ZOO Zlín

Pokud se vydáte na prohlídku zlínské Lešné, nebudete určitě litovat. Za jeden jediný den máte možnost procestovat celý svět. A ZOO je otevřena každý den v roce. Jeden z nejvíce vyhledávaných turistických cílů nejen na Moravě, ale také v celé České republice stojí za návštěvu v kterémkoli ročním období. Nabídne vám možnost nakouknout do mnoha koutů Země.

Expozice jsou rozmístěny v různých částech zahrady. V afrických pavilonech narazíte na domorodé chýše, průchozí expozice a voliéry nabízí pohled na život zvířat bez zbytečných mříží. V jedinečném pavilonu v tropické hale najdete pestrost pralesa a nebudete ochuzeni ani o vlhkem prosycený vzduch v deštném pralese. Na obličeji to určitě pocítíte. Projdete se Amazonií, Asií, Austrálií i Etiopií. V posledně jmenované vám možná do oka padne domorodá vesnice, kterou tady postavili skuteční nefalšovaní obyvatelé kmene Konso.

Největší lákadlo sezóny - Zátoka rejnoků. Nová, moderní stavba se stala domovem mořských rejnoků druhu Rhinoptera bonasus. Je unikátní v tom, že nabízí možnost přímého kontaktu s parybami. Můžete si je pohladit, možná i nakrmit. Ryby jsou na lidské dotyky zvyklé, samy připlují.

Hala - bala - již druhým rokem můžete navštívit expozici tapírů čabrakových a siamangů. Jedná se o jedinečnou expozici zasazenou do asijské oblasti ZOO. Siamangové jsou na Lešné doma, přestěhovali se jen od vedle, z pavilonu primátů, ale jejich spolubydlící tapíři, přicestovali až z daleka, přesněji z anglických zoologických zahrad. Podařilo se je získat po několikaletém úsilí a všichni doufají, že se někdy v budoucnu rozroste jejich skupinka i o mláďata.

Zámek Lešná - pohádkově vyhlížejícímu zámku obklopeným parkem, odolá z návštěvníků málokdo. Na konci 19. století ho postavil rakouský hraběcí rod Seilernů. Patří mezi zámky s nejkrásnějšími interiéry. V jeho blízkost najdete jezírko s vodními ptáky, fontány s průzračnou vodou, všechno je lemováno zelení a kvetoucími keři. Od dubna do října se můžete vydat na prohlídku 11 zámeckých pokojů. Na prohlídku si vyhraďte asi 45 minut.

Krmné automaty - během prázdnin se u nich tvoří dokonce fronty. Návštěvníci si za poplatek 5 Kč koupí dávku krmných granulí a těmi potom můžou odměnit plameňáky růžové, lamy alpaky, vodní ptáky na jezírku nebo obyvatele v asijském výběhu.

Když bolí nohy nebo máte malé děti, které by poměrně náročnou procházku po Lešné nezvládly, o kopce tady není nouze, můžete se nechat povozit vláčkem - safari expresem.

Pro malé návštěvníky je přichystáno hned několik ploch na hraní. Třeba lanové centrum nabízí plno lanových překážek, prolézaček a houpaček, vyřádí se tady děti až do 12 let. Zajímavá je i podívaná na australskou vodní pumpu s kaskádou vodních mlýnků a atrakcí. Pro nejmenší jsou přichystány skluzavky, houpadla a zvířecí houpačky a hlavně tři velké dřevěné hrady s malou horolezeckou stěnou. Projet se mohou i na ponících.

Setkání se zvířaty a komentované prohlídky - v květnu, červnu a září během víkendů, o prázdninách pak každý den, se můžete setkat se zvířaty, něco se o nich dozvědět, nebo je pozorovat při krmení. Prohlídky jsou časově nastavené tak, aby se návštěvníci dostali ke každému výběhu včas. Každý si zde najde svého oblíbence - tučňáci, tapíři, lachtani, klokani, pandy. žirafy, kotulové, sloní výcvik, vydry, surikaty ... Setkání se nekonají jen v případě velmi špatného počasí.

Pokud do Zlína přijíždíte z daleka a máte zájem o ubytování, po předložení vstupenky do ZOO Lešná dostanete slevu na ubytování a služby hned v několika zlínských hotelích.

Otevírací doba - leden - únor 8.30 - 16.00 hod.
březen 8.30 - 17.00 hod.
duben - září 8.30 - 18.00 hod.
říjen 8.30 - 17.00 hod.
listopad - prosinec 8.30 - 16 00 hod.

Ceny vstupného - děti od 3 do 15 let - 80 Kč
dospělí - 130 Kč
studenti - 110 Kč
senioři - 110 Kč

Pokud se vydáte na výlet jako rodina, máte možnost koupit cenové výhodnější rodinnou vstupenku
do areálu není dovoleno vodit psy a jiná domácí zvířata. Konečně i svačinu nebo oběd tady pořídíte za přijatelný peníz.

Autor:
Vydáno: