Knižní tipy

Andrew Fukuda  – Past

Andrew Fukuda  – Past

Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi? Gen, Sisy, David a Epap společně se zbylými dívkami z Misie ujíždějí vlakem neznámo kam.


detail

George Orwell: 1984

Když jsem se ve skriptech pro výuku literatury na středních školách dočetla, že román 1984 nese prvky sci-fi, nemohla jsem věřit vlastním očím. Od té doby, co jsem z filmové adaptace měla jakési povědomí, o co v knize jde, nějak mi to k Orwellovi nesedělo. Ale dala jsem se do čtení - začala jsem anotací - a čekal mě další šok: román má prý vlastního "antihrdinu"! Říkejte si tomu, jak chcete, pro mě je to hrdina s velkým H, který se nebojí vzbouřit se proti systému, přestože ho to nakonec stojí život.


detail

Ever After High - Pohádky nejsou fér

Ever After High - Pohádky nejsou fér

Jaký bude osud oblíbených pohádkových hrdinů? Po Dni odkazu předků zavládl na škole Ever After High zmatek. Všichni jsou z toho, že Raven Queen nepodepsala Pohádkovou knihu legend, paf! Raven odmítla následovat osud své matky Zlé královny, a všechny pohádky se tak ocitly v nebezpečí.


detail

Čísla: Na útěku

Odehrává se totiž nejen ve zvláštním prostředí, ale i její hrdinové mají neuvěřitelné schopnosti. Rozhodně se nedá říct, že je to postkatastrofické čtení jako mnoho jí podobných, právě naopak, chce se mi o ní tvrdit, že patří mezi „předkatastrofické“, jestli takový žánr vůbec existuje.


detail

Elita

Elita

Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska?


detail

první     107     214     319 320 321 322 323     376     429     poslední