Články

Velikonoce jsou na dosah

Velikonoce jsou na dosah

O tom svědčí i výzdoba na Husově náměstí. Právě nyní začínají i Velikonoční trhy, na kterých se podílejí i žáci základních škol. Každým rokem děti zdobí velikonoční břízky svými výrobky. Nejinak tomu bylo i dnes.


detail

125 let Petřínské rozhledny a lanové dráhy na Petřín

Svaz českých filatelistů a Muzeum hlavního města Prahy pořádaly dne 21. března 2016 slavnostní prezentaci a křest poštovní známky „125 let Petřínské rozhledny a lanové dráhy na Petřín“ z emise Technické památky. Slavnostní křest se konal ve výstavních prostorách Petřínské rozhledny za účasti zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, Poštovního muzea v Praze, Svazu českých filatelistů a Muzea hlavního města Prahy.


detail

Světový den vody

Světový den vody

Spojené národy tento den navrhly v roce 1992 v rámci Agendy 21 na jednání UNCED v Rio de Janeiru v Brazílii. Důvodem toho všeho byla ta skutečnost, že na světě více jak miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody, nemá vůbec přístup k vodě. Proto je nutné zaměřit se na čistotu vody a její ochranu, ale i její šetření. Každým rokem je zpracováváno určité specifické téma. Pro letošní rok je téma „Voda a pracovní místa“.


detail

Nadšenci četli Čapka a vznikla audiokniha zdarma

Magazín o audioknihách naposlech.cz a Studio Indies umožnili zájemcům podílet se na nahrávání audioknihy v profesionálních podmínkách. Projekt Čteme Čapka proběhl v rámci Dne s audioknihou, který v lednu uspořádala Audioteka.cz. Sedm povídek nyní vychází jako audiokniha, která je k dispozici ke stažení zdarma.


detail

Světový den divadla

Světový den divadla

S více než týdenním předstihem jsme se dnes sešli v družině prvního oddělení, abychom společně oslavili Mezinárodní den divadla. Tento významný den patří až na 27. 3., ale vzhledem k Velikonočním svátkům, jsme si ho ve školní družině připomněli již dnes. Proto i tento den jsme zvolali větu: „Divadlo žije!“ Světový den divadla je připomínkou divadelního umění a jeho nesčetných podob. Divadlo má schopnost propojovat lidi různých kultur, kultury jako takové, ale i dává prostor pro nenásilnou formu výchovy a informací. Divadlo je živý organismus a hraje se po celém světě. Divadlo nám dává emoce, umí rozesmát i rozplakat, umí lidi spojit, ale nejenom herce na jevišti, ale též celý divadelní „ancábl“. Do tohoto divadelního kolotoče dokáže zapojit i diváky.


detail

první     134     268     401 402 403 404 405     480     555     poslední