Knižní tipy

Ever After High - Pohádky nejsou fér

Ever After High - Pohádky nejsou fér

Jaký bude osud oblíbených pohádkových hrdinů? Po Dni odkazu předků zavládl na škole Ever After High zmatek. Všichni jsou z toho, že Raven Queen nepodepsala Pohádkovou knihu legend, paf! Raven odmítla následovat osud své matky Zlé královny, a všechny pohádky se tak ocitly v nebezpečí.


detail

Čísla: Na útěku

Odehrává se totiž nejen ve zvláštním prostředí, ale i její hrdinové mají neuvěřitelné schopnosti. Rozhodně se nedá říct, že je to postkatastrofické čtení jako mnoho jí podobných, právě naopak, chce se mi o ní tvrdit, že patří mezi „předkatastrofické“, jestli takový žánr vůbec existuje.


detail

Elita

Elita

Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska?


detail

Digest: Eddieho bastard

Propadnout v dnešní době digestu není nic neobvyklého, protože vychází tolik knih, které by si člověk chtěl přečíst, že není v jeho silách číst plné verze všech a musí si vybrat, kterým se bude skutečně věnovat. Právě proto čím dál častěji sahám po souborech digestů, ze kterých alespoň získám o díle povědomí a pak se můžu rozhodnout, jestli mi opravdu stojí za to přečíst si ho ještě jednou. Většinou se spokojím s krátkou verzí a nejinak je tomu také v případě knihy Eddieho bastard, odehrávající se v Pensylvánii koncem minulého století.


detail

Šepotání

Šepotání

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Alice Liddelové, lépe známé coby Alenky z říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět.


detail

první     107     214     321 322 323 324 325     377     429     poslední