Knižní tipy

Elita

Elita

Nyní jich je již jen šest, ale soutěž o srdce prince Maxona je tvrdší než kdykoli předtím. A k tomu všemu se America nemůže rozhodnout, po kom vlastně touží. Je to Maxon, s kterým by mohla žít jako v pohádce? Nebo Aspen, její první láska?


detail

Digest: Eddieho bastard

Propadnout v dnešní době digestu není nic neobvyklého, protože vychází tolik knih, které by si člověk chtěl přečíst, že není v jeho silách číst plné verze všech a musí si vybrat, kterým se bude skutečně věnovat. Právě proto čím dál častěji sahám po souborech digestů, ze kterých alespoň získám o díle povědomí a pak se můžu rozhodnout, jestli mi opravdu stojí za to přečíst si ho ještě jednou. Většinou se spokojím s krátkou verzí a nejinak je tomu také v případě knihy Eddieho bastard, odehrávající se v Pensylvánii koncem minulého století.


detail

Šepotání

Šepotání

Alyssa slyší šepotání květin a hmyzu, je to dar, který připravil o rozum už její matku. Pocházejí totiž z rodiny Alice Liddelové, lépe známé coby Alenky z říše divů, skutečné inspirace Lewise Carrolla, podle níž stvořil svůj proslulý fantaskní svět.


detail

Chatrč

Ve skutečnosti jsem se k ní dostala až o šest let později, což ale nijak nebrání pěknému čtenářskému zážitku, jestli se to tak dá vůbec nazvat. Když nic jiného, je přinejmenším zajímavá a přestože plná úvahových částí, dokáže zaujmout napětím a nečekanými zvraty.


detail

První velký případ

První velký případ

Nakladatelství Albatros vydalo knihu První velký případ od Dany Ruskové, jejíž rukopis zvítězil v literární soutěži Albatrosu na téma „detektivka pro děti“. Svižně napsaný příběh macourkovského ražení zavede čtenáře do malého městečka, kde neohrožená parta tří dětí a rozverného pejska řeší detektivní záplatky a současně se střetává s konkurenční partou. První velký případ čtenáře pobaví a ukáže, že i nevraživost podobná té mezi psem a kočkou se může překvapivě změnit.


detail

první     105     210     315 316 317 318 319     371     423     poslední