Knižní tipy

První velký případ

První velký případ

Nakladatelství Albatros vydalo knihu První velký případ od Dany Ruskové, jejíž rukopis zvítězil v literární soutěži Albatrosu na téma „detektivka pro děti“. Svižně napsaný příběh macourkovského ražení zavede čtenáře do malého městečka, kde neohrožená parta tří dětí a rozverného pejska řeší detektivní záplatky a současně se střetává s konkurenční partou. První velký případ čtenáře pobaví a ukáže, že i nevraživost podobná té mezi psem a kočkou se může překvapivě změnit.


detail

Lois Duncan: Šibeniční vrch

Nijak zvlášť se nad jejich výběrem nezamyslí, zaujme ho třeba jen název, nebo obrázek na titulní stránce a rozhodne se je přečíst. Tak jsem to měla s knihou Šibeniční vrch, od americké autorky Lois Duncan, který v Čechách vyšel loni v nakladatelství Baronet.


detail

Neil Gainman: Kniha hřbitova

To se mi stalo zrovna v okamžiku, kdy jsem v poličce městské knihovny zahlédla příjmení Gainman. Hned mě napadlo: Coralina! A nebyla jsem daleko od pravdy. Opravdu se mi povedlo objevit knihu od stejného autora a i tentokrát byla dobrodružně strašidelná, jak se od něj dá očekávat.


detail

Kocour Mikeš - díl druhý

Stejně jako první díl pohádky o kocouru Mikešovi byl věnován jedné z dcer autora Josefa Lady, tak tomu bylo i v díle druhém. Tentokrát to byla Alenka. Druhý díl se věnuje převážně povídání z cirkusového prostředí, kam se Mikeš dostal v díle předchozím. První kapitola se nazývá Nenadálá návštěva. Děj spočívá v tom, že zvířata v cirkusu si jdou pro Mikeše, aby jim pomohl. Cirkus se totiž dostane do existenčních potíží, jak by se tomu dnes mohlo říci.


detail

první     106     212     317 318 319 320 321     373     425     poslední