Turisticke tipy

Kalendář akcíPodívej se na náš kalendář akci, kde jsou akce uspořádány dle jejich data konání.

14.–17. dubna připravila brněnská zoo pro návštěvníky bohatý program. Své umění ukáže mistr sklář a mistr řezbář a jejich řemeslo si budou moci vyzkoušet i děti. V sobotu bude součástí velikonočního programu charitativní jarmark. Větší děti si mohou své znalosti prověřit na vědomostní stezce, která bude připravená na neděli.


detail
ZOO BrnoBrno

Velikonoční prázdniny s draky

Netradiční velikonoční výlet pro Vaši rodinu. Dračí Velikonoce - pestrobarevná dračí vejce na hradě. Užijte si VELIKONOCE JINAK. Ochutnejte sváteční lektvary, utrejchy a  dobroty našich čarodějnic a princezen. Pro každé dítko čokoládová odměna. Zábava, soutěže, hry a překvapení pro děti i dospělé.


detail
Hrad a zámek Staré HradyHrad a zámek Staré Hrady

Výstava Jaro a Velikonoce

Velikonoce patří k nejdůležitějším svátkům církevního roku. Pro věřící znamenají oslavu zmrtvýchvstání Krista po jeho ukřižování a ti ostatní se určitě těší na velikonoční vajíčka, pomlázku i veselou jarní výzdobu. Tradice je však mnohem starší a souvisí příchodem jara – slunce a tepla. K Velikonočním svátkům se váže mnoho pohansko-křesťanských rituálů, které se obvykle ve zjednodušené formě dochovaly dodnes. Některé jsou natolik zažité a oblíbené, že zjištění jejich pradávného významu je pro nás leckdy velkým překvapením…


detail
Letohádek Mitrovských BrnoBrno

Ve dnech 8. – 9. dubna se na Slezskoostravském hradě uskuteční tradiční velikonoční lidový jarmark s  ukázkami řemesel a prodejem lidově uměleckých výrobků.


detail
Slezskoostravský hradSlezskoostravský hrad

první     30     60     90 91 92 93 94     158     222     poslední