Články

Větrníkový den ve školní družině i klubu

Větrníkový den ve školní družině i klubu

Stejně tak jako v předešlých letech si děti naší školní družiny a klubu dnes připomněly Větrníkový den. Každým rokem se koná v České republice. Pro nás se stala tato akce již tradicí. Tento den se váže k Evropskému dni pro cystickou fibrózu. Celorepubliková akce je zaměřena na podporu tzv. slaných dětí. Slané děti se jim říká proto, že jejich pot je 5x slanější než pot běžných jedinců.


detail

Audiovizuální ceny TRILOBIT 2018

Audiovizuální ceny TRILOBIT 2018

Po stopách dirigenta Václava Talicha se vydá další ročník audiovizuálních cen TRILOBIT 2018. Slavnostní večer filmových ocenění, jejichž doménou je posuzování kvality či společenského přínosu filmových děl poprvé veřejně uvedených v uplynulém roce, připomene životní příběh jedné z našich největších dirigentských osobností a zároveň ikony města Berouna, kde se ceny již tradičně udílejí. 31. výroční ceny Českého filmového a televizního svaz FITES, z.s. budou rozdány v neděli 14. ledna 2018 v Kulturním domě Plzeňka v Berouně, potřetí za přítomnosti kamer České televize, která slavnostní ceremoniál uvede na programu ČT art. Vedle oceněných filmových tvůrců a významných hostů vystoupí jako hlavní aktéři večera moderátoři Martin Myšička a Vasil Fridrich, kteří ztvární dvojrole a divákům se představí i ve své původní herecké profesi. Pořadateli cen TRILOBIT 2018 jsou Český filmový a televizní svaz FITES, z.s., Městské kulturní centrum Beroun a město Beroun, kde budou ceny uděleny po osmnácté.


detail

Podzimní recepty pro zahřátí

Podzimní recepty pro zahřátí

S přicházejícím sychravým počasím se mění i jídelníček každého z nás. Lehké saláty, které v teplých dnech stačily jako plnohodnotný oběd, jsou zapomenuté a tělo si žádá vydatné teplé jídlo, které nás nejen zahřeje, ale i posílí. Pokud nechcete hned přecházet na hutné omáčky a těžká jídla, vyzkoušejte některý z jednoduchých receptů RACIO.


detail

Mláďata levharta cejlonského

Významného chovatelského úspěchu dosáhla brněnská zoo. Po 17 letech se v noci z 20. na 21. listopadu narodila dvě mláďata levharta cejlonského.


detail

první     60     120     178 179 180 181 182     300     418     poslední