Knižní tipy

Husitská epopej I

Vždycky jsem si myslela, že se Vlastimil Vondruška bude věnovat historickým detektivkám, ale už před lety mě překvapil, že je schopný napsat rozsáhlou ságu o nevýznamnějších událostech českých dějin. Začalo to Přemyslovskou epopejí a na podzim roku 2014 vyšel první díl Husitské epopeje.


detail

Jacquot a anděl

Když jsem se pustila do digestových detektivek, nevěřila bych, že mě tak zaujmou, ale jen jsem dočetla Měsíční svit ti sluší, zhltla jsem Jacquot a anděl, odehrávající se na starém kontinentu. Představíte si Provence jako vhodnou kulisu pro čtyřnásobnou vraždu? Původně jsem s tím měla trochu problém, ale Martin O´Brien vám dokáže, že to není tak nemožné, jak by se mohlo zdát.


detail

Kočka mnoha barev

Edici Kočičí krimi, vycházející v nakladatelství MOBA, jsem si oblíbila už před lety. Čas od času v knihovně zamířím k poličce, na které jsou tyto knihy uložené, abych si svazek nebo dva odnesla domů. Naposled jsem si vybrala Kočku mnoha barev od Lydie Adamson.


detail

Říše temnot - Lovci zla

Knihy L. J. Smith, které v Čechách vycházejí, jsem před časem přestala sledovat. Upíří deníky mě začaly nudit a na Říši temnot - přestože byla zajímavá - nebyl čas. Ani jsem netušila, že mi utekly tři na sebe volně navazující díly, dokud jsem nenavštívila knihovnu a ze zvědavosti nezamířila k regálu s fantasy příběhy. V zápětí už jsem si je spokojeně odnášela domů a nemohla se dočkat, až se pustím do pátého dílu s názvem Lovci zla.


detail

Z deníku ohnivé démonky

Z deníku ohnivé démonky

Vivian na první pohled vypadá jako krásná, ale jinak docela obyčejná dívka. Ve skutečnosti ji stojí hodně sil, aby před spolužáky skryla své magické schopnosti a svou ohnivou podobu.


detail

první     107     214     321 322 323 324 325     383     441     poslední