Články

Vánoční cesta

Vánoční cesta

Tak se jmenovala hra, kterou pro děti z 2. oddělení školní družiny připravily nastávající vychovatelky, jež sem dochází pravidelně na praxi. A že se odpoledne opravdu podařilo, svědčí i samotná pochvala od dětí, kterým se akce moc a moc líbila. Vánoční dobu si krátily i ostatní oddělení podle svého programu.


detail

Berounský advent a vánoční trhy

Berounský advent a vánoční trhy

Od 4. prosince v Berouně na Husově náměstí probíhá Berounský advent 2017. Není snad den, kdyby se v našem městě něco nedělo. A to je dobře. Hlavně pro všechny ty, kteří si zkracují dobu čekání na Ježíška – pro všechny děti. Na programu v tomto období se podílejí i různé školy a organizace, umělecké soubory zdejší i odlehlé.


detail

Vánoční překvapení

Vánoční překvapení

Úterý 19. 12. 2017 bylo pro mnoho dětí školní družiny i klubu velkým překvapením. Nejprve překvapení z praxe, o které se v každém oddělení postaraly nastávající vychovatelky, které k nám chodí na praxi. Další velké překvapení nás čekalo po patnácté hodině, pro náš pěvecký sbor KECKY, ale také pro ostatní děti školní družiny a klubu. Tomu se nedá ani věřit! Ovšem nebyl to sen, byla to skutečnost.


detail

Ceny TRILOBIT 2018 spějí do finále

Ceny TRILOBIT 2018 spějí do finále

Zejména dokumentární tvorba uspěla v hlasování odborné poroty o vítězích 31. ročníku audiovizuálních cen TRILOBIT 2018. Do středu pozornosti sedmičlenného týmu filmových znalců a tvůrců se dostaly snímky jako Bratříček Karel, Jak odchází prezident, Strnadovi, Bába z ledu, Milda, Svět podle Daliborka, ale kupříkladu také epizody z publicistických či dokumentárních cyklů Český žurnál a Nedej se. Svého vítěze již zná i dětská porota, která rozhodovala mezi snímky Anděl Páně 2, Po strništi bos, dokumenty Theodory Remundové a dalšími. První ocenění filmové tvorby v kalendářním roce prozradí své vítěze až v neděli 14. ledna v Kulturním domě Plzeňka v Berouně, potřetí v přenosu České televize. Ceny TRILOBIT 2018 uděluje Český filmový a televizní svaz FITES, z.s. ve spolupráci s Městským kulturním centrem Beroun a městem Beroun. Středočeské město ožije filmovým svátkem po osmnácté v řadě.


detail

Stezka korunami stromů Lipno otevřena celou zimu

Stezka korunami stromů Lipno otevřena celou zimu

Skiareál Lipno je jednoznačně nejpříjemnější středisko zaměřené na rodiny nejen v jižních Čechách, ale i v celé ČR. Doslova na jednom místě nabízí celou řadu aktivit, které neodmyslitelně patří k zimním radovánkám. Skiareál Lipno letos investoval přes 45 miliónů korun do nových technologií nebo bezpečnosti. „Letošní zima se bude odehrávat ve znamení mnohem větší zábavy na sněhu,“ prozrazuje Petr Dušek, ředitel skiareálu.


detail

první     61     122     182 183 184 185 186     306     426     poslední