Turisticke tipy

Kalendář akcíPodívej se na náš kalendář akci, kde jsou akce uspořádány dle jejich data konání.

Sladkovodní akvária opět zazáří barvami

Návštěvníci Pavilonu exotického ptactva brněnské zoologické zahrady si mohou prohlédnout 11 nových sladkovodních akvárií s 80 živočichy z atraktivních biotopů světa. Celá kompozice je zasazena do moderně pojatých interiérů a vše doplňuje jedna otevřená technologie.


detail

Vzácná mláďata želv pralesních

Vzácná mláďata želv pralesních

Příjemná zpráva z terarijního chovu – v úterý 23.7.2013 jsme zaregistrovali zdárné odlíhnutí dvou mláďat želvy pralesní (Chelonoidis denticulata).


detail

Trojčata rysa kanadského už „řádí“ ve výběhu

Trojčata rysa kanadského už „řádí“ ve výběhu

V květnu narozená mláďata rysa kanadského se chovatelům podařilo odchytit až koncem minulého týdne. Můžeme potvrdit, že jsou to trojčata – jeden sameček a dvě samičky a že jsou zdravá a velmi aktivní. Při odchytu bylo provedeno čipování, vakcinace a návštěvníci už je mohou vidět ve výběhu.


detail

Nová mláďata v ZOO Ústí nad Labem

Nová mláďata v ZOO Ústí nad Labem

Ústecká zoologická zahrada se může pochlubit dalšími červnovými mláďaty. U stáda jednoho z nejvzácnějších druhů jelenů, jelenů bělohubých, se narodila hned dvě (23. a 28. června). V době porodů, zhruba na tři týdny, byla obchůzková trasa okolo jeleního výběhu pro návštěvníky uzavřena, nyní jsou již obě k vidění.


detail

Mládě hrocha je kluk!

Mládě hrocha je kluk!

Už známe pohlaví mláděte hrocha, které přišlo na svět 3. června! Je to sameček a už se osměluje opustit bezpečí vodního prostředí. V doprovodu své mámy postupně objevuje souš v pavilonu i ve venkovním výběhu.


detail

první     100     200     297 298 299 300 301