Turisticke tipy

Kalendář akcíPodívej se na náš kalendář akci, kde jsou akce uspořádány dle jejich data konání.

Výstava „Osobní automobily Praga“

„Praga - latinsky vlastně Praha. Neexistuje ve světě jméno automobilky, která nese ve svém názvu nikoliv jméno svého zakladatele, ale jméno města ve kterém vznikla a k tomu ještě města, které je více jak 1000 let městem hlavním. Škoda jen, že výroba světově proslulých automobilů Praga už patří do historie, ale tak to v životě chodí.“ říká generální ředitel Národního technického muzea Karel Ksandr.


detail

VÁNOCE na HRADĚ

VÁNOCE na HRADĚ

Zvýhodněným okruhem pohádkovým hradem a vánoční pohádkou vás provede opravdová čarodějnice, princezna, čertice nebo hradní čaroděj. Zažijete Vánoce našich prababiček a v pohádce tu na vás čeká nejedno překvapení se spoustou veselých kamarádů.


detail

Vánoce v Zoo Ostrava

Vánoce v Zoo Ostrava

Na prohlídku zimní zoo se tak můžete vydat třeba na Štědrý den nebo na Silvestra. A těšit se můžete i na speciální akce… Na Štědrý den bude tradičně připraven dárek pro děti do 15 let v podobě volného vstupu do zoo.


detail

Fontána znovuzrozená - výstava k 85. narozeninám Dany Hlobilové

Fontána znovuzrozená - výstava k 85. narozeninám Dany Hlobilové

V roce 2009 byla v respiriu 3. patra Národního technického muzea odhalena fontána z expozice skla slavného československého pavilonu pro světovou výstavu EXPO 58 v Bruselu, kompletně rekonstruovaná z prostředků Integrovaného systému ochrany movitého kulturního dědictví (ISO) Ministerstva kultury ČR.


detail

Peníze, nebo život?

Velkému zájmu se výstava těší zejména ze strany základních škol. Během dopoledních lektorovaných prohlídek ji navštívilo už 3 216 dětí a studentů. Pro velký zájem je výstava prodloužena až do 23. března 2014


detail

první     90     180     268 269 270 271 272     275     poslední