Jak soutěžit

Základní informace o tom, jak soutěžit, v jakém formátu zasílat příspěvky a jak probíhá zveřejnění a vyhodnocení.

Jak přispívat

U každé soutěže je určen způsob, kterým se zasílají příspěvky do soutěže. Pokud jde o email, prosím, do předmětu pište název soutěže. Předejdete tak zařazení příspěvku do soutěže s podobným tématem a také mi ušetříte nemálo času.

Formát a úprava příspěvků

Zasíláte li obrázek, prosím, používejte výhradně formát JPEG (soubory s příponou jpg). Při scannování obrázků prosím nepoužívejte formát PDF. Některé programy zamknou PDF a obrázek z něj musím složitě dostávat.

Pokud byste zasílali grafiku vytvořenou na počítači, která obsahuje přesné linie, využijte prosím formát PNG, případně pro vektorovou grafiku formát SVG.

U výtvorů prosím uvádějte jméno autora, případně jeho věk a název výtvoru (nepovinně). Pokud není jméno uvedeno, je použito jméno z poštovní adresy, nebo emailu.

Pro psané příspěvky prosím dodržujte pravidla českého pravopisu, zejména však používejte interpunkci a diakritiku. Nejčastější prohřešky jsou:

  • Nepoužití háčků a čárek.
  • Nepoužití interpunkce, případně dělání mezer před interpunkcí, nedělání mezer za interpunkcí.
  • Nepoužití odstavců či zalomení řádku.
  • VŠECHNA PÍSMENA JSOU VELKÁ (takto prosím opravdu ne).

Jelikož existuje spousta emailových klientů, nelze předpokládat, že se zpráva zobrazí stejně formátovaná i příjemci. Prosím nepoužívejte složitější formátování. Pokud je třeba v příspěvku rozlišit zalomení řádku od odstavce, použijte pro odstavec dvojité zalomení, nebo příspěvek vytvořte v textovém editoru a pošlete jej v příloze.

Pokud si chcete přečíst něco o typografii, můžete zde.

Zařazení a zveřejnění příspěvku

Pokud jde o emailový příspěvek, je zařazen po obdržení (pokud obsahuje patřičné náležitosti) a o jeho (ne)zařazení přijde emailová zpráva.

Jde li o příspěvek vložený na webu, je automaticky přijat, ale čeká na schválení. Po (ne)schválení je zaslán email.

Emailové příspěvky zpracovávám cca jednou týdně, obvykle o víkendu. To, že příspěvek není na webu neznamená, že není do soutěže zařazen.

Více informací o průběhu a zpracování soutěže se dočtete v našich pravidlech pod 9. bodem.

Vydáno: