Zoo Brno odchovala trojčata největších afrických papoušků

Skupina vaz velkých (Coracopsis vasa) se v létě rozrostla o tři mláďata a celkem tak v současné době čítá osm jedinců. Návštěvníci mohou tyto největší africké papoušky vidět v Exotáriu.
Skupina vaz velkých (Coracopsis vasa) se v létě rozrostla o tři mláďata a celkem tak v současné době čítá osm jedinců. Návštěvníci mohou tyto největší africké papoušky vidět v Exotáriu.
V pondělí 12. srpna připomněla ústecká zoologická zahrada svým návštěvníkům, že tento den je věnován slonům, zejména kvůli tomu, aby si uvědomili, že tato mohutná zvířata čelí ve své domovině řadě problémů. „Asijští sloni jsou na seznamu ohrožených druhů (RDB) zapsáni v kategorii endangered = ohrožený a jejich populace má klesající tendenci, hlavním důvodem je ztráta biotopu, degradace a fragmentace území, lov pro různé části těla či zabíjení z důvodu ničení úrody apod.,“ sděluje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová. „U afrických slonů je situace o něco lepší, jsou vedeni v kategorii vulnerable = zranitelný. Problémem je tradičně ilegální lov pro slonovinu a další části těla, ale i přesto za hlavní hrozbu lze označit ztrátu prostředí a jeho fragmentaci, narůstají konflikty mezi lidmi a slony,“ dodává Věra Vrabcová.
Přání od dětí z Berouna chlupatému oslavenci v rámci Mezinárodního dne tygrů.
V sobotu 29. 6. 2019 před osmou hodinou jsme se všichni sešli u Berounské základní školy a vyrazili směr novému dobrodružství v Nebřezinech. Před vstupem do tábora na nás už čekala Kačka s ostatními vedoucími. Stáli jsme před obří televizní obrazovkou a museli jsme se rozhodnout, zda začneme hrát JUMANJI, není to jednoduché rozhodnutí „Jakmile začneš hrát, musíš dohrát.“ Jednohlasně jsme se rozhodli začít hrát. Prošli jsme televizní obrazovkou a získali životy na zápěstí.
Skupinka lemurů kata s dlouhými pruhovanými ocasy se v ústecké zoologické zahradě těší velké oblibě. Jedním z důvodů je průchozí expozice, do které mohou vstupovat i návštěvníci a užívat si tak pohled na tyto atraktivní poloopice s denní aktivitou bez jakýchkoli překážek. Druhým důvodem jsou dvě mláďata, která se narodila v letošním roce. „První mládě se narodilo v polovině dubna samici Jůlince, takže je již částečně samostatné a lze jej spatřit mezi ostatními členy skupiny.