Zoo žije přípravami na Strašidelnou zoo

Mezi tradiční akce, které pořádá ústecká zoologická zahrada již řadu let, patří listopadová akce Strašidelná zoo. Letošní ročník, který se koná v sobotu 5. listopadu od 13.00 do 17.30 hodin, je zaměřen na svět oblíbeného hrdiny knížek a filmů Harryho Pottera. „V minulých letech jsme se věnovali „domácím“ strašidlům jako je Bílá paní, Vodník, Hejkal a další, ale od stálých návštěvníků jsme zaznamenali reakce o stereotypu, proto jsme se v letošním roce rozhodli pro změnu tématu,“ vysvětluje tisková mluvčí Věra Vrabcová.

Zoo žije přípravami na Strašidelnou zoo

Pro návštěvníky jsme připravili pestrý program doplněný řadou rekvizit, kouzelných bytostí i skutečných čarodějnických postav, se kterými se děti mohou i vyfotografovat,“ popisuje vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová. „Od 13.00 do 17.00 hodin se mohou zapojit do plnění bradavických soutěží jako je např. hod camrálem, hledání viteálů, slalom na koštěti či uspávání Chloupka. Za každý splněný úkol dostanou určitý počet zlatých galeonů, které si pak v Bradavickém expresu umístěném na nástupišti 9 a ¾ mohou vyměnit za speciální cukrovinky jako jsou čokoládové žabky, Bertíkovy kouzelné fazolky či další,“ přibližuje Andrea Balejová. „Stanoviště budou rozmístěna mezi spodním vchodem a pavilonem šelem, kde je připraven další program – nebelvírská tvořivá dílna, mnoholičné malování na obličej, ale také kouzelnická pohádka Divadla V Pytli Petra Stolaře, která začíná v 15.00 hodin. Během odpoledne si mohou děti v pavilonu exotária vydlabat dýňová strašidla, ale pozor, i přesto, že jsme hromadu dýní dostali darem od paní Sedláčkové z Polep (děkujeme J), jejich počet je omezen, takže je lepší donést si vlastní včetně nástrojů na dlabání. Dýňové výtvory mohou děti následně rozmístit okolo trasy lampiónového průvodu, který se vydá na cestu od pavilonu šelem v 17.00 hodin. Lampiony si děti mohou donést vlastní nebo si je (i se svíčkou a tyčkou) zakoupit v pavilonu šelem, ale i u nich je počet omezen. Na konci průvodu je čeká další překvapení – ohnivá show a zrození ptáka Fénixe pod taktovkou skupiny Orbis de Ignis z Teplic,“ doplňuje odpolední program Nikola Roštejnská.

„Abychom nezapomněli na zvířata, připravili jsme pro ně na začátek akce mezi 13.00 a 13.30 hodinou enrichment s dýněmi. Vydlabané či plné dýně umístíme u vybraných druhů zvířat, např. v pavilonu opic u mandrilů, v exotáriu u kotulů a v pavilonu šelem u medvědů, lvů či surikat. Do dýní ukryjeme potravu, podle druhu zvířete např. ovesné vločky, opičí granule či maso u lvů, kterou budou zvířata hledat, takže si užijí konzumující zvířecí obyvatelé, ale i pozorující návštěvníci,“ ještě upřesňuje Věra Vrabcová. V sobotu 5. listopadu budou otevřeny obě pokladny zoo, tedy horní i spodní vstup, a to až do 17.00 hodin. Návštěvníci mohou zoo v klidu opustit oběma turnikety až do 19.00 hodin.

Další informace:
Od 1. listopadu začala v ústecké zoo zimní sezóna, která se týká změny otevírací doby i vstupného. Je otevřen pouze spodní vchod do zoo z Drážďanské ulice, a to od 9.00 do 16.00 hodin. Dospělí zaplatí za vstup 100 Kč, děti, studenti a důchodci polovinu. Horní vstup je přes zimu zavřený, výjimku tvoří speciální akce (Strašidelná zoo, Štědrý den apod.), ale u obou vchodů jsou k dispozici turnikety, které umožňují odchod ze zoo až do 17.00 hodin. Jsou omezeny předváděcí akce se zvířaty a kvůli chladnému počasí nejezdí ani oblíbený Zoovláček. Omezena je i otevírací doba prodejny suvenýrů Sepilok, a to od pátku do neděle od 9.00 do 16.00 hodin. K občerstvení slouží restaurace Savana a občerstvení Savanka ve spodní části zoo.

Autor:
Vydáno: