Články

Turakové jsou brněnským chovatelským úspěchem

Turakové jsou brněnským chovatelským úspěchem

V Exotáriu na Mniší hoře se během posledního roku narodilo již druhé mládě turaka šedého. Vzhledem k tomu, že v hnízdní biologii a výživě mláďat tohoto druhu je stále mnoho otazníků, je to zejména v rámci českých zoologických zahrad velký úspěch.


detail

Staré pověsti české

Staré pověsti české

„Nebojte, nebudeme se nudit“, říkaly děti ze školní družiny. My si ty prázdniny určitě užijeme. A také ano! První den volna a my se vydáváme na krásný podzimní výlet do Bukové u Příbramě, kde na nás bude čekat praotec Čech. Půjdeme cestou Starých pověstí českých, které napsal Alois Jirásek.


detail

Zoo se připravuje na nekuřácký provoz

Brněnská zoologická zahrada se v těchto měsících připravuje na novinku, kterou bude od 1. ledna 2016 omezení kouření v areálu Mniší hory. Kuřáci budou mít vyhrazena speciální místa dostatečně oddělena zejména od občerstvovacích prostor a dětských atrakcí.


detail

Hurvajz, vyžvejkni se!

Hurvajz, vyžvejkni se!

Poté, co na úspěšném CD o Funícím Billym posluchače seznámil s vynálezem vysavače, teď na albu Hurvajz, vyžvejkni se! odhalí tajemství žvýkačky. „K jeho odvážné cestě se připojí také pan Spejbl, Mánička, paní Kateřina i pes Žeryk. Jejich putování začíná roku 1906 ve Velimské továrně na čokoládu. Dobrodružství je ale zavede až za oceán – do Ameriky.


detail

první     134     268     401 402 403 404 405     472     539     poslední