Turisticke tipy

Kalendář akcíPodívej se na náš kalendář akci, kde jsou akce uspořádány dle jejich data konání.

Stezka korunami stromů Lipno je otevřena po celý rok, od 29. dubna je navíc pro návštěvníky připraven rodinný park Království lesa. Rodiny s dětmi se mohou projet po Jezerní cyklo a inline stezce, která vede přímo po břehu Lipna.


detail
LipnoLipno

Zvuky nočního lesa

Po celý příští víkend 20. a 21. května se mohou návštěvníci oblíbeného rodinného festivalu Struny dětem v Minoru vydat na cestu nočním tajuplným lesem, ve kterém ožijí stromy, pařezy i kameny. Stane se tak díky novému site specific projektu Zvuky nočního lesa. Magickou divadelně-hudební prohlídku speciálně pro Struny dětem v Minoru připravil tým pod vedením oceňovaného režiséra Jiřího Adámka, který se soustředí právě na hudební divadlo, výtvarník Lukáš Bradáček a beatboxer a hudební designer Jaro Cossiga.


detail
PrahaPraha

Česká a moravská města ožijí celostátním happeningem základních uměleckých škol ZUŠ Open

1. ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open - největší kulturní akce v historii ČR na podporu tvůrčího uměleckého vzdělávání dětí, rozehraje a roztančí v  úterý 30. května na 280 měst a obcí. Pod heslem „děti žijí uměním“ akci podpoří výrazné osobnosti napříč uměleckými obory, na pozvání patronky Magdaleny Kožené přijali roli garantů Alice Nellis, Maxim Velčovský a Otto a Jiří Bubeníčkovi. Akci, do které se zapojilo 355 ZUŠek, podporuje mnoho dalších umělců, kteří s láskou vzpomínají na své studijní začátky.


detail
Celá ČRCelá ČR

Na děti čeká vyprávění o tom, jak bylo těžké divadlo vybudovat (a to hned dvakrát) a otázka zdali pak vědí, kdo vymaloval divadelní oponu?


detail
PrahaPraha

Dnešní rodina má různé podoby, pořád by ale měla zůstávat místem, odkud vycházíme a kam se rádi vracíme. Vyhlášení Mezinárodního dne rodiny Valným shromážděním OSN odráží důležitost, kterou jí mezinárodní společenství připisuje. Svoje rodinné vztahy můžete utužit právě na výletě v zoo, kde se blíže seznámíte také s fungováním zvířecích rodin.


detail
ZOO TáborTábor

první     33     66     98 99 100 101 102     168     234     poslední