Články

Trnuchám se v ústecké zoo daří

Trnuchám se v ústecké zoo daří

Počátek novodobého chovu trnuch skvrnitých, které většina návštěvníků ústecké zoo obecně označuje jako rejnoky, se datuje k roku 2012. V pavilonu exotária byly rekonstruovány tří velké nádrže a tematicky byly věnovány obyvatelům řek Jižní Ameriky. Trnuchy patří mezi paryby do řádu rejnoků, jsou typické svým zploštělým tělem a elegantním pohybem způsobeným vlnitým pohybem lemů těla.


detail

Zoo Ostrava vystavuje na vybraných nádražích v kraji

Zoo Ostrava vystavuje na vybraných nádražích v kraji

Na vybraných nádražích v Moravskoslezském kraji je k vidění výstava ostravské zoologické zahrady, jejímž tématem jsou Mláďata. Cestující si tak mohou zkrátit čas při čekání na vlak a dozvědět se řadu zajímavostí z rodinného života zvířat, jejich chovu v Zoo Ostrava nebo ohrožení ve volné přírodě. Do konce března se výstava nachází na nádraží Ostrava-Svinov, v dubnu se přesune do Bohumína, v květnu a červnu pak bude na hlavním nádraží v Ostravě.


detail

Je to kluk a holka!

Je to kluk a holka!

Týdny čekání jsou u konce. Veterinář určil při první prohlídce pohlaví dvou lvíčat, která se narodila na konci loňského roku. Lvice Kivu vychovává samce a samici.


detail

Přihlašování na letní příměstské tábory začne už 1. března

Přihlašování na letní příměstské tábory začne už 1. března

Jednou zásadní změnou projde letos přihlašování na letní příměstské tábory. Snažili jsme se vyjít vstříc rodičům a termín pro podání přihlášek posunuli na březen. Dosud rodiče přihlašovali své děti na týdenní pobyt na Mniší hoře na začátku května. „Hodně rodičů nás ale prosilo o dřívější termín, aby mohli s předstihem naplánovat program na celé prázdniny. Snažili jsme se jim vyhovět, takže letos spustíme přihlášení na letní příměstské tábory už 1. března v 8 hodin na našem webu,” vysvětlila vedoucí útvaru praktického vzdělávání Zoo Brno Zuzana Sommerová.


detail

první     63     126     187 188 189 190 191     314     437     poslední