Články

Ústečtí žakové mají mláďata

Ústečtí žakové mají mláďata

Byť ústecká zoo vystavuje papoušky pouze v omezeném počtu, chovatelské úspěchy jsou nesporné. Každým rokem dochází k odchovům u několika druhů, v roce 2018 byli první afričtí žakové šedí známí svou schopností opakovat zvuky i lidskou řeč. „V naší zoo se jim v tomto směru nevěnujeme, zaměřujeme se na sestavení fungujícího chovného páru a odchovávání mláďat,“ vysvětluje tisková mluvčí zoo Věra Vrabcová.


detail

Nová naděje pro damany stromové

Nová naděje pro damany stromové

V současné době nejsou tito drobní příbuzní slonů v žádné jiné zoo na světě a pouze v Ostravě se je podařilo rozmnožit! Aktuálně čítá ostravská damaní populace devět jedinců. Nejmladšími přírůstky jsou dvojčata narozená v polovině ledna. A nadějí na další rozšíření chovu jsou dva nově sestavené páry.


detail

I Veverušáci plní své sliby

I Veverušáci plní své sliby

Závěr měsíce ledna též zavedl děti 2. Oddělení Veverušáky k plnění podmínek projektu Minuta pro Zemi. Přeci se starší děti nenechají zahanbit. Tak trochu sice po smutné předehře, nakonec vše dobře dopadlo a my jdeme na věc.


detail

První oddělení jde příkladem

První oddělení jde příkladem

Do konce ledna, prvního zimního měsíce v novém roce, chybělo ještě několik dní. Děti prvního oddělení začaly pozorovat ptáky v našem blízkém okolí. Počasí bylo nevyzpytatelné. Chvíli tak, chvíli zase chladno a děti zjistily, že je potřeba ptáčkům pomoci. Slovo dalo slovo a během několika dnů akce započala.


detail

Minuta pro Zemi

Minuta pro Zemi

Zamýšlíme se nad tímto projektem s dětmi školní družiny a opravdu již pět let se snažíme pro naši Zemi něco udělat. Kdyby každý z nás naší Zemi věnoval jednu minutu, zcela určitě by se nám zde žilo lépe a příjemněji.


detail

první     62     124     185 186 187 188 189     311     433     poslední