Strašidelná zoo

V sobotu 4. listopadu proběhne v ústecké zoologické zahradě další ročník úspěšné akce, která se koná vždy na začátku prvního měsíce zimní sezóny. „Strašidelná zoo má již tradici a patří mezi nejúspěšnější akce roku,“ popisuje tisková mluvčí Věra Vrabcová. „Letošní ročník je věnován oblíbenému filmu Dívka na koštěti, jehož hlavní protagonistkou je čarodějnice Saxana, proto jsou vítány malé či velké čarodějnice s kudrnami, její spolužačky a další postavy ze zmíněného filmu.

Akce se koná od 13.00 hodin, je připraven pestrý program zakončený lampionovým průvodem, který se vydá na cestu v 17.00 hodin a povede od pavilonu šelem do spodní části zoo, kde každý účastník může projít bránou zpět do světa lidí, ovšem až po vypití odvaru z babského ucha,“ usmívá se Věra Vrabcová.

„I další program se odvíjí od zmiňovaného filmu, na stezce mezi pavilonem šelem a expozicí pro aligátora bude umístěno sedm stanovišť s rozličnými úkoly jako je lovení sovy, let na koštěti, výroba elixíru mládí či přičarování zvířat. Každý účastník se musí podepsat brkem na ohořelý pergamen, a tak stvrdit svoji účast na této akci. Kromě toho čeká na děti v pavilonu šelem pohádka Divadla V Pytli Petra Stolaře, malování na obličej, tvořivá strašidílnička, je zde možné si zakoupit lampion, ale pozor, pouze v omezeném počtu,“ přidává další informace Matěj Kynšt.

Strašidelná zoo se věnuje i oblíbené činnosti – dlabání dýní, které slouží nejen jako dekorace pro lampionový průvod (osvětlené dýně mají svoji neopakovatelnou atmosféru), ale poslouží i jako zábava pro zvířata i návštěvníky. „Každým rokem vozíme dýně od paní Sedláčkové z Polep, která nám jich bezplatně poskytuje velké množství. Během sobotního programu je možné vydlabat si strašidelný obličej dle své fantazie. Tato aktivita probíhá v pavilonu exotária, je vhodné donést si vlastní nářadí – nůž a lžíci, protože jejich počet je omezen,“ vysvětluje kolegyně Nikola Roštejnská. „Kromě lidí si užijí i naši zvířecí obyvatelé, protože začátek akce je věnován dýňovému enrichmentu pro zvířata. Ve 13.00 hodin dostanou dobrůtky ve vydlabaných dýních zástupci opic – kotulové a chvostani, kteří obývají pavilon exotária, ve 13.30 hodin je podobná zábava připravena pro medvědy malajské, lvy konžské a surikaty,“ dodává Nikola Roštejnská.

Ve středu 1. listopadu začíná zimní sezóna. „Naše zoo je od listopadu do února otevřena od 9.00 do 16.00 hodin, snižuje se vstupné na 100 Kč pro dospělého, 50 Kč pro děti, studenty a důchodce, rodina (2 dospělí a dvě děti) zaplatí 270 Kč. Prodejna suvenýrů Sepilok bude mít v tomto období otevřeno od středy do neděle, pondělí a úterý bude zavřeno. Během zimní sezóny je otevřen pouze spodní vchod z Drážďanské ulice, ale odchod ze zoo je možný turnikety u obou vchodů, zamykají se v 17.00 hodin. Pozor, v sobotu 4. listopadu bude kvůli Strašidelné zoo výjimečně otevřen i horní vstup, a to od 9.00 do 16.00 hodin,“ dodává vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová.

Autor:
Vydáno: