jde o vylepšování životního prostředí, přírody ve svém okolí a ukázat tak všem, že to s osudem Země myslíme opravdu vážně. A my ve školní družině i klubu to opravdu tak myslíme. Proto již několik let jsme do tohoto projektu zapojeni. Tento projev aktivity nemá ani vítěze ani poražené. Jejím cílem není vyhrávat, lámat rekordy, ani získávat ceny, ale ukázat všem, že to s naší Zemí myslíme doopravdy váženě.


detail

A budou Vánoce

A budou Vánoce

Je čtvrtek 22. 12. 2016. Poslední den ve škole v roce 2016. Poslední odpoledne ve školní družině a klubu naplněno mnoha soutěžemi a hrami. Tento den si opravdu musíme užít. Začínáme každý sám ve svém oddělení a kolem 15 hodiny se spojujeme a následuje diskotéka.


detail

TRILOBIT 2017 - průběh hlasování

TRILOBIT 2017 - průběh hlasování

Rodinný film, Eva Nová, Zločin v Polné, ZOO, Korunní princ či Lichožrouti – kromě toho, že byly v českém audiovizuálním prostředí poprvé veřejně uvedeny v uplynulém roce, spojuje tyto a další snímky ještě jedna společná nit. Právě tyto filmové tituly jsou účastníky finálového kola 30. ročníku audiovizuálních cen TRILOBIT 2017 a skrývají mezi sebou budoucí držitele letošních deseti ocenění. Ačkoliv členové odborné i dětské jury mají o vítězích již jasno, konečný verdikt a jména nových vlastníků křišťálových plastik vejdou ve známost až během slavnostního ceremoniálu TRILOBIT 2017 v sobotu 14. ledna v Berouně.


detail

Jak vznikl adventní věnec

Každý rok před Vánocemi se v českých rodinách dodržuje krásná tradice – zapalování svíček na adventním věnci. Víte, jaký je jeho původ?


detail

Jednou v roce dáme si ovoce

Vánoční svátky a vůbec celé zimní období má tu výhodu, že se můžeme setkat s neznámými plody. Vždycky je to tak trochu dobrodružství, protože člověk nedokáže odhadnout, jestli zrovna tento plod je nezralý nebo je naopak přezrálý a jeho chuť bude ve skutečnosti úplně jiná, než má doopravdy být.


detail

první     49     98     146 147 148 149 150     246     342     poslední